دسته‌ها
بلاگ

امکانات آپارتمان مبله

امکانات آپارتمان مبله

هر آپارتمان مبله می‌تواند دارای امکانات زیادی باشد که پیش از اجاره باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشید. در صورتی که امکانات یک آپارتمان مبله روزانه زیاد باشد، قطعا آسایش بیشتری در طی مدت اقامت خود خواهید داشت. در عوض عدم توجه به امکانات و وسایل داخلی این آپارتمان‌ها تجربه جالبی برای شما نخواهد بود و شاید نیاز باشد خودتان وسایلی بخرید. در چنین حالتی مشکلاتی مانند افزایش هزینه و جا به جایی این وسایل را خواهید داشت.

به صورت کلی چند دسته بندی کلی می‌توان برای مشخص شدن کیفیت آپارتمان مبله می‌توان ارائه کرد. پیش از هر چیزی آپارتمان باید دارای آشپزخانه، هال، سرویس و اتاق باشد. این دسته بندی را شرایط داخلی آپارتمان می‌گویند. محیط آپارتمان نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این آپارتمان‌ها است که باید آن را مد نظر داشت. منطقه‌ای که این آپارتمان‌ها در آن قرار دارند نیز می‌توان مهم دانست. در ادامه به تفکیک در مورد این بخش‌ها صحبت خواهیم کرد.

 

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از ضروریات هر خانه‌های محسوب می‌شوند و آپارتمان‌های مبله نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شما با اجاره یک واحد مبله قرار نیست که یک آشپزخانه بدون وسایل تحویل بگیرید. هر کدام از این وسایل علیرغم این که در ظاهر کم اهمیت هستند اما خرید آنها هزینه بسیار زیادی دارد و در صورتی که در آپارتمان مبله موجود باشند، کیفیت اقامت شما بیشتر خواهد بود.

امکانات آپارتمان مبله

ظروف آشپزخانه اولین مسئله مهم در این زمینه خواهد بود. پیش از آنکه برای اجاره آپارتمان مبله اقدام کنید وسایل ضروری آشپزخانه را چک کنید تا در دوران اقامت در این آپارتمان‌های مبله مشکلی نداشته باشید. بشقاب، لیوان، قاشق و غیره از جمله این ظروف هستند. با این حال، نیاز هم نیست که سرویس تمامی وسایل و ظروف آشپزخانه در آنها کامل باشد. در صورتی که ظروف شخصی مانند لیوان شخصی نیز داشته باشید، بهتر است که آنها را به همراه داشته باشید چرا که بهداشت بیشتر رعایت می شود.

 

هال و پذیرایی

اگر شما در یک آپارتمان مبله اقامت داشته باشید، احتمالا بیشتر وقت خود را در هال می‌گذرانید. به همین دلیل می‌توان گفت که هال باید یکی از نقاط هر آپارتمان مبله باشد که بیشترین میزان امکانات را دارد. داشتن مبلمان زیبا، جذاب و راحت می‌تواند در زمان استراحت خستگی شما را در کند. علاوه بر مبلمان، می‌توان تلویزیون را نیز یکی از اصلی‌ترین امکانات آپارتمان مبله در نظر گرفت. برخی از مالکان آپارتمان‌های مبله آنقدر به تجهیزات اهمیت می‌دهند که در آن علاوه بر تلویزیون‌های بزرگ و سینمای خانگی، امکانات دیگری نیز مانند دستگاه بازی و یا سیستم پخش ویدیو نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

امکانات آپارتمان مبله

فضای کلی هال نیز باید تا حد امکان بزرگ و دلباز باشد. این مسئله البته به متراژ آپارتمان مبله نیز بستگی دارد. متراژ مورد نظر را می‌توانید پیش از وبسایتی که قرار است آپارتمان را از آن اجاره کنید بگیرید. با این حال، مسئله دیگری که بسیار روی دلباز بودن هال و پذیرایی اثرگذار است، چینش اسباب و وسایل مختلف در داخل ساختمان است. مبلمان بیشترین تاثیر را در این زمینه دارد. چینش مبلمان و میزها به صورت اصولی می‌تواند فضای خالی زیادی را باز کند و این مسئله باعث شود که احساس راحتی بیشتری در آپارتمان مبله داشته باشید. در صورتی که قصد داشته باشید با فرزندان خود در این آپارتمان ها اقامت داشته باشید، داشتن فضای کافی برای بازی کودکان می‌تواند یک مزیت برای یک اپارتمان مبله محسوب شود.

معمولا تغییر دکوراسیون آپارتمان مبله کار درستی نیست ولی می‌توانید در صورت عدم خسارت زدن به وسایل جای مبلمان یا میز را تغییر بدهید. با این حال پس از تحویل خانه حتما باید این وسایل را به جای اصلی خود برگردانید. کار بهتر این است که قبل از انجام چنین کاری از مالک یا اجاره دهنده اجازه بگیرید.

نورپردازی

نورپردازی و آباژورها، لوسترها و حتی پنجره‌ها نیز می‌توانند روی حال و هوای شما در یک آپارتمان مبله تاثیر بگذارند و فضا را زیباتر و دلبازتر کنند. برخی از آپارتمان‌ها نیز در این موارد دارای نقص هستند. چک کردن فضای کلی حال از این نظر بسیار مهم است.

امکانات آپارتمان مبله

نظافت

نظافت کلی هال نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این بخش از آپارتمان است. هیچ کس دوست ندارد که در خانه‌ای زندگی کند که کثیف باشد. با این حال، برخی از آپارتمان‌ها نیز کاملا کثیف نیستند ولی چندان هم تمیز به نظر نمی‌رسد. به وقت اجاره آپارتمان مبله اجاره ای حتما به این نکته دقت داشته باشید که مکان موردنظر، کاملا تمیز باشد. از آن جایی که شما مسئول تمیزی آپارتمان نیستید، انتظار منطقی است که به دنبال اجاره یک واحد مبله باشید که کاملا تمیز باشد. در واقع کسی که این خانه را اجاره می‌دهد، باید به دنبال جلب نظر مشتریان باشد و تمیز نبودن واحد مبله به معنای این است که مالک آن ارزشی برای مشتریان قائل نیست.

امکانات آپارتمان مبله

با این وجود ممکن است که در مدت اقامت شما در آپارتمان، کمی کثیف شود. شما می‌توانید از وسایلی که برای نظافت در آپارتمان قرار داده شده‌اند استفاده کنید تا بتوانید به خوبی آن را نظافت کنید. به عنوان مثال جاروبرقی یکی از این موارد است. در صورتی که خانه دچار کثیفی شد می‌توانید آن را تمیز کنید. همچنین موارد دیگری نیز هستند که برای نظافت به کار می‌برند. مواد شونده در داخل سرویس بهداشتی و یا گردگیرها نیز می‌توانند در این مورد به شما کم کنند.

 

اتاق

یک آپارتمان مبله معمولا دارای یک یا دو اتاق است که بیشتر برای خوابیدن از آنها استفاده می‌شود. اتاق‌هایی بزرگ با تخت خواب‌هایی راحت می‌توانند باعث شوند که خواب راحتی داشته باشید و تجربه خوشایندی هنگام اقامت فراهم کنند.

امکانات آپارتمان مبله

نکات دیگری نیز هستند که می‌توانند به شما در انتخاب یک واحد مبله فوق العاده با اتاق‌هایی مناسب کمک کنند. داشتن پنجره برای گرفتن نور و یا جلوگیری از ورود صدا و رخت خواب و پتوهای اضافه، تهویه هوا، پرده هایی زیبا و مانع نور، چوب لباسی و کمد، میز تحریر و غیره همگی می‌توانند ویژگی‌های اتاق های یک واحد مبله مناسب برای اقامت باشند.

 

سرویس بهداشتی و حمام

هیچکس دوست ندارند برای لحظاتی در داخل یک خانه باشد که محیط سرویس بهداشتی آن کثیف یا تنگ باشد. به همین دلیل سرویس بهداشتی نیز یکی از مواردی است که باید پیش از اجاره واحد مبله به آن توجه داشته باشید. نوع دستشویی‌ها(مثلا توالت فرنگی یا سنتی بودن آن) می‌تواند نکته‌ای مهم باشد چرا که در صورتی که استفاده از آن برای شما مشکل‌زا باشد در طول دوره اقامت دچار مشکلات جدی‌تری خواهید شد. وجود روشویی، تمیزی کلی آن، وجود مواد شوینده و غیره، وجود وان و دوش سالم، آبدهی گرم و سرد و … ویژگی‌های یک آپارتمان مبله در تهران مناسب است.

امکانات آپارتمان مبله

این نکته را مدنظر داشته باشید که حتی در صورتی که وسایل شخصی در آنجا برای شما فراهم باشد، بهتر است از آنها استفاده نکنید. وسایلی مانند حوله، مسواک و خمیردندان، شانه را همیشه به همراه داشته باشید تا موارد بهداشتی را رعایت کرده باشید و سلامت خود را نیز حفظ کرده باشید.

 

سیستم گرمایشی و سرمایشی

در صورتی که قصد داشته باشید در فصول گرم و سرد سال در هر آپارتمان مبله حضور داشته باشید، احتمالا بدون سیستم گرمایشی و سرمایشی حتی ساعاتی نیز دوام نخواهید آورد. سیستم گرمایشی معمولا شامل شوفاژ می شود. با این حال وسایل دیگر مانند بخاری‌ها نیز می‌توانند نیاز شما را در یک آپارتمان مبله برطرف کنند.

امکانات آپارتمان مبله

از طرف دیگر وجود کولر در فصول گرم یک ضرورت است ولی در صورتی که چنین امکانی فراهم نشده بود، باید وسایلی مانند پنکه در آن آپارتمان وجود داشته باشند.

 

فضای محوطه

آپارتمان مبله در داخل یک واحد آپارتمانی قرار دارد. در طبقات دیگر نیز احتمالا افرادی زندگی می‌کند و خود محوطه دارای فضایی برای پارکینگ، استراحت و غیره است. برخی از آپارتمان‌ها در داخل محوطه‌هایی هستند که می‌توانند لحظات خوشی را برای افراد تعیین کنند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها دارای پارک و یا فضای سبز هستند. همچنین نظافت آن‌ها بسیار بالا است و ظاهر مناسبی نیز دارند. این واحدها، همان واحدهایی هستند که طرفداران زیادی برای آن‌ها وجود دارد و معمولا برای رزرو آن‌ها باید سریعا عمل کنید.

با این حال، آپارتمان‌هایی که دارای این خصوصیات نیستند نیز در دسته آپارتمان‌های مبله بی‌کیفیت قرار نمی‌گیرند. همین که محوطه بیرون آپارتمان جای مناسبی باشد، کافی است.

 

دسترسی به مراکز خرید

احتمالا خرید یکی از نیازهایی هست که هر کسی در دوران اقامت در یک آپارتمان مبله آن را تجربه می‌کند. خرید هم به فراهم کردن وسایل معمول زندگی اشاره دارد و هم به خرید لباس و دیگر لوازم غیرضروری اشاره دارد. در صورتی که واحد مبله موردنظر شما در نزدیکی مراکز خرید باشد، احتمالا گزینه مناسبی برای اقامت است.

البته دور بودن از مراکز خرید نیز به شرط دسترسی فراوان یک عیب محسوب نمی‌شود. برخی از مناطق تهران هستند که اگر چه در نزدیکی خود بهترین اماکن خرید شهر را ندارند اما به راحتی می‌تواند به مناطق دیگر رفت و به بهترین مراکز خرید دسترسی پیدا کرد.

 

دسترسی به مراکز درمانی

اتفاق خبر نمی‌کند و همیشه ممکن است که در دوران اقامت شما در آپارتمان مبله اتفاقی برای شما بیفتد. نزدیکی به مراکز درمانی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید سلامت خود را بازیابی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *