دسته‌ها
بلاگ

قوانین اجاره خانه مبله در تهران

قوانین اجاره خانه‌های مبله در تهران

با توجه به صدور قطعنامه وزیر مسکن در خصوص مالیات برای خانه‌های خالی از سکنه این تصور می‌رود که در آینده‌ای نزدیک قیمت خانه‌های روزانه افزایش پیدا کرده و یا قوانین سفت و سختی برای آن‌ها وضع شود. در ادامه به طور مفصب درباره قوانین اجاره خانه مبله در تهران توضیح خواهیم داد.

آیا اجاره خانه مبله قانونی است؟

به طور کلی، اجاره دادن خانه‌های مبله برای یک روز جرم محسوب شده و از سوی وزارت ارشاد و همچنین قوه قضاییه در حال پیگیری است. البته، این موضوع مربوط به اجاره خانه برای برگزاری جشن‌های شبانه و نامتعارف می‌شود. در واقع، زمانی که مالکین این خانه مجوزهای لازم جهت اجاره خانه روزانه تهران را از نهادهای ذی ربط دریافت کنند، دیگر جرمی متوجه نخواهد بود.

البته، بحث اخذ مالیات از مالکین این خانه‌ها نیز از گذشته مطرح بوده سات. از آنجایی که رزرو خانه روزانه جزو شغل‌های شناور بازار محسوب می‌شود به آن مالیات تعلق می‌گیرد. از این رو، کسانی که اقدام به اجاره خانه بدون پرداخت مالیات کنند مجرم محسوب شده و با آن‌ها به صورت قانونی برخورد خواهد شد. در واقع تمام واحدهای گردشگری نظیر هتل، مهمانسرا، بومگردی و مسافرخانه در سازمان گردشگری کشور مجوزهای لازم را اخذ نموده و به عنوان واحدهای مجاز برای اجاره منزل شناخته می‌شوند. حال باید منتظر ماند و دید که خانه‌های مبله چه زمان جزو واحدهای مجاز گردشگری محسوب خواهند شد و سن سوئیت تابع تمام قوانین اجاره خانه مبله در تهران خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *