دسته‌ها
بلاگ

تاریخچه محله پونک

پونک

در ابتدای تاریخچه محله پونک باید گفت پونک نام محله ای شمال غرب پایتخت کشور ایران، تهران است. این منطقه از نظر تقسیم شهرداری در ناحیه 3 و 5 و بخش کمی در منطقه 2 قرار گرفته است. پونک دارای امکانات رفاهی بسیار خوب و مناسب برای یک زندگی لذت بخش است. طبق آخرین سرشماری به طور میانگین 22 هزار نفر از جمعیت تهران را افراد ساکن در پونک تشکیل می دهند. اما نمی توان به این موضوع اکتفا کرد، چرا که امکانات رفاهی محله پونک و بافت نوساز این بخش از تهران باعث شده که افراد زیادی میل به خرید یا اجاره خانه در این منطقه داشته باشند.

دسترسی محله پونک

دسترسی و حمل و نقل در این منطقه بسیار مناسب است. وجود 10 خط اتوبوس BRT، تاکسی های عمومی، تاکسی های اینترنتی عبور و مرور را برای ساکنین این منطقه و افراد ساکن در پایتخت بسیار آسان کرده است.

پس از انقلاب اولین کسانی که در محله پونک ساکن شدند، طبقه متوسط جامعه و کارمندان دولت بودند، که به همراه خانواده خود در این منطقه خوش آب و هوا زندگی می کردند.

با عوض شدن بافت منطقه صنف و اقشار مختلفی از مردم به این جمعیت پیوستند و این محله از حالت کارمند نشین خود به حالت مختلط درآمد.

بافت پونک

بافت پونک اداری و مسکونی است. در حوالی میدان پونک بافت اداری به سادگی مشهود است، اما بقیه مناطق پونک کم تردد و بافت مسکونی و آرامی را دارند.

از اماکن اداری پونک می توان به وجود بانک های معتبری نظیر ملی، ملت و پاسارگاد اشاره کرد.به علاوه پلیس 10 + در پاساژ بوستان حوالی محله پونک واقع شده است.

این منطقه به علت ساختار خود دارای ترافیک کمی است. اما در چند سال اخیر رشد رفاهی پونک، ساخت اماکن تجاری، بوستان ها و آب و هوا مطبوع این منطقه نسبت به دیگر مناطق سبب شده تا بخشی از مردم تهران، پونک را به جهت تفریح و خرید انتخاب کنند.

موقعیت جغرافیایی محله پونک

در محله پونک تمام اماکن و قسمت ها بر اصول مشخصی بنا شده است. موقعیت جغرافیایی کوهپایه ای، داشتن پارک های متعدد و کوچه های متناسب و عریض، نوساز بودن محله، شهرسازی اصولی، مهندسی ترافیک و مدیریت شهری در بافت شهری و مباحث مقاوم سازی در ساختمان ها از دیگر مزیت های این محله است.

بافت شهری مناسب و قابل توجه، خیابان های پهن، عدم ترافیک چشمگیر، قرار گرفتن پاساژ تیراژه و دیگر پاساژ های تجاری معتبر در نزدیکی محله پونک، عدم وجود طرح ترافیک در منطقه، دسترسی آسان به جای جای پایتخت از جمله امکاناتی است، که محله پونک را جذاب تر می کند.

از جمله خیابان و اتصالات مهم پونک می توان به خیابان زیتون، سردار جنگل، بزرگراه چمران و اشاره کرد.

مراکز درمانی محله پونک

گرچه این محله بیمارستان نزدیک به خود ندارد، اما از مراکز مهم درمانی این منطقه می توان به ساختمان و مجتمع پزشکان، داروخانه گل سنگ اشاره کرد. اما از بیمارستان های معتبر و تخصصی نزدیک به این ناحیه می توان به بیمارستان بزرگمهر، امداد جم، بیمارستان گلستان، بیمارستان هما، بیمارستان فوق تخصصی امید، بیمارستان عرفان و بیمارستان آتیه و اشاره کرد.

تمامی بیمارستان گفته شده در سطر بالا دارای امکانات نسبتا خوبی هستند، که هر ساله پذیرای گردشگران سلامت خارجی و داخلی می باشند. پس گردشگران می توانند با اسکان و اجاره یک منزل خوب به کار های درمانی خود برسند.

اماکن سرگرمی پونک

رستوران هایی با منو ایرانی و بین المللی، طباخی، سفرخانه، کافی شاپ، مرکز خرید، خواربار فروشی و از دیگر امکانات رفاهی برتر محله پونک است.

تمامی اطلاعات فوق داده شد، تا بیان شود که محله پونک می تواند محل مناسبی به جهت اسکان دائم و موقت باشد. عزیزانی که به هر دلیلی نیاز به حضور در تهران و محله پونک را دارند، می توانند به کمک گروه سن سوئیت در یکی از بهترین محله های تهران برای مدت دلخواه سکونت داشته باشند.

برای رزرو و اجاره اجاره سوئیت مبله در این محله می‌توانید به صفحه پونک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *