سَن سوئیت

اجاره بهترین سوئیت و واحد
های مبله تهران

اجاره آپارتمان مبله و هر آنچه که باید در مورد ویژگی‌های خاص این واحدها بدانید

مقدمه

آیا شما اهل سفر هستید؟ آیا در سفر به دنبال مکانی مجهز برای اقامت هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آپارتمان مبله اقامتی مناسب و آسوده را برای شما به همراه خواهد داشت. در حقیقت، همه ما دوست داریم در اکثر مسافرت‌هایی که می‌رویم، از بابت محل اقامت خیالمان آسوده باشد. با وجود گسترش امکانات و خدمات هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، گروهی از افراد هستند که تمایل به اقامتی بهتر و آسوده‌تر دارند، به طوری که امکانات محل اقامت و استفاده از آن امکانات، مشابه فضای منزل خودشان باشد.

با تغییر سبک سفر و تغییر سلیقه مسافران، خانه‌های مبله از دهه 90 در ایران رواج پیدا کرد و طرفداران استفاده از آن روز به روز بیشتر شده است. افراد بسیار زیادی از اقشار مختلف جامعه به خاطر تنوع امکانات و ویژگی‌هایی که این خانه‌ها دارند، به دنبال اجاره چنین واحدهایی هستند.

آپارتمان های مبله مبله با توجه به امکاناتی که دارند و اولویت‌های مسافرین می‌توانند پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد در اقامت‌های کوتاه‌مدت باشند.

در این مقاله از سایت سن سوئیت، ابتدا تعریفی کوتاه از آپارتمان مبله خواهیم داشت و سپس به امکانات این واحد‌ها و افرادی که به آن احتیاج دارند می‌پردازیم. در بخش‌های دیگر نیز شرایط و چگونگی اجاره، معرفی بهترین مناطق برای اقامت در آپارتمان مبله و مزایای این واحدها می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا با آگاهی از مسائل مرتبط با آپارتمان مبله بتوانید در سفرهای بعدی خود، اقامتی آسوده و سرشار از حس خوب را تجربه کنید.

تعریف آپارتمان مبله

تعریف کلی که برای آپارتمان مبله وجود دارد این است که به خانه‌هایی که شامل وسایل ضروری برای زندگی باشد، آپارتمان مبله می‌گویند. در آپارتمان‌های مبله، معمولا مالک امکاناتی را در نظر می‌گیرد که شما برای تامین وسایل اولیه زندگی در چند روز اقامت خود در یک شهر به زحمت نیافتید و با فراغ خاطر به امورکاری، تفریحی یا درمانی خود بپردازید.

معمولا در آپارتمان‌های مبله تجهیزات و لوازمی مانند یخچال، گاز، تخت خواب، میز نهارخوری، تلویزیون، ماشین لباسشویی، لوازم اصلی آشپزخانه و موارد مشابه قرار دارد. کیفیت و مقدار امکانات موجود در هر آپارتمان مبله نیز معمولا به کیفیت خدمات سایت یا مرکزی که خانه را از آن اجاره می‌کنید، بستگی دارد و طبیعتا هر چقدر امکانات این گونه واحد‌ها بیشتر باشد، مبلغ اجاره آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

چه افرادی به آپارتمان مبله احتیاج دارند

از مهم‌ترین دلایل رواج استفاده از آپارتمان مبله روزانه می‌توان به تغییر سلیقه مردم برای سفر و گردشگری اشاره کرد. امروزه مهاجرت به شهرهای دیگر به دلایلی مانند ادامه تحصیل، ماموریت‌های کاری، شغل و گردشگری داخلی و خارجی نیز نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است.

افرادی که به دلایل مختلفی در شرایط مهاجرت قرار می‌گیرند و برای مدت کوتاهی نیاز به منزل مسکونی دارند نیز اگر بخواهند اقدام به رهن یک خانه کنند، از لحاظ اقتصادی برای آن‌ها به صرفه نیست. از طرف دیگر این افراد لوازم زندگی را هم فروخته‌اند و به خانه‌ای نیاز دارند که امکانات زندگی را داشته باشد. همچنین اجاره کوتاه مدت برای مالکین سودی نخواهد داشت زیرا مالک از طریق رهن و اجاره یک ساله به دنبال سود بلندمدت است. در این صورت اجاره یا رهن کامل یک واحد مسکونی به روش سنتی گزینه مناسبی نمی‌باشد.

همه این عوامل در کنار هم زمینه استفاده از آپارتمان مبله را افزایش می‌دهد تا اینگونه افراد هم دیگر دغدغه تامین مسکن و خرید امکانات جدید را نداشته باشند. خانه‌های مبله برای افرادی که قرار است مدت کوتاهی در شهر دیگری ساکن شوند نیز گزینه مناسبی است.

از آنجایی که تعداد افرادی که از واحدهای مبله استفاده می‌کنند رو به افزایش است، در ادامه مطلب به بررسی کوتاهی از ‌گروه‌هایی مختلفی که در سفرهای خود به آپارتمان مبله نیاز دارند، می‌پردازیم:

گردشگران داخلی و خارجی

آپارتمان مبله با توجه به امکاناتی که دارد می‌تواند، گزینه مناسبی برای اقامت یک گردشگر باشد. آپارتمان های مبله مبله با توجه به کیفیت خدمات مرکزی که آن را اجاره می‌دهد، از امکانات متفاوتی برخوردار هسستند. در بعضی از واحدها امکانات تفریحی مانند استخر، سونا، جکوزی و وسایل بازی در نظر گرفته شده است که می‌تواند فضای آرام و مناسبی را برای گردشگران فراهم کند.

افرادی که سفرهای درمانی دارند

گاهی اوقات افرادی که بیمار هستند برای طی دوره درمان خود و استفاده از امکانات درمانی پیشرفته به توصیه پزشکان به شهر دیگری سفر می‌کنند تا دوره درمان آن‌ها تکمیل شود و بهبود پیدا کنند. همچنین این روزها با گسترش توریسم سلامت، عده زیادی از بیماران کشورهای مختلف مثل کشورهای حوزه خلیج فارس به ایران می‌آیند و قصد اقامت کوتاه مدت را دارند.

در چنین مواردی هم ممکن است اقامت در هتل راحت و به صرفه نباشد و آپارتمان مبله گزینه مناسبی است. در واقع می‌توان با یک جستجو ساده اینترنتی آپارتمان مبله مورد نظر خود را که به مراکز درمانی معتبر دسترسی داشته باشند، پیدا کنند.

افرادی که سفرهای شغلی دارند

کسب و کار‌های امروز مدام در حال تغییر و گسترش هستند به طوری که سفر کردن از یک شهر به شهر دیگر بابت شغل و کاری که به آن مشغول هستیم عادی به نظر می‌رسد. گاهی ممکن است شخصی به خاطر شغلی که دارد، تا چند روز در سفر باشد. برای این دسته از افراد آپارتمان مبله می‌تواند امکانات مناسبی را برای یک اقامت آرام با دسترسی آسان به محل کار فراهم کند.

سایر گروه‌ها

جدا از گروهایی که گفته شد،افرادی هستند با اینکه در شهر خود زندگی می‌کنند، اما برای تفریح، فراغت و یا برگزاری جشن و مهمانی تمایل به اقامت در آپارتمان مبله دارند. در چنین شرایطی امکانات تفریحی آپارتمان مبله در اولویت قرار می‌گیرد. در مواردی که مالک یا مسئول واحد با برگزاری جشن یا مهمانی مخالف است، قبل از رزور آپارتمان مبله باید از این شرایط اطلاع پیدا کنید.

اجاره آپارتمان مبله

امکانات آپارتمان مبله

به طور کلی در یک آپارتمان مبله اکثر وسایل ضروری برای زندگی وجود دارد. در واقع امکانات این واحدها را می‌توان در دو گروه امکانات داخلی و امکانات خارجی تقسیم کرد. منظور از امکانات داخلی وسایلی است که برای داخل خانه مانند گاز، بخچال، تلویزیون و غیره استفاده می‌شود و امکانات خارجی فضای بیرونی خانه را مانند پارکینگ، حیاط، دسترسی به مراکز خرید و بزرگراه‌ها را شامل می‌شود.

امکانات یک آپارتمان یا ویلای مبله از هر نظر از باید مطابق سلیقه شما باشد. آگاهی داشتن نسبت به امکانات، امکان انتخاب مناسب‌‌تری را برای شما به همراه دارد. با ما همراه باشید تا با چند مورد از ویژگی‌های یک واحد مناسب آشنا شوید.

متراژ

متراژ هر خانه‌ای از جمله یک آپارتمان مبله، از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. یکی از دلایل اطلاع از متراژ خانه این است که ممکن است با خود همراه داشته باشید یا با اعضای خانواده‌تان بخواهید مدتی را در یک آپارتمان مبله اقامت داشته باشید. در چنین شرایطی طبیعتا شما خانه‌ای با متراژ بالاتر را در نظر می‌گیرید.

امکانات خواب

در یک آپارتمان مبله ممکن است امکانات خواب به شکل‌های متفاوتی در نظر گرفته شود که به معرفی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم. استفاده از تخت خواب در سایزها و اندازه‌های یک نفره و دونفره بسیار رواج دارد.

در بعضی از خانه‌ها کاناپه‌هایی‌های وجود دارد که می‌تواند یک خواب راحت را برای شما به همراه داشته باشد. استفاده از تخت خواب‌های تاشو که فضای کمتری را در بر می‌گیرد، از دیگر امکانات خواب است که در برخی دیگر از خانه‌های مبله وجود دارد.

تشک، پتو و بالش از دیگر امکانات خواب هستند که شما ممکن در مدت اقامت خود به آن‌ها نیاز پیدا کنید. در صورت تمایل به استفاده از رختخواب باید از نظافت و تمیز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید تا بتوانید خوابی خوش را در این اقامت تجربه کنید.

آشپزخانه

همواره آشپزخانه از مهم‌ترین بخش یک خانه محسوب می‌شود، چرا که بیشتر کارهای یک خانه از جمله پخت و پز در آن انجام می‌شود. از امکاناتی که باید در آشپزخانه آپارتمان مبله وجود داشته باشد، اجاق گاز برای پخت و پز، یخچال برای نگهداری مواد غذایی و ظروف غذاخوری می‌باشد. ظروف غذاخوری شامل قاشق، چنگال، بشقاب، لیوان، قابلمه، چاقو و سایر لوازم که برای درست کردن و میل کردن غذا لازم است.

مبلمان خانه

مبلمان از مواردی است که در آپارتمان مبله باید در نظر گرفته شود. با توجه به تنوعی که در ساخت مبلمان وجود دارد، همه آن‌ها برای نشستن ممکن است راحت نباشند و یا ظرفیت کمی برای نشستن داشته باشند. به همین دلیل در زمان انتخاب آپارتمان مبله حتما مبلمان را تست کنید. در صورتی که از نشستن روی آن احساس راحتی داشتید و یا گنجایش مبلمان با تعداد نفرات شما برای سکونت همخوانی داشت می‌توانید به عنوان مزیت در نظر بگیرید. چیدمان مبلمان نیز در بهتر دیده شدن فضای خانه و دلنشین بودن آن تاثیرگذار است.

 

فرش و موکت

از زیبایی‌های یک خانه، فرش و موکت می‌باشد که می‌تواند به دلیل تنوع رنگی که در آن‌ها به کار رفته است فضای خانه را دلنشین‌تر کند. وجود موکت و فرش، نظافت و رفت و آمد در خانه را راحت‌تر می‌کند. در زمانی که به بازدید یک آپارتمان مبله می‌روید می‌توانید فرش و موکت از نظر کیفیت و نظافت مورد بررسی قرار دهید.

تلویزیون

تلویزیون از امکانات ضروری یک آپارتمان مبله می‌باشد که ضمن آگاهی یافتن از اخبار و اطلاعات، برنامه‌های سرگرم کننده نیز دارد. اگر افرادی که در یک آپارتمان مبله اقامت می‌کنند فرزندی کوچک داشته باشند، تلویزیون می‌تواند تفریح مناسبی را در ساعات مختلف برای آن‌ها فراهم کند. در زمان اجاره آپارتمان مبله می‌توانید با مشاهده عکس‌ها یا بازدید خانه از وجود این وسیله مطمئن شوید.

اینترنت

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متفاوتی مانند شغل، سرگرمی و انجام کار‌های ضروری از اینترنت استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه دسترسی به اینترنت از طریق گوشی موبایل امکان پذیر است اما ممکن است به دلیل سرعت کم و یا عدم آنتن دهی مناسب، امکان دسترسی به اینترنت در منطقه اقامتی برای شما سخت باشد.

به همین دلیل مجهز بودن به اینترنت برای یک آپارتمان مبله مهم است. در بسیاری از آپارتمان های مبله مبله مالک به منظور ارائه امکانات بهتر، اینترنت ADSL  را خریداری و در اختیار مشتری قرار می‌دهد. در صورتی که اینترنت برای شما مهم است می‌توانید سرعت و آنتن دهی آن را در واحد مورد نظر را جهت اطمینان تست کنید.

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی شامل حمام و دستشویی است که مسائل بسیار زیادی در مورد آن‌ها وجود دارد و باید در مورد آنها دقت ویژه داشت. اولین نکته ای که در مورد سرویس‌های بهداشتی به نظر می‌آید تمیز بودن آن‌ها است. فرنگی بودن یا ایرانی بودن دستشویی از دیگر مواردی است که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

در رابطه با حمام می‌توان گفت که یک حمام مناسب دارای یک دوش و وان سالم و فضایی پاکیزه و تمیز است. در برخی از واحدهایی که امکانات مجللی دارند لوازمی مانند حوله‌های تمیز، سشوار، شامپو و صابون نیز وجود دارد.

نور

نورگیر بودن یک خانه به صورت طبیعی تاثیر فراوانی در زیبایی و فضای آن و همچنین از لحاظ روحی تاثیرات مثبتی می‌گذارد. این ویژگی در مورد یک آپارتمان مبله نیز صدق می‌کند. اگر یک آپارتمان مبله از نور کمی بهره‌مند باشد، در زمان اقامت در آن با مشکلاتی از قبیل اختلال در استراحت، نبود نور کافی برای انجام کارهای روزمره و مطالعه مواجه خواهید شد. استفاده از روشنایی‌ها، لوستر، لامپ‌های رنگی در آپارتمان های مبله مبله ضمن اینکه فضایی زیبای را خلق می‌کند، نور مناسبی را در ساعات مختلف روز، به همراه یک حس خوب در مدت اقامت به شما هدیه دهد.

پله و آسانسور

همه آپارتمان های مبله مبله ویلایی نیستند، اکثر آن‌ها در طبقات مختلف یک آپارتمان قرار دارند در چنین شرایطی وجود پله و آسانسور از موارد ضروری یک آپارتمان مبله است. اگر شخص سالمند یا بیماری همراه شما باشد، طی کردن پله‌های ساختمان برایشان کاری سخت خواهد بود. بنابراین در نظر گرفتن این ویژگی می‌تواند اقامت بهتر و راحت‌تری را برای شما فراهم کند.

پارکینگ

افرادی که ماشین دارند به محل امنی برای نگهداری ماشین خود مانند پارکینگ نیاز دارند. به همین دلیل پارکینگ حتی اگر هم کوچک باشد، امتیاز خوبی برای یک آپارتمان مبله محسوب می‌شود. در زمانی که قصد اجاره آپارتمان مبله را دارید پارکینگ و امکانات امنیتی آن را در نظر بگیرید. در صورتی که آپارتمان مبله مورد نظر شما فقط از نظر پاکینگ با اولویت‌های شما همخوانی ندارد، ابتدا از امنیت کوچه و محله مطمئن شوید و دیگر اینکه شرایط پارک راحت ماشین را در نظر بگیرید.

دسترسی خارجی

از موارد مهمی که در انتخاب یک آپارتمان مبله وجود دارد میزان دسترسی آن به امکانات رفاهی، ورزشی، مراکز خرید، دسترسی به ایستگاه‌های مترو و تاکسی می‌باشد. دسترسی خارجی امکان حضور فیزیکی را در مراکز مهم اطراف آپارتمان مبله را فراهم می‌کند. به عنوان مثال دسترسی به بیمارستان یا مراکز خرید نمونه‌های از این مورد هستند. در ادامه به مرور سایر موارد می‌پردازیم:

مراکز خرید

بسیاری از افراد تمایل دارند که ساعاتی را که از واحد خود خارج می‌شوند، به خرید و تفریح بپردازند. اگر خرید کردن برای شما سرگرم کننده و خوشایند است، پیشنهاد می‌کنیم که آپارتمان مبله‌ایی را انتخاب کنید که به مراکز اصلی خرید دسترسی داشته باشد که از خرید و تفریح خود لذت ببرید.

بیمارستان و مراکز درمانی

ممکن است شخصی برای تکمیل دوره درمان نیاز به سفر و اقامت در آپارتمان مبله را داشته باشد. بنابراین بهتر است آپارتمان مبله در نزدیک‌ترین نقاط به مراکز درمانی باشد که در صورت رخ دادن هر گونه اتفاقی به راحتی بتوانید خود را به این مراکز برسانید.

دسترسی به خیابان‌ها و بزرگراه‌ها

اگر در مدت اقامت خود در آپارتمان مبله قصد گردش در شهر و مناطق اطراف آن را دارید، بهتر است که دسترسی به خیابان‌های اصلی شهر و بزرگراه‌ها را در اولویت انتخاب قرار دهید. در این صورت ساعت‌های مختلف شبانه‌ روز می‌توانید در زمانی کوتاه به مکان مورد نظر خود برسید.

دسترسی به وسایل حمل و نقل

راه‌های دسترسی دیگری مانند خطوط اتوبوس رانی، تاکسی، مترو در نزدیکی آپارتمان مبله می‌تواند گردش مفرح و کم هزینه‌ایی را برای شما فراهم کند. در این حالت هم به سیاحت می‌پردازید و هم با ساختار شهری و فرهنگ اجتماعی بخش کوچکی از شهر آشنا می‌شوید.

امکانات جانبی آپارتمان مبله

در برخی از واحدهای مبله علاوه بر امکاناتی که در مطالب بالا اشاره شد، امکانات دیگری وجود دارد که شرایط اجاره را تغییر داده و هزینه آن را نیز افزایش می‌دهد.

به عنوان مثال امکاناتی مانند نگهبان 24 ساعته، مجاز بودن نگهداری از حیوانات خانگی، فراهم بودن امکان برگزاری جشن یا مهمانی، برخورداری از استخر، سونا، جکوزی و وسایل بازی مانند بیلیارد، میز تنیس و غیره در مجموعه امکانات جانبی هستند. هر آپارتمان مبله که یکی از این شرایط را داشته باشد به تناسب امکانات هزینه اجاره آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

مزایای آپارتمان مبله

خانه‌های مبله از زمانی که رواج پیدا کردند دارای مزایای ثابتی هستند از جمله رفع مشکلات پیدا کردن و اجاره کردن خانه، کاهش هزینه‌های خرید وسایل اضافه و غیره می‌باشد. یکی دیگر از مزایایی آپارتمان های مبله مبله مدت اجاره آن می‌باشد که به شکل‌های متفاوتی وجود دارد.

راحت‌تر از هتل

اقامت در یک آپارتمان مبله قطعا بسیار راحت تر از اقامت در یک هتل است. این راحتی هم از لحاظ متراژ محل اقامت، هم از لحاظ شباهت آن به محیط خانه و هم از لحاظ وجود تجهیزات کامل در یک آپارتمان مبله است. همین امر یکی از دلایلی است که بسیاری از گردشگران و مسافرین ترجیح می‌دهند به جای اقامت در هتل، از خانه مبل لوکس و مجهز استفاده کنند.

ایده‌ای مناسب برای اجاره‌های کوتاه مدت

ممکن است به دلایلی مانند تحصیل یا ماموریت کاری یا سفر، به اقامتی از چند روز تا چند ماه در شهری نیاز داشته باشید و در آن شهر کسی از دوستان یا نزدیکان شما ساکن نباشد یا ترجیح شما بر این باشد که مزاحم آشنایان نباشید. در این شرایط آپارتمان مبله می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای چنین افرادی باشد که از هزینه‌های چون جابجایی، خرید وسایل جدید و غیره معاف خواهند شد. واحدهای مبله به صورت کوتاه مدت، ماهانه و همچنین روزانه اجاره داده می‌شود.

کمک به صنعت گردشگری

از دیگر مزایای آپارتمان های مبله مبله کمک به جامعه محلی و رشد صنعت گردشگری است. اقامت شما در یک آپارتمان مبله به هر دلیلی که باشد بخاطر استفاده از امکانات، خرید و تفریح در آن منطقه موجب توسعه گردشگری و رشد درآمدی یک محله می‌شود.

همچنین اقامت در این واحد‌ها زمینه رواج بومگردی و شناخت مناطق دیدنی را افزایش می‌دهد. گردشگران خارجی هم از افرادی هستند با اقامت در آپارتمان‌های مبله، هم به شناخت بهتری از فرهنگ اجتماعی شهرهایی مثل تهران می‌رسند و هم ارز خارجی را به چرخه اقتصادی تزریق می‌کنند.

روش‌های رزرو آپارتمان مبله

افرادی که علاقمند به اقامت در یک آپارتمان مبله هستند می‌توانند از طریق سایت‌های اینترنتی و مراکز رزرو آپارتمان های مبله مبله و بنگاه‌های مشاوره املاک، واحد ‌مبله مناسب را با قیمت‌های مختلف در مناطق متفاوت شهر پیدا کنند. در این میان جستجوی اینترنتی، سریع‌تر شما را به نتیجه می‌رساند. البته در رزور اینترنتی علاوه براین که شما از ویژگی‌های واحد اطلاع پیدا می‌کنید، امکان پرداخت آنلاین هزینه اقامت برای شما وجود دارد. برای مثال در سایت سن سوئیت انواع واحدهای مبله با بهترین کیفیت در مناطق مختلف شهر تهران، تنها با چند کلیک قابل اجاره هستند.

مدارک مورد نیاز برای اجاره یک آپارتمان مبله

پس از رزرو آپارتمان مبله، و در زمانی که برای تحویل واحد می‌روید مدارک معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی با خود همراه داشته باشید. در صورتی که افراد دیگری با شما همراه باشند مدارک شناسایی آن‌ها و در صورت نیاز گواهی محرمیت را به مسئول واحد نشان دهید.

اجاره آپارتمان مبله در زمان کرونا

شیوع ویروس کرونا منجر تعطیلی و کم کار شدن بسیاری از کسب و کارها مانند مراکز اقامتی و رستوران‌ها شده است و شرایط متفاوتی را در زندگی همه ما به وجود آورده است. پرهیز از سفرهای غیر ضروری از شرایطی است که در دوران کرونا تاکید فراوانی نسبت به آن شده است.

اما در این میان کسانی هستند که سفر کردن بخش مهمی از شغل آن‌‌ها می‌باشد. در چنین شرایطی با توجه به عدم فعالیت اکثر مراکز اقامتی، آپارتمان مبله گزینه مناسبی ‌برای اقامتی مطمئن  است. پس از رزرو آپارتمان مبله از طریق سایت‌های معتبر، حتما بهداشتی بودن و ضدعفونی شدن واحد مورد نظر را بررسی کنید و مطمئن شوید که قبل از ورود شما همه جا به صورت کامل ضدعفونی شود.

در صورت عدم اطمینان از ضد عفونی شدن واحد می‌توانید درخواست کنید که مسئول واحد، فضای خانه از جمله اتاق‌ها، حمام و دستشویی، سطوح قابل لمس مانند دستگیره در، شیرآلات، کلید و پریزهای برق و تمامی وسایل موجود در آن را، در حضور شما ضدعفونی کند. این امکان نیز وجود دارد که در مدت اقامت، بسته‌های بهداشتی و ضدعفونی در اختیار شما قرار بگیرد. اجاره واحد از مراکز معتبر مثل سن سوئیت می‌تواند خیال شما را از بابت بهداشتی بودن یک واحد آسوده کند.

امکانات و قابلیت‌های واحدهای مبله خوب

قابلیت‌ها و امکانات آپارتمان های مبله مبله با یکدیگر متفاوت است که می‌تواند در تغییر قیمت اجاره یک واحد تاثیر داشته باشد. خانه‌های مبله‌ای که از امکانات بالا و شرایط لوکس برخوردار باشند در لیست آپارتمان های مبله مبله خوب با قیمت بالاتر قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب برخی از ویژگی‌های یک آپارتمان مبله خوب را بیان می‌کنیم.

تمییز و پاکیزه بودن

از مهم‌ترین ویژگی‌های یک آپارتمان مبله، نظافت و پاکیزگی آن است. تمیز نگه داشتن محیط یعنی نظافت کامل واحد اقامتی و تمام لوازم موجود در آن به طوری که هیچ نوع آلودگی مشخصی وجود نداشته باشد. نظافت مناسب باعث ایجاد محیطی دلپذیر و جلب توجه مشتری برای اقامت در واحد می‌شود. برای مثال سرویس بهداشتی تمیز باشد و دارای مواد شستشوی مناسب و کامل باشد. پتو‌ها و بالش‌ها گرد و خاک نداشته باشد و وسایل نظافت مانند جارو برقی در درون خانه وجود داشته باشد.

دکوراسیون داخلی زیبا و شیک

دکوراسیون یا طراحی داخلی فضای یک آپارتمان مبله از نظر بسیاری از مشتریان واحدهای مبله، یک آیتم بسیار مهم است و باید طوری باشد که توجه مشتری را جلب کند. استفاده مناسب از نور، رنگ، کف، دیوار، سقف، نحوه چیدمان وسایل خانه همگی از مواردی هستند که می‌تواند فضایی جذاب و زیبا را خلق کند و اقامت آسوده‌ای را باعث شود.

امکانات موجود در آپارتمان مبله

به طور کلی در یک آپارتمان مبله باید امکاناتی مانند تلویزیون، مبلمان، یخچال، گاز و غیره وجود داشته باشد که رفاه یک مشتری را تامین کند. هر چه امکانات این واحدها بیشتر باشد، امکان انتخاب آن واحد به عنوان یک آپارتمان مبله خوب افزایش می‌یابد.

دسترسی عالی

یک آپارتمان مبله خوب باید به مکان‌هایی مانند مراکز خرید، اماکن تفریحی، مترو، ایستگاه اتوبوس، تاکسی و خطوط  BRT  دسترسی مناسبی داشته باشد. دسترسی به این مراکز برای افرادی که غریبه هستند در کاهش هزینه‌ها و آسودگی در اقامت، کمک فراوانی می‌کند.

تاسیسات فنی

سالم بودن تاسیسات فنی یک آپارتمان مبله از موارد مهم می‌باشد. اینکه بعد از یک سفر طولانی در زمان دوش گرفتن آب حمام سرد باشد، حس خوبی را ایجاد نکرده و خستگی سفر را دو چندان ‌می‌کند. تنظیم شرایط مناسب هوا و تهویه آن، آب رسانی مناسب، گاز، برق، شوفاژ، کولر، اینترنت و تلفن از مواردی هستند که باید شرایط خوبی داشته باشند.

راحتی و آرامش خاطر

قاعدتا اقامت در یک منطقه شلوغ و پر جمعیت که در ساعات مختلف پر از سر و صدای ماشین و ترافیک است، آرامش را بر هم می‌زند. بنابراین یکی از ویژگی‌های یک آپارتمان مبله خوب این است که در محله‌ای آرام و به دور از تردد فراوان باشد.

آپارتمان مبله در تهران

تهران یک کلانشهر است که روزانه افراد زیادی به دلایل مختلفی مانند سفر و کار، در مناطق مختلف آن رفت و آمد می‌کنند. به همین دلیل از شمال تا جنوب این شهر می‌توان انواع آپارتمان مبله در تهران را پیدا کرد و در آن اقامت گزید. اما مناطق واقع در شمال و شمال غرب تهران به دلایلی مانند آب و هوای خوب، ساختار شهری مناسب، بهره‌مند بودن از فضای سبز، نسبت به سایر مناطق تهران اولویت دارد. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم به معرفی ویژگی‌های تعدادی از مناطق غرب و شمال غرب این شهر بپردازیم.

محله سعادت آباد

سعادت آباد منطقه دوم و واقع در شمال غرب تهران می‌باشد. از ویژگی‌های مثبت محله سعادت آباد دسترسی آن به اتوبان‌های چمران، اشرفی اصفهانی، شهید باکری، نیایش، همت و به طور کلی تمامی مسیرهای شمال به جنوب و شرق به غرب را پوشش می‌دهد.

وجود مراکز تجاری مانند اریکه ایرانیان و امکانات تفریحی مانند بوستان ژوراسیک، بوستان پرواز، بوستان آسمان از امکانات مثبت آن برای سکونت می‌باشد. بلوار اصلی سعادت آباد یکی از بهترین بخش‌های این منطقه است که رستوران حاج نایب و بیمارستان مدرس در آن واقع شده است.

از نظر حمل و نقل عمومی محله سعادت آباد دارای خطوط اتوبوس‌رانی آزادی-صنعت، انقلاب-صنعت و دارای ایستگاه متروی صنعت می‌باشد. در میدان صنعت سعادت آباد ایستگاه تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی برای نقاط مختلف شهر وجود دارد.

محله پاسداران

یکی از محله‌های معروف تهران پاسداران است و در منطقه 4 این شهر واقع شده است. محله پاسدارن از لحاظ دسترسی از شمال به بزرگراه شهید بابایی، ازجنوب به بزرگراه شهید زین الدین، از غرب به خیابان پاسداران و از شرق به بزرگراه شهید صیاد شیرازی دسترسی دارد.

مترو یکی از اصلی ترین راه‌های دسترسی به این محله است. ایستگاه‌های متروی هروی، حسین آباد، شهید زین الدین و نوبنیاد شما را به پاسداران می‌رساند. پایانه تاکسیرانی این محله در میدان نوبنیاد و چهارراه پاسداران قرار دارد که تردد شما را به مناطق مختلف میسر می‌سازد.

مرکز خرید پاسداران، از مراکز خرید معروف این محله می‌باشد. مکان‌های تفریحی مانند پارک نیاوران و پارک نارنجستان و همچنین وجود کافه‌های متعدد و لوکس از دیگر ویژگی‌های محله پاسداران می‌باشد.

محله پونک

پونک از محله‌های قدیمی‌ واقع در شمال تهران می‌باشد و در منطقه 5 شهرداری قرار گرفته است. پونک در گذشته از باغات فراوانی برخوردار بوده است. دسترسی به بزرگراه‌های مانند نیایش و حکیم و همچنین اتوبان‌های هاشمی رفسنجانی، همت و اشرفی اصفهانی رفت و آمد به پونک را راحت کرده است.

از مکان‌های دیدنی این محله می‌توان بوستان نهج البلاغه را نام برد که دارای امکانات ورزشی و تفریحی فراوانی است. مراکز تجاری بوستان، پاساژ تیراژه، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد نیز از دیگر مراکز تفریحی پونک می‌باشد.

دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران مرکز و واحد تهران غرب، دانشگاه علم و فرهنگ از مراکز علمی در پونک می‌باشد.

از نظر حمل و نقل سامانه اتوبوس‌های تندرو به مناطق مختلف پونک مانند جنت آباد، کوهسار، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مناطق در نظر گرفته شده است.

محله مطهری

محله مطهری منطقه 7 شهرداری تهران می‌باشد. خیابان مطهری از خیابان‌های اصلی این محله است. در گذر زمان به دلیل افزایش مغازه‌ها و کسب و کارهای خود ساخته، تاسیس آموزشگاه‌های فراوان و همچنین گسترش اداره‌ها، بافت شهری این محله از مسکونی به اداری-تجاری تغییر پیدا کرده است.

محله مطهری از شرق به خیابان شریعتی، از غرب به اتوبان مدرس، از شمال به خیابان زینعلی و از جنوب به خیابان بهار شیرازی دسترسی دارد. اتوبوس و تاکسی و ایستگاه خطوط  BRT  به تعداد مناسب در این محله وجود دارد و می‌تواند شما را به میدان راه آهن در جنوب تهران و میدان تجریش در شمال تهران برساند. ایستگاه متروی شهید مفتح نیز از راه‌های دسترسی به مترو است.

از امکانات محله مطهری می‌توان مجتمع نور و گل مریم را معرفی کرد که هر دو از مراکز خرید و تفریحاتی می‌باشند. پارک شهید آوینی واقع در خیابان مطهری و خیابان ترکمنستان انتخاب مناسبی برای استفاده از طبیعت زیبای این منطقه می‌باشد. محله مطهری دو جایگاه سوخت یکی در خیابان مفتح و دیگری در خیابان میرزای شیرازی قرار دارد.

امکانات درمانی که در این محله وجود دارد نیز شامل بیمارستان مهرداد، بیمارستان تهران کیلینیک و بیمارستان توس می‌باشد.

محله باغ فیض

باغ فیض از محله‌های خوش آب و هوای تهران می‌باشد که در شمال غرب این شهر واقع شده است. این محله از غرب به بزرگراه ستاری، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی، از شمال به بزرگراه همت و از جنوب به بزرگراه شهید حکیم دسترسی دارد.

از مراکز خرید و امکانات رفاهی این منطقه می‌توان به مرکز خرید تیراژه و مجتمع تجاری کوروش و مرکز خرید آرمان اشاره کرد. وجود اماکن مقدس مانند امامزاده جعفر و حمیده خاتون در پایان هر هفته گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند. در این محله پارک‌های زیادی مانند بوستان شمشک و پارک کاج وجود دارند که می‌توانند در زمان خارج شدن از محل اقامت، فضای مناسبی برای قدم زدن باشد.

در این منطقه نیز امکانات درمانی نظیر مرکز پزشکی باغ فیض، بیمارستان فردا، بیمارستان آفتاب و مرکز خدمات درمانی فروغ قرار دارد.

طیف قیمت آپارتمان مبله در مناطق مختلف تهران

واحدهای مبله در سراسر تهران از قیمت‌های متفاوتی برخوردار هستند. شما به راحتی می‌توانید در هر نقطه از تهران اقدام به اجاره یک آپارتمان مبله کنید، اما این قیمت‌ها و امکانات هستند که انتخاب‌های شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

این نکته را ِمد نظر داشته باشید که تغییر قیمت‌هایی که به علت تغییر در شرایط اقتصادی رخ می‌دهد، در هزینه اجاره آپارتمان های مبله مبله تاثیرگذار است. در این بخش از مطلب برای مثال به مقایسه قیمت و امکانات آپارتمان مبله در دو منطقه سعادت آباد و پاسداران می‌پردازیم و عوامل موثر بر تعیین قیمت را بیان می‌کنیم.

یک آپارتمان مبله متوسط در منطقه سعادت آباد باید به متراژ آن و تعداد اتاق خواب‌ها، امکانات و دسترسی به مکان‌های الزامی توجه کنیم. یک آپارتمان مبله متوسط با متراژ 180 متر مربع، دارای دو خواب، 3 تخت خواب، تلویزیون، سیستم گرمایشی و سرمایشی، ویلایی و حیاط مشترک، دارای دسترسی به فروشگاه‌های خرید مانند نانوایی، رستوران و سوپر مارکت است. اجاره این واحد حدودا از شبی 400 هزار تومان شروع می‌شود.

یک آپارتمان مبله متوسط در منطقه پاسداران با متراژ 75 متر مربع، یک خواب و سرویس خواب دو نفره، مجهز به سرویس کامل آشپزخانه، تلویزیون، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، دارای پارکینگ، دسترسی به ایستگاه مترو و تاکسی و مرکز شهر برای هر شب حدودا از شبی 600 هزار تومان به بالا اجاره داده می‌شود.

عوامل موثر بر تعیین قیمت آپارتمان های مبله مبله

در بخش قبل طیف قیمت واحدها را در دو منطقه سعادت آباد و پاسداران را مثال زدیم. از تفاوت قیمت‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که نوع آپارتمان مبله، امکانات و وسایل موجود در آن، موقعیت مکانی از لحاظ دسترسی به مراکز اداری، تفریحی و متراژ از عوامل تاثیر گذار در تعیین اجاره آپارتمان های مبله مبله می‌باشند.

البته این موارد بستگی به اولویت افراد دارد. به عنوان مثال اگر کسی برای یک جشن نیاز به اجاره آپارتمان مبله داشته باشد متراژ، ظرفیت واحد و وسایل خانه از عوامل تاثیر گذار در افزایش قیمت هستند. در بعضی از موارد نوساز بودن واحد از عوامل تاثیر گذار در تعیین اجاره است.

ممکن است برای شخص دیگری میزان دسترسی به مراکز تفریحی و خرید در اولویت باشد. نکته دیگری که در مورد قیمت آپارتمان های مبله مبله وجود دارد این است که در اوج تعطیلات اجاره آن‌ها افزایش  پیدا می‌کند. برای گردشگران خارجی هزینه اقامت در این واحدها از مقدار معمول بیشتر می‌شود.

نقش قانون در شرایط اجاره واحدهای مبله

با توجه به استقبال فراوان از خانه‌های مبله توسط مسافران و اقشار دیگر، اتحادیه‌هایی که آپارتمان های مبله مبله را اداره می‌کنند، به منظور ایجاد امنیت بهتر و افزایش اعتبار این واحد‌ها قوانینی برای مالک یا مسئول واحد در نظر گرفته‌اند که در صورت عدم رعایت آن‌ها از طرف تیم کاری یا اتحادیه ناظر جریمه می‌شوند.

1- اجاره آپارتمان مبله به صورت ساعتی ممنوع است. این قانون مدت‌ها است که به تصویب رسیده است. طبق این قانون آپارتمان‌های مبله فقط به صورت کوتاه‌مدت (روزانه و هفتگی) و بلند مدت (ماهانه و یک ساله) قابل اجاره هستند.

2- مالک واحد باید از تمامی سازمان‌ها و نهاد‌های مربوطه مجوزهای لازم را برای اجاره آپارتمان مبله، کسب کرده باشد. از جمله سازمان‌های که برای ارائه مجوز شرایطی را در نظر گرفته‌اند، اداره اماکن و سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی می‌باشد.

3- مالک یا مسئول واحد پس از اجاره آپارتمان مبله خود، حق ورود به ملک خود را ندارد.

4- مالک آپارتمان مبله موظف است واحد اقامتی را کاملا بهداشتی و تمیز تحویل مشتری دهد.

سایت مناسب برای اجاره آپارتمان مبله

اگر شما تصمیم به خرید یک تلویزیون داشته باشید، حتما از نمایندگی‌های معتبر خرید خود را انجام می‌دهید تا بتوانید از کالا و خدمات مناسب بهره‌مند شوید و همچنین در صورت بروز مشکل، بتوانید از طریق مراجع قانونی پیگیر شوید.

امروزه با گسترش دنیای اینترنت بسیاری از کارها مانند خرید و فروش کالا، رزرو بلیط و هتل و غیره به صورت اینترنتی انجام می‌شود. بنابراین باید از اعتبار قانونی سایتی که از آن خرید می‌کنید، اطلاع داشته باشید.

اجاره یک آپارتمان مبله نیز از مواردی است که در بیشتر مواقع از طریق سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود و چون پرداخت اجاره به صورت آنلاین می‌باشد، در ابتدا باید از اعتبار و قانونی بودن سایت مطمئن شوید. در این بخش از مطلب ویژگی‌های یک سایت خوب را معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید با خاطری آسوده رزرو اینترنتی آپارتمان مبله خود را انجام دهید.

معقول بودن قیمت‌ها

از ویژگی‌های یک سایت خوب معقول بودن سطح قیمت‌ها می‌باشد. منظور از معقول بودن قیمت‌ها این است با توجه به امکانات، دسترسی و متراژ آن و محله‌ای که آپارتمان مبله واقع شده قیمتی مناسب داشته باشد. در واقع در سایت‌های که اجاره آپارتمان مبله را انجام می‌دهند تنوع قیمت از ارزان‌ترین تا گران‌ترین وجود دارد.

اطلاعات کامل و واقعی

در یک سایت خوب اطلاعات کامل و واقعی مانند متراژ، امکانات، دسترسی، عکس از آپارتمان مبله و اطلاعاتی از مالک یا مسئول اجاره واحد وجود دارد تا شخصی که قصد اجاره یک واحد را دارد، با آگاهی کامل اقدام به اجاره و پرداخت هزینه کند.

تیم پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین و ارائه خدمات مناسب از مهم‌ترین ویژگی یک سایت است. در صورتی که پس از اجاره آپارتمان مبله تناقض و مشکلی به وجود بیاید، از طریق تیم پشتیبانی آنلاین می‌توان این مشکل را بررسی و رفع کرد. در صورتی که در زمان اجاره آپارتمان مبله ابهامی وجود داشته باشد، ارتباط با پشتیبان و پاسخگو بودن آن‌ها بسیار موثر خواهد بود.

سابقه کاری

پیشینیه خوب یا سابقه کاری مناسب نیز از مشخصات یک سایت خوب می‌باشد. در برخی سایت‌ها یک قسمت نظرسنجی وجود دارد که می‌توانید با نگاهی به این بخش از شیوه ارائه خدمات به مشتریان آگاهی پیدا کنید. با مطالعه نظر سنجی می‌توانید از شیوه خدمات رسانی سایت مورد نظر اطلاع پیدا کنید. همچنین با جستجو در اینترنت می‌توانید نظراتی را در مورد خدمات هر سایت مطالعه کنید.

لیست واحدها

تعداد واحدهای مبله در مناطق مختلف تهران در حال افزایش هستند که این موضوع انتخاب شما را برای اجاره آپارتمان مبله هم آسان و هم سخت می‌کند. یک سایت خوب می‌تواند لیست واحدهایی که به هدف شما نزدیک‌تر هستند را سریعا ارائه دهد. اگر سفر شما برای درمان است خانه‌ای را نزدیک به مراکز درمانی معرفی کند و یا قصد تفریح و گردش را دارید، جایی را با آب و هوای مناسب و قابلیت دسترسی راحت به پارک‌، رستوران و مراکز خرید به شما معرفی کند. در واقع داشتن لیست متنوعی از واحدها، انتخاب شما را بسیار ساده می‌کند.

نگهداری از آپارتمان مبله در مدت اقامت

اجاره آپارتمان مبله برای اقامت به هر دلیلی که باشد، یک قرارداد است که طرفین ملزم به رعایت آن می‌باشد. شما می‌خواهید از امکانات آپارتمان مبله بهره‌مند شوید و همزمان آسایش و استراحت خوبی را داشته‌ باشید.

طرف دیگر این قرار داد کوتاه مدت، مالک یا مسئول واحد است که این انتظار را از شما دارد در مدت اقامت از وسایل واحد مراقبت لازم و استفاده صحیح را داشته باشید. در صورتی که در مدت اقامت شما، آسیبی به وسایل برسد هزینه تعمیر و یا هزینه خرید وسیله نو بر عهده شما است. البته آسیب‌هایی که به آپارتمان مبله در مدت اقامت می‌رسد تابع شرایطی است.

اگر ظروف آشپزخانه مانند لیوان یا بشقاب بشکند، هزینه آن بر عهده شما است. اما در صورت خراب شدن آبگرمکن هزینه تعمیر آن بر عهده مالک یا مسئول خانه است. در هر صورت برای اقامت در یک آپارتمان مبله از یک روز تا چند روز، موظف به نگهداری از وسایل و تجهیزات خانه هستیم.

قوانین کنسلی آپارتمان مبله

مراکزی که خدمات آپارتمان مبله را ارائه می‌دهند قوانین و شرایطی را در نظر می‌گیرند تا حقی از مالک و شخصی که خواهان اقامت است پایمال نشود. کنسل نمودن رزرو آپارتمان مبله از مواردی است در این قوانین در نظر گرفته شده است.اگر شما به هر دلیل رزرو خود را قبل از شروع اقامت کنسل کنید، پس از کسر درصدی از هزینه اجاره، مابقی هزینه را به شما پرداخت می‌کنند.

این قوانین برای بسیاری از واحدهای مبله وجود دارد و در هر سایت یا مرکزی ممکن است متفاوت باشد. برخی از قوانین مرسوم که در اکثر مراکز اجاره وجود دارند عبارتند از:

کنسلی توسط مهمان 72 ساعت مانده به شروع اقامت، 10% از مبلغ اجاره کسر و باقی ملبغ بازگشت داده می‌شود.
کنسلی توسط مهمان کمتر از 72 ساعت مانده به شروع اقامت، کسر مبلغ اولین شب رزرو و مابقی مبلغ بازگشت داده می‌شود.
کنسلی توسط مهمان در روز شروع اقامت، کسر مبلغ دو شب اول رزرو و باقی مانده مبلغ بازگشت داده می‌شود.
با توجه با این قوانین می‌بایست از تاریخ سفر خود و شروع اقامت مطمئن شوید و بر مبنای احتمالات اقدام به اجاره آپارتمان مبله و واریز وجه نکنید.
توصیه‌های برای اجاره واحدهای مبله

با توجه به اینکه این روزها استقبال زیادی از خانه‌های مبله می‌شود و تعداد مراکزی که این خدمات را به صورت اینترنتی ارائه می‌دهند، رو به افزایش است. برای اینکه اقامت خوبی داشته باشید، در ادامه چند توصیه مفید برای شما داریم:

1- اجاره آپارتمان مبله را حتما از از سایت‌های معتبر انجام دهید.

2- نام و نام خانوادگی و شماره تماس شخص مالک را داشته باشید تا در مواقع ضروری امکان دسترسی برای شما وجود داشته باشد.

3- در زمان رزرو اجاره آپارتمان مبله هزینه اجاره با توجه به مدت اقامت مشخص می‌شود. بنابراین در تعیین دقیق تاریخ شروع اقامت و پایان آن دقت کنید.

4- اگر هزینه اجاره آپارتمان مبله را به صورت آنلاین پرداخت کرده‌اید، یک پرینت از واریز وجه، نزد خود داشته باشید

5- آدرس دقیق آپارتمان مبله را داشته باشید تا از دسترسی راحت به مراکز مختلف موردنظر خود اطمینان پیدا کنید و در زمان مراجعه به واحد دچار مشکل نشوید.

6- تعداد نفرات خود را حتما در زمان رزرو تعین کنید تا خانه خیلی کوچک یا بزرگ نباشد.

7- امکانات و سالم بودن وسایل واحد را قبل از ورود به واحد بررسی کنید تا در مدت اقامت نگران ایراد فنی وسایل نباشید و نیاز به پاسخگویی بعدی به مالک نداشته باشید.

7- قبل از رزرواجاره آپارتمان مبله حتما از قوانین اقامتی مربوط به واحد مورد نظر اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال ممکن است شما یک حیوان خانگی به همراه خود داشته باشید و واحدی که قصد اقامت در آن را دارید آوردن حیوانات خانگی ممنوع باشد که عدم آگاهی نسبت به این موضوع ممکن است، سفر شما را با سختی‌هایی همراه کند.

 

سخن پایانی

در این مقاله بیان شد به تعریفی از آپارتمان مبله و نکات مهم در مورد اجاره این خانه‌ها پرداختیم. استفاده از خانه‌های مبله به دلیل مزایایی که دارند در سراسر کشور رو به گسترش هستند. کلانشهری مانند تهران می‌تواند در مسیر سفر هر کسی به دلایلی مانند تفریح، شغل، گردش‌های علمی و غیره قرار بگیرد. بنابراین آگاهی نسبت به قیمت‌های آپارتمان مبله، تجهیزات این خانه‌ها و بهترین مناطق برای اجاره واحد، کمک زیادی به انتخاب مناسب شما خواهد کرد.

اگر در تکاپوی خلق تجربه‌ی شیرین از آپارتمان مبله برای سفر خود هستید، می‌توانید با یک جستجوی کوچک در دنیای اینترنت و استفاده از مراکزی مثل سن سوئیت این شرایط را برای خود فراهم کنید.