دسته‌ها
بلاگ

انواع خانه روزانه

انواع خانه‌های روزانه

انواع خانه روزانه بر دو نوع است:

  •   دربست
  • نیمه دربست

خانه‌های دربست

به این معنی است که واحد مربوطه به طور تمام و کمال به مدت تعیین شده در اختیار شما گذاشته می‌شود.

خانه‌های نیمه دربست

به سوییت‌های چند خوابه و مشترک اشاره دارد. در این نوع سوییت‌ها که معمولا برای افراد مجرد در نظر گرفته شده مانند مسافرخانه‌ها محیط سوییت به چند نفر اجاره داده می‌شود. مزیت این خانه‌ها این است که قیمت‌ها بین ساکنین خانه تقسیم شده است و شما تنها سهم یک شب خود را پرداخت خواهید کرد.

وجود خانه روزانه در تهران به صورت نیمه دربست موجب شده است تا بسیاری از دانشجویان در ایام امتحانات و سفرهای علمی خود به صورت دسته جمعی در این سوییت‌ها ساکن شوند. شاید شما تصور کنید که امکانات این واحدها کمتر از واحدهای دربستی باشد؛ اما خیر! این واحدها نیز فول امکانات بوده و در برخی از موارد نیز از خانه‌های دربست باکیفیت‌تر هستند.

از این رو، شما می‌توانید در ایام مختلف سال در صورت نیاز در یکی از این واحدها با کمترین قیمت ممکن سکونت کنید. برخی از واحدهای نیمه دربست شرایط سکونت چند ماه را نیز به همراه دارند. شما می‌توانید با عقد قرارداد با مالکین و پرداخت حق ماهیانه با توجه به نرخ مصوب هر چند وقت که بخواهید در آنجا زندگی کنید. اما، بهتر است قبل از هر چیزی هم خانه‌های خود را انتخاب کنید تا در پرداخت حق اجاره سهیم باشند و احیانا شما متضرر نشوید.

اجاره خانه روزانه به صورت ساعتی

انواع خانه روزانه همچنین به صورت انفرادی نیز تنها برای چند ساعت اجاره داده می‌شوند. شرایط پرداخت ودیعه نیز بستگی به شرایط اتخاذ شده از سوی مالک دارد. برخی از مالکین تنها هزینه چند ساعت حضور شما در منزل را دریافت می‌کنند؛ در حالی که برخی هزینه یک شب کامل را از شما می‌گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *