دسته‌ها
بلاگ

خانه روزانه خوب

معیارهایی برای انتخاب خانه روزانه خوب

توجه داشته باشید که تعداد خانه‌های مبله در تهران بسیار زیاد بوده و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. ممکن است یکی از امکانات فوق العاده‌ای برخوردار باشید، اما دیگری علاوه بر هزینه بالا هیچ امکاناتی نداشته باشد. بنابراین، قبل ازانتخاب خانه روزانه خوب و رزرو آن باید به برخی نکات مهم توجه کرده و آن‌ها را ملاک کار خود قرار دهید.

توجه به موقعیت جغرافیایی منزل

یکی از اصلی‌ترین ملاک‌ها برای انتخاب خانه روزانه خوب توجه به موقعیت جغرافیایی آن است. خانه‌های مبله باید در مناطقی از شهر واقع شده باشند که امکان دسترسی راحت به مرکز شهر برای مسافران فراهم باشد. در غیر این صورت رزرو آن‌ها هیچ ارزشی ندارد. معمولا، خانه‌هایی که غرب تهران و سعادت آباد قرار دارند بهترین دسترسی را به مراکز مختلف تهران دارند. البته، این بدان معنا نیست که خانه‌های جنوب یا شرق تهران از امکانات محدودی برخوردار باشند. ممکن است برخی از این خانه‌ها حتی از واحدهای شمالی شهر نیز باکیفیت‌تر باشند.

شما می‌توانید شرایط و امکانات را از کسانی که قبلا در خانه روزانه سکونت داشته‌اند، جویا شوید. فقط سعی کنید از مشتریان واقعی پرس و جو کنید تا شرایط را به طور صادقانه بازگو کنند. متاسفانه، گزارش شده است که برخی از افراد از کسانی که خود مالک یکی از این خانه‌ها بودند به طور اتفاقی سوالاتی در خصوص امکانات خانه‌ها مطرح کرده‌اند؛ اما، مالکین بدون این که هویت خود را فاش کنند، خانه‌های بی کیفیت خود را به آن‌ها معرفی کرده و شرایط بدی را برای ساکنین رقم زده‌اند.

توجه به امکانات خانه

امکانات حرف اول را در رزرو خانه‌های اجاره‌ای می‌زند؛ به گونه‌ای که اگر چنین خانه‌هایی از امکانات کافی برای سکونت برخوردار نباشند، هیچ ارزشی برای رزرو کردن نداشته و مسافران را با چالش‌های جدی مواجه می‌کنند. شما باید در انتخاب خانه مبله صبور باشید. بهتر است ابتدا از چند خانه بازدید کرده و در نهایت بهترین آن‌ها را برای اسکان انتخاب کنید. بهتر است قبل از اعزام خانواده از شهرستان، یکی از افراد برای یافتن یک خانه مبله مجهز به تهران سفر کرده و سپس سایر اهالی خانواده را باخبر کند. این چنین دیگر کسی دغدغه‌ای از بابت رزرو خانه باکیفیت ندارد. البته، رزرو اینترنتی بهترین روش برای این کار است که در ادامه به صورت مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

خانه روزانه

در نظر گرفتن قیمت خانه روزانه

بحث قیمت همیشه و در همه جا مطرح بوده و جزو اصلی‌ترین معیارها برای انتخاب است. شما باید به دنبال خانه‌هایی باشید که در عین ارزان بودن از امکانات کافی برخوردار باشد. برخی از خانه‌ها علی‌رغم امکانات مناسب از قیمت‌های بالایی برخوردارند. به گونه‌ای که مالکین با بارگذاری عکس‌های زیبا و فیک اقدام به فریب مسافران می‌کنند. از این رو، هیچگاه فریب عکس‌های اینترنتی خانه‌ها را نخورده و حتما قبل از رزرو به صورت حضوری از آن دیدن کنید. برای این کار حتما با افراد مطمئن معامله کنید تا شما را فریب ندهند.

توجه به تعداد همسایگان

سعی کنید خانه‌هایی را انتخاب کنید که به صورت دربست در اختیار شما قرار داده شوند. خانه‌هایی آپارتمانی علی‌رغم داشتن امکانات کافی در برخی از مواقع می‌توانند آسایش را از شما سلب کنند. بهتر است خانه‌های دو طبقه یا ویلایی را رزرو کنید تا هیچ سر و صدایی شما را اذیت نکند. البته، برخی از آپارتمان‌ها خالی از سکنه بوده و تنها برای رزرو مسافران در نظر گرفته شده‌اند؛ به گونه‌ای که سایر افراد نیز مانند شما مهمان بوده و از این بابت مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد.

در واقع چنین آپارتمان‌هایی حکم هتل‌های چند ستاره را داشته و تنها مسافران در آن سکونت می‌کنند. ایده خانه روزانه موجب شده است تا خیلی از مسافران تشویق برای سفر به سایر شهرها کنند. چراکه هزینه سکونت آن‌ها تا حد زیادی کاهش یافته و دیگر خبری از مبالغ سنگین برای رزرو هتل در میان نیست.

توجه به نظافت خانه روزانه

بررسی نظافت این خانه‌ها را حتما در اولویت خود قرار دهید. از آن جایی که قبل از شما تعداد زیادی مسافر نیز سکونت داشته‌اند، به طور حتم خانه از نظر پروتکل‌های بهداشتی در سطح خوبی قرار ندارد. از این رو، از صاحبخانه بخواهید تا قبل از اسکان یافتن شما، خانه را به طور دقیق نظافت کرده و هیچ اثری از کثیفی در آن باقی نگذارد. مالکین موظفند تا تمامی تجهیزات را ضد عفونی کرده و ملحفه‌ و بالشت‌های یکبار مصرف برای مسافران تهیه کند. البته ،بهتر است برای خواب از بالشت و پتوی شخصی خود استفاده کنید تا خطری از این بابت شما را تهدید نکند.

خانه روزانه

برای اطمینان از تمیز بودن خانه، دستی به دیوارها و تجهیزات آن بکشید تا از میزان گرد و غبار بر روی آن‌ها مطلع شوید. همچنین وسایل آشپزخانه را نیز مورد بررسی قرار دهید. تا حد امکان از ظرف‌های شخصی خود برای خوردن غذا استفاده کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید با ضد عفونی کردن وسایل این خانه‌ها از آن‌ها برای صرف غذا استفاده کنید.

توجه به رفتار صاحبخانه

توصیه می‌شود برای خانه روزانه خوب ، خانه‌هایی را انتخاب کنید که دارای صاحبخانه‌های خوش برخورد باشند. این امر موجب می‌شود تا در مدت زمانی که در آن جا ساکن هستید هیچ رفتاری شما را آزرده خاطر نکند. همچنین، توصیه می‌شود در خانه‌هایی اسکان کنید که مالک آن در جایی دیگر سکونت کند. چراکه حضور مالک در این واحدها مشکلاتی را برای مهمانان به وجود خواهد آورد. برخی از صاحبخانه‌ها با رفتارهای غیر حرفه‌ای خود موجب می‌شوند تا مهمانان احساس غریبی و ناراحتی کرده و سفر خوشی را تجربه نکنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *