دسته‌ها
بلاگ

قیمت واحد مبله در مناطق مختلف تهران

طیف قیمت واحد مبله در مناطق مختلف تهران

قیمت واحد مبله در مناطق مختلف تهران با هم متفاوت است. شما به راحتی می‌توانید در هر نقطه از تهران اقدام به اجاره  واحد مبله در تهران کنید، اما این قیمت‌ها و امکانات هستند که انتخاب‌های شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

این نکته را ِمد نظر داشته باشید که تغییر قیمت‌هایی که به علت تغییر در شرایط اقتصادی رخ می‌دهد، در هزینه اجاره واحد‌های مبله تاثیرگذار است. در این بخش از مطلب برای مثال به مقایسه قیمت و امکانات واحد مبله در دو منطقه سعادت آباد و پاسداران می‌پردازیم و عوامل موثر بر تعیین قیمت را بیان می‌کنیم.

یک واحد مبله متوسط در منطقه سعادت آباد باید به متراژ آن و تعداد اتاق خواب‌ها، امکانات و دسترسی به مکان‌های الزامی توجه کنیم. یک واحد مبله متوسط با متراژ 180 متر مربع، دارای دو خواب، 3 تخت خواب، تلویزیون، سیستم گرمایشی و سرمایشی، ویلایی و حیاط مشترک، دارای دسترسی به فروشگاه‌های خرید مانند نانوایی، رستوران و سوپر مارکت است. اجاره این واحد حدودا از شبی 400 هزار تومان شروع می‌شود.

یک آپارتمان مبله متوسط در منطقه پاسداران با متراژ 75 متر مربع، یک خواب و سرویس خواب دو نفره، مجهز به سرویس کامل آشپزخانه، تلویزیون، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، دارای پارکینگ، دسترسی به ایستگاه مترو و تاکسی و مرکز شهر برای هر شب حدودا از شبی 600 هزار تومان به بالا اجاره داده می‌شود.

عوامل موثر بر تعیین قیمت واحد‌های مبله

در بخش قبل طیف قیمت واحدها را در دو منطقه سعادت آباد و پاسداران را مثال زدیم. از تفاوت قیمت‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که نوع واحد مبله، امکانات و وسایل موجود در آن، موقعیت مکانی از لحاظ دسترسی به مراکز اداری، تفریحی و متراژ از عوامل تاثیر گذار در تعیین اجاره واحد‌های مبله می‌باشند.

البته این موارد بستگی به اولویت افراد دارد. به عنوان مثال اگر کسی برای یک جشن نیاز به اجاره سوئیت مبله داشته باشد متراژ، ظرفیت واحد و وسایل خانه از عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت هستند. در بعضی از موارد نوساز بودن واحد از عوامل تاثیر گذار در تعیین اجاره است.

ممکن است برای شخص دیگری میزان دسترسی به مراکز تفریحی و خرید در اولویت باشد. نکته دیگری که در مورد قیمت واحد‌های مبله وجود دارد این است که در اوج تعطیلات اجاره آن‌ها افزایش  پیدا می‌کند. برای گردشگران خارجی هزینه اقامت در این واحدها از مقدار معمول بیشتر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *