دسته‌ها
بلاگ

تاریخچه محله‌ باغ فیض

تاریخچه محله‌ باغ فیض

محله باغ فیض نیز در گذشته دور از جمله توابع و روستاهای خوش آب هوا و سر سبز تهران محسوب می شد. این محله تا اواخر سلسله قاجاریه بافت سنتی خود را حفظ کرد، اما با فرا رسیدن دوره پهلوی این محله نیز خود را به دست تغییرات بزرگ سپرد. از دهه 50 به بعد این محله از بافت سنتی خود تبدیل به محله ای با بافت شهری و مدرن شد. محل اسکان عموم مردم در گذشته، در محدوده فعلی مجتمع تجاری تیراژه بوده است، از این محل در گذشته دور با نام شاهک یاد می شد. رفته رفته با رونق کشاورزی، مردم در قسمت های مختلف این محله به جهت اسکان، خانه ساختند.

تا قبل از دهه 80 خانه باغ ها و بافت سنتی در محله باغ فیض مشهود بود. اما امروزه به سختی می توان از پس دیوار های بلند سیمانی یا در لا به لا کوچه های مدرنیته باغ فیض خانه ای با بافت قدیمی یافت.

گرچه این محله تبدیل به بافت شهری شده است، اما هنوز هم در کوچه پس کوچه های باغ فیض مغازه های نوستالژی بقالی، نانوایی، قصابی و حمام عمومی دیده می شود.

محله‌ای پر رونق

ساخت و ساز و رشد در محله باغ فیض که جزء منطقه 5 شهرداری محسوب می شود، بسیار پر رونق است. این منطقه که در غرب تهران واقع شده است، در نزدیکی محله پونک قرار دارد. دسترسی به هر امکان رفاهی در این منطقه بسیار آسان است. در اواخر دهه 60 الی 70 برج معروف تجاری آرمان در محله باغ فیض بنا شد، که معروفیت این محله رو چندان کرد.

از قسمت های معروف باغ فیض که به عنوان آثار های تاریخی از آن ها یاد می شود، می توان به درخت 700 ساله توت و بارگاه دو امام زاده از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) در کنار چنار های تنومند و قدیمی اشاره کرد.

از مجموعه های تجاری باغ فیض می توان پاساژ تیراژه و پاساژ کوروش اشاره کرد. معماران برای مرکز خرید کوروش دیدگاه بسیار متفاوتی داشتند. این پاساژ یکی از بی نظیر ترین پاساژ های تهران است. محیط این مرکز خرید مدرن از هفت طبقه ساخته شده است، که هر کدام از آن دنیای متفاوتی دارند. بزرگترین سینمای تهران در پاساژ کوروش قرار دارد، که امکانات زیادی را برای طرفداران فیلم و سینما فراهم کرده است.

تفریحات منطقه

محله باغ فیض دارای بوستان‌های زیبا و معروفی نظیر  بوستان شمشاد، پارک فرشته، پارک میخک، پارک کاج و … است، که می تواند شرایط مناسبی را به جهت تفریح و بازی کودکان و یک پیاده‌روی صبحگاهی عالی فراهم کند.

باغ فیض از نظر حمل و نقل عمومی از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است، وجود مترو، تاکسی‌های عمومی و تاکسی‌های اینترنتی امکان عبور و مرور در این منطقه را بسیار آسان تر کرده است.

مراکز درمانی محله باغ فیض

از جمله مراکز درمانی محله باغ فیض می‌توان به مرکز پزشکی باغ فیض، بیمارستان سلامت فردا و … اشاره کرد.

بیمارستان سلامت فردا واقع در حوالی فیض آباد یکی از معتبرترین بیمارستان‌های داخلی و بین المللی محسوب می‌شد. این بیمارستان دارای امکانات بسیار خوبی در زمینه علم پزشکی است. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران سلامت از نقاط مختلف جهان به منظور انجام اعمال درمانی به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

منطقه باغ فیض توسط اتوبان همت از شمال، اتوبان حکیم از جنوب غربی، بزرگراه شهید ستاری در سمت چپ و بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی در سمت راست محاصره شده است.

نرخ اجاره در باغ فیض

نرخ اجاره و خرید در منطقه باغ فیض به علت ساختار شیک و عالی، وجود مراکز تجاری، بوستان‌ها، مراکز درمانی و … دارای قیمت متوسط رو به بالا است.

بخش عمده از ساکنان محله باغ فیض را اقشار متوسط رو به بالا تشکیل می‌دهند. سطح فرهنگ و سواد مردم این منطقه بالاست. بخش عمده مردم این منطقه تحصیل کرده هستند.

امکان سکونت چند روزه یا چند ماهه به دلیل عوامل مختلفی نظیر مراجعه به مرکز درمانی، انجام کارهای اداری، گردشگری و … وجود دارد، مجموعه سن سوئیت امکانات لازم برای سکونت شما را فراهم خواهد کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با یکی از بی‌نظیر ترین واحدهای مبله باغ فیض آشنا کنیم.

برای رزرو و اجاره اجاره سوئیت مبله در این محله می‌توانید به صفحه باغ فیض مراجعه کنید.

واحد مبله لوکس در باغ فیض

اجاره واحد مبله در باغ فیض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *