دسته‌ها
بلاگ

خانه مبله در تهران

خانه مبله در تهران

تهران یک کلانشهر است که روزانه افراد زیادی به دلایل مختلفی مانند سفر و کار، در مناطق مختلف آن رفت و آمد می‌کنند. به همین دلیل از شمال تا جنوب این شهر می‌توان انواع خانه مبله در تهران را پیدا کرد و در آن اقامت گزید. اما مناطق واقع در شمال و شمال غرب تهران به دلایلی مانند آب و هوای خوب، ساختار شهری مناسب، بهره‌مند بودن از فضای سبز، نسبت به سایر مناطق تهران اولویت دارد. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم به معرفی ویژگی‌های تعدادی از مناطق غرب و شمال غرب این شهر بپردازیم.

محله سعادت آباد

سعادت آباد منطقه دوم و واقع در شمال غرب تهران می‌باشد. از ویژگی‌های مثبت محله سعادت آباد دسترسی آن به اتوبان‌های چمران، اشرفی اصفهانی، شهید باکری، نیایش، همت و به طور کلی تمامی مسیرهای شمال به جنوب و شرق به غرب را پوشش می‌دهد.

وجود مراکز تجاری مانند اریکه ایرانیان و امکانات تفریحی مانند بوستان ژوراسیک، بوستان پرواز، بوستان آسمان از امکانات مثبت آن برای سکونت می‌باشد. بلوار اصلی سعادت آباد یکی از بهترین بخش‌های این منطقه است که رستوران حاج نایب و بیمارستان مدرس در آن واقع شده است.

از نظر حمل و نقل عمومی محله سعادت آباد دارای خطوط اتوبوس‌رانی آزادی-صنعت، انقلاب-صنعت و دارای ایستگاه متروی صنعت می‌باشد. در میدان صنعت سعادت آباد ایستگاه تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی برای نقاط مختلف شهر وجود دارد.

محله پاسداران

یکی از محله‌های معروف تهران پاسداران است و در منطقه 4 این شهر واقع شده است. محله پاسدارن از لحاظ دسترسی از شمال به بزرگراه شهید بابایی، ازجنوب به بزرگراه شهید زین الدین، از غرب به خیابان پاسداران و از شرق به بزرگراه شهید صیاد شیرازی دسترسی دارد.

مترو یکی از اصلی ترین راه‌های دسترسی به این محله است. ایستگاه‌های متروی هروی، حسین آباد، شهید زین الدین و نوبنیاد شما را به پاسداران می‌رساند. پایانه تاکسیرانی این محله در میدان نوبنیاد و چهارراه پاسداران قرار دارد که تردد شما را به مناطق مختلف میسر می‌سازد.

مرکز خرید پاسداران، از مراکز خرید معروف این محله می‌باشد. مکان‌های تفریحی مانند پارک نیاوران و پارک نارنجستان و همچنین وجود کافه‌های متعدد و لوکس از دیگر ویژگی‌های محله پاسداران می‌باشد.

محله پونک

پونک از محله‌های قدیمی‌ واقع در شمال تهران می‌باشد و در منطقه 5 شهرداری قرار گرفته است. پونک در گذشته از باغات فراوانی برخوردار بوده است. دسترسی به بزرگراه‌های مانند نیایش و حکیم و همچنین اتوبان‌های هاشمی رفسنجانی، همت و اشرفی اصفهانی رفت و آمد به پونک را راحت کرده است.

از مکان‌های دیدنی این محله می‌توان بوستان نهج البلاغه را نام برد که دارای امکانات ورزشی و تفریحی فراوانی است. مراکز تجاری بوستان، پاساژ تیراژه، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد نیز از دیگر مراکز تفریحی پونک می‌باشد.

دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران مرکز و واحد تهران غرب، دانشگاه علم و فرهنگ از مراکز علمی در پونک می‌باشد.

از نظر حمل و نقل سامانه اتوبوس‌های تندرو به مناطق مختلف پونک مانند جنت آباد، کوهسار، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مناطق در نظر گرفته شده است.

محله مطهری

محله مطهری منطقه 7 شهرداری تهران می‌باشد. خیابان مطهری از خیابان‌های اصلی این محله است. در گذر زمان به دلیل افزایش مغازه‌ها و کسب و کارهای خود ساخته، تاسیس آموزشگاه‌های فراوان و همچنین گسترش اداره‌ها، بافت شهری این محله از مسکونی به اداری-تجاری تغییر پیدا کرده است.

محله مطهری از شرق به خیابان شریعتی، از غرب به اتوبان مدرس، از شمال به خیابان زینعلی و از جنوب به خیابان بهار شیرازی دسترسی دارد. اتوبوس و تاکسی و ایستگاه خطوط  BRT  به تعداد مناسب در این محله وجود دارد و می‌تواند شما را به میدان راه آهن در جنوب تهران و میدان تجریش در شمال تهران برساند. ایستگاه متروی شهید مفتح نیز از راه‌های دسترسی به مترو است.

از امکانات محله مطهری می‌توان مجتمع نور و گل مریم را معرفی کرد که هر دو از مراکز خرید و تفریحاتی می‌باشند. پارک شهید آوینی واقع در خیابان مطهری و خیابان ترکمنستان انتخاب مناسبی برای استفاده از طبیعت زیبای این منطقه می‌باشد. محله مطهری دو جایگاه سوخت یکی در خیابان مفتح و دیگری در خیابان میرزای شیرازی قرار دارد.

امکانات درمانی که در این محله وجود دارد نیز شامل بیمارستان مهرداد، بیمارستان تهران کیلینیک و بیمارستان توس می‌باشد.

محله باغ فیض

باغ فیض از محله‌های خوش آب و هوای تهران می‌باشد که در شمال غرب این شهر واقع شده است. این محله از غرب به بزرگراه ستاری، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی، از شمال به بزرگراه همت و از جنوب به بزرگراه شهید حکیم دسترسی دارد.

از مراکز خرید و امکانات رفاهی این منطقه می‌توان به مرکز خرید تیراژه و مجتمع تجاری کوروش و مرکز خرید آرمان اشاره کرد. وجود اماکن مقدس مانند امامزاده جعفر و حمیده خاتون در پایان هر هفته گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند. در این محله پارک‌های زیادی مانند بوستان شمشک و پارک کاج وجود دارند که می‌توانند در زمان خارج شدن از محل اقامت، فضای مناسبی برای قدم زدن باشد.

در این منطقه نیز امکانات درمانی نظیر مرکز پزشکی باغ فیض، بیمارستان فردا، بیمارستان آفتاب و مرکز خدمات درمانی فروغ قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *