دسته‌ها
بلاگ

قیمت اجاره سوئیت مبله

قیمت اجاره سوئیت مبله در تهران

قیمت کرایه آپارتمان در شهر تهران چه سوئیت‌های مبله و چه غیرمبله به موارد بسیار زیادی وابسته است. مثلا اینکه سوئیت چند خوابه است، وسایلش کامل است و یا نوساز است یا خیر، اهمیت زیادی در قیمت اجاره آن‌ها دارد. اما برای مثال اگر بخواهید یک آپارتمان 120 متری مبله خوب با کلیه امکانات را در محله‌ای مثل میرداماد کرایه کنید، باید حدود 600 هزار تومان برای هر شب بپردازید. اما یک سوئیت مبله 80 متری با همه امکانات را می‌توانید با مبلغی نزدیک به 500 هزار تومن در همان منطقه کرایه کنید.

اگر بخواهید همین سوئیت 90 متری دو خوابه را در محلی دیگر مثل سعادت آباد کرایه کنید، بایستی هر شب چیزی نزدیک به 600 هزار تومن پرداخت نمایید. چنین سوئیتی در مناطق لوکس‌تر مثل خیابان فرشته تهران ممکن است چیزی حدود 1 میلیون تومان و یا بیشتر هم قیمت داشته باشد. در واقع اصلی‌ترین عامل قیمت‌گذاری سوئیت‌های مبله، محل قرارگیری آن‌ها است. البته تمامی قیمت‌های سوئیت مبله برای اجاره در تهران در این حدود نیست و با کمی جستجو می‌توان گزینه‌های ارزان‌تری را هم پیدا کرد.

شما می‌توانید یک سوئیت مبله یک روزه را در مناطق متوسط شهر تهران کرایه کنید و 300 هزار تومان برای یک شبانه روز پرداخت کنید. برای مثال اگر قصد دارید یک آپارتمان مبله خوب با متراژ 60 متر و دارای یک اتاق خواب در خیابان مطهری تهران اجاره کنید، باید حدود 300 هزار تومن در هر شب پرداخت کنید. در مناطق نارمک و صادقیه نیز می‌توانید با پرداخت مبلغی نزدیک 300 هزار تومان نسبت به اجاره سوئیت مبله یک روزه با یک اتاق اقدام کنید.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت سوئیت‌های مبله

با تواجه به نکاتی که تاکنون گفته شد، می‌توان عنوان کرد که به طور کلی برای اجاره سوئیت مبله در تهران هزینه کمتری نسبت به هتل‌ها و بویژه هتل‌های لوکس، پرداخت خواهید کرد. البته به این موضوع هم دقت داشته باشید که این سوئیت‌ها علاوه بر قیمت کمتر نسبت به هتل‌ها، از متراژ بالاتر و امکانات بسیار بیشتری هم برخوردار هستند. در ادامه چند نمونه از عوامل موثر بر قیمت‌ها را بیان خواهیم کرد.

متراژ خانه

شاید نخستین سوالی که در زمان اجاره خانه مبله ذهن شما را درگیر کند، متراژ واحد مربوطه است. در واقع متراژ یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اجاره سوئیت روزانه است و قیمت سوئیت مبله بزرگ تفاوت زیادی با سوئیت‌های مبله نقلی و کوچک دارد و البته این موضوع همواره صادق نیست و برخی اوقات قیمت تجهیزات جانبی موجود در خانه و نوع محله‌ای که واحد در آن قرار دارد، نسبت به متراژ از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال یک خانه 90 متری در یک محله بسیار عالی مانند سعادت‌آباد یا اجاره سوئیت مبله در شمال تهران، به طبع گران‌تر از یک خانه 120 متری در یک منطقه متوسط یا جنوب شهر تهران است.

امکانات خواب و استراحت

افرادی که در یک واحد مبله قصد اقامت دارند، مطمئنا می‌خواهند اوقات استراحت خوبی را در این سوئیت‌ها پشت سر بگذارند. از این رو سوئیت‌های مبله باید از امکانات مناسب برای خواب راحت برخوردار باشند. نخستین موردی که برای یک استراحت مناسب لازم است، تخت خواب تمیز و با کیفیت است. تخت خواب‌ها معمولا یک نفره و یا دو نفره هستند.

بسیاری از افراد هستند که اهمیت بسیار زیادی به تخت و یا اتاق خواب می‌دهند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می‌توانید با بازدید از یک سوئیت مبله اجاره‌ای یا تماس با مراکز اجاره منازل مبله، در خصوص تخت‌ها و وضعیت اتاق خواب‌های سوئیت مورد نظر خود اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

برخی از سوئیت‌های مبله درون تهران به غیر از داشتن تخت خواب‌های عادی، از تخت‌های تاشو و همچنین کاناپه‌های ویژه نیز برخوردار هستند. این کاناپه‌ها به طور معمول در هال قرار می‌گیرند و برای استراحت‌های چند دقیقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این شرایط می‌توان آن‌ها را در درون اتاق خواب نیز قرار داد و برای خواب شبانه استفاده کرد.

تعداد اتاق خواب‌های یک سوئیت مبله هم جزو مسائل مهم برای استراحت و خواب است. بسیاری از مردم علاقه دارند که تنها بر روی تخت بخوابند یا در یک اتاق خلوت استراحت کنند. سوئیت‌های مبله‌ای که در شهر تهران وجود دارند، به طور معمول از یک تا 3 اتاق خواب دارند. البته هستند واحدهایی که بیش از 3 اتاق دارند و برای اجاره آن‌ها باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

امکانات تفریحی

اگر جزو افراد اهل حال و تفریح هستید یا با گروهی از افراد پرانرژی همراه هستید، باید در یک سوئیت همه چیز تمام اقامت داشته باشید. در این صورت می‌توانید سوئیت‌هایی را انتخاب کنید که از امکانات تفریحی نیز برخوردار باشند. برخی از خانه‌های مبله تهران که متراژ بالایی دارند، از امکانات تفریحی متعددی برخوردار هستند. از بهترین امکانات تفریحی این سوئیت‌های بزرگ می‌توان به استخر، سونا، میز بیلیارد، میز فوتبال دستی، پینگ پنگ، کنسول بازی و سایر امکانات سرگرمی دیگر نام برد. این سوئیت‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای اقامت جوانان و خانواده‌های پرجمعیت باشند. طبعا هر چقدر که امکانات تفریحی در این خانه‌های مبله بیشتر باشد، قیمت کرایه آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت که گاهی اوقات ارزشش را دارد.

مدت زمان حضور در سوئیت

از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت تمام‌شده سوئیت‌های مبله می‌توان به مدت زمان حضور شما در واحد مربوطه اشاره کرد. قطعا هر چقدر که بیشتر در سوئیت مورد نظر اقامت داشته باشید، هزینه شما افزایش خواهد یافت. گاهی اوقات با اقامت چند روزه یا چند ماهه در سوئیت‌های مبله شهر تهران، می‌توانید تخفیف خوبی از صاحب ملک یا مرکز اجاره واحد مبله بگیرید. اما اگر بخواهید به مدت یکی دو شب در خانه مورد علاقه خود باشید، باید مبلغ اصلی کرایه را پرداخت کنید و بعید است بتوانید تخفیف زیادی بگیرید.

تعداد نفرات

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم که در قیمت سوئیت خیلی تاثیر دارد، تعداد نفرات است. حتما می‌دانید که اگر به هتل هم بروید بر اساس تعداد نفراتی که در اتاق اقامت خواهند داشت، هزینه اجاره اتاق بالا و پایین خواهد شد. بنابراین هر چقدر که تعداد نفرات شما کمتر باشد، هزینه کمتری را برای اجاره پرداخت خواهید کرد. البته در سوئیت‌های مبله یک تعداد حداقل نفرات برای اقامت در سوئیت پیش‌بینی شده است و برخی اوقات اگر تعداد نفرات از حداقل بیشتر باشد، باید هزینه نفر اضافی پرداخت شود. تأثیر تعداد نفرات بر افزایش هزینه از این جنبه اهمیت دارد که هر چقدر تعداد شما بیشتر باشد، به خانه با متراژ بالاتر نیاز پیدا خواهید کرد و قاعدتا خانه بزرگ‌تر هزینه کرایه بالاتری دارد.

نزدیک بودن به فروشگاه‌ها و اماکن تفریحی

برخی از افرادی که در زمینه اجاره سوئیت‌های مبله فعالیت دارند، قیمت سوئیت‌های خود را با توجه به نزدیک بودن آن به مرکز شهر، مراکز تجاری، اداری و اماکن تفریحی افزایش می‌دهند. البته این موضوع طبیعی است. به این دلیل که صاحبین چنین املاکی برای ساخت یا خرید ملک خود در نزدیکی چنین مراکزی، هزینه زیادی را پرداخت کرده‌اند. از این رو اگر شما هم می‌خواهید که محل اقامتتان نزدیک به فروشگاه‌های تجاری و مراکز تفریحی باشد، باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *