دسته‌ها
بلاگ

قیمت آپارتمان مبله

بررسی قیمت آپارتمان مبله در تهران

تعیین قیمت آپارتمان مبله به معیارهای بسیار زیادی بستگی دارد و گاهی نیز هیچ معیاری جز تقاضای فراوان برای یک واحد مبله نمی‌تواند افزایش قیمت آن را توضیح بدهد. معمولا اولین معیاری که برای تعیین قیمت آپارتمان مبله ذکر می‌شود، متراژ آن است. بدیهی است که هر واحدی که بزرگتر باشد گران‌تر است. با این حال، متراژ تنها دلیل برای تعیین قیمت نیست.

منطقه‌ای که آن آپارتمان در آن واقع شده است نیز تاثیر بسیار زیادی روی قیمت آن دارد. برخی از مناطق مانند مناطق شمال تهران (مثلا سعادت آباد یا پاسداران) دارای قیمت‌های بیشتری نسبت به محله‌های جنوبی‌تر مانند باغ فیض هستند. این مسئله به خاطر لوکس بودن این محله‌ها است. اگر سری به مراکز ارائه کننده آپارتمان‌های مبله بزنید متوجه خواهید شد که بسیاری از آپارتمان‌هایی که در مناطق شمالی واقع هستند، تقریبا قیمتی دوبرابر واحدهای مناطق دیگر تهران دارند.

با این حال، امکانات دیگری نیز هستند که می‌توانند تاثیر فراوانی در قیمت هر آپارتمان مبله داشته باشند. برخی از آن‌ها ممکن است که آن قدر از نظر امکانات مناسب باشند که حتی اشخاص مایل به نادیده گرفتن محله و متراژ به خاطر آن‌ها هستند. تعداد تخت خواب و اتاق، رخت خواب‌های اضافه، اقلام بهداشتی، آب لوله کشی، سیستم گرمایش، وسایل آشپزخانه، مایکروفر، جاروبرقی، اتو، مبلمان، کمد، آسانسور، توالت فرنگی و ایرانی، استخر، پارکینگ، میز نهار خوری، یخچال و ماشین لباسشویی، سونا و جکوزی، اجاق گاز و سیستم سرمایش و گرمایش، اینترنت، دسته‌های بازی، نورپردازی‌های خاص، اتاق بازی و اسباب ورزش و بدنسازی، سرایدار و نگهبان، تلفن ثابت، جعبه کمک‌های اولیه، میز بیلیارد، حمام و چند سرویس بهداشتی فقط برخی از ویژگی‌های این واحدهای مبله هستند.

در برخی از آپارتمان‌های مبله حتی امکان فراهم کردن غذای خانگی نیز وجود دارد و سر ساعات مشخصی غذا در درب منزل تحویل داده می‌شود.

 

تخفیف و کسر

در بسیاری از آپارتمان‌های مبله، مسئله‌ای با نام تخفیف یا کسر وجود دارد که بسیاری از افراد به جای یکدیگر آن‌ها را به کار می‌برند ولی با هم متفاوت هستند. آپارتمان‌های مبله ممکن است که در نهایت از نظر قیمتی تخفیف داشته باشند. این تخفیف برای شرایط خاصی است که اگر آن را عملی کنید به شما تعلق می‌گیرد.

یکی از تخفیف‌های معروفی که در مورد آپارتمان‌های مبله وجود دارد، اقامت بیشتر است. از آن جایی که اقامت بیشتر شما در یک واحد مبله به نفع مالک آن است، بسیاری از آن‌ها اقدام به تخفیف دادن در زمینه اجاره می‌کنند. این تخفیف ولی بستگی به سیاست‌های مالک آن دارد. برخی از افراد برای اقامت یک ماهه، دو ماهه و بیشتر تخفیفات بسیاری زیادی قائل می‌شوند. با این حال، این مسئله در مورد همه آپارتمان‌های مبله وجود ندارد و بسیاری از آن‌ها نیز تحت هیچ شرایطی تخفیف نمی‌خورند.

کسر کردن اجاره اما چیز دیگری است. امکانات مربوط به تحویل غذا را به خاطر بیاورید. در صورتی که از این امکان استفاده نکنید، مالک در مبلغی که قرار است به او پردازید کسر قائل می‌شود. این امر در مورد امکانات اضافی آپارتمان‌های مبله صادق است. با این حال، ضروریات یک واحد مبله شامل چنین کسری نمی‌شوند. مثلا شما نمی‌توانید ادعا کنید در صورتی که از حمام استفاده نکرده‌اید پس باید از شما مبلغ کمتری بگیرند! در واقع اجاره دهنده سری امکانات را به صورت کلی به شما ارائه می‌کند و استفاده یا عدم استفاده از آن تاثیری روی مبلغ دریافتی از شما ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *