سَن سوئیت

اجاره بهترین سوئیت و واحد
های مبله تهران

خانه روزانه در تهران - ویژگی‌ها و نحوه رزرو خانه‌های یک روزه مبله

مقدمه

خانه‌های مبله و اجاره‌ای را باید یکی از خلاقانه‌ترین کارها در صنعت گردشگری دانست. تاریخچه استفاده از خانه‌های اجاره‌ای به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. جایی که کاروانسراها به عنوان اصلی‌ترین استراحتگاه‌ها برای گردشگران و تجاران محسوب می‌شدند. امروزه نیز استفاده از هتل و خانه روزانه که به آن خانه یک روزه هم گفته می‌شود، تبدیل به یک امر رایج شده و افراد بنا به دلایل مختلف چند شبی را در آن‌ها سپری می‌کنند.  برخی از این خانه‌ها فول امکانات بوده و فراتر از یک خانه اجاره‌ای چند ساعته هستند و برخی نیز از امکانات محدودی برخوردارند؛ به گونه‌ای که تصور افراد را نسبت به این سبک از خانه‌ها تغییر می‌دهد. خانه‌های مبله و اجاره‌ای در تمامی نقاط کشور به ویژه تهران وجود دارند و شما می‌توانید آن‌ها را رزرو کنید. اما، یکی از دغدغه‌های بزرگ افراد این است که روش دسترسی و ارتباط مستقیم به مالکین آن‌ها را نمی‌دانند. اگر شما بخواهید از خانه‌ها را از مغازه‌های املاک رزرو کنید، باید حق کمیسیون آن‌ها را نیز پرداخت کنید که این امر موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود. بنابراین، باید راهی برای دسترسی مستقیم به مالکین اصلی این خانه‌ها وجود داشته باشد تا دست دلالان نیز کوتاه شود. از این رو در این مطلب شما با تمامی ویژگی‌ها و مزایای خانه روزانه آشنا شده و روش‌های دسترسی ساده به مالکین اصلی را یاد خواهید گرفت. سپس، به برخی از نکات لازم جهت انتخاب خانه باکیفیت اشاره کرده و چند مورد نیز از معایب این خانه‌ها را ذکر می‌کنیم. بنابراین، برای آگاهی بیشتر با نحوه رزرو و ویژگی‌های خانه‌های مبله در تهران ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

آشنایی با خانه روزانه در تهران

اغلب اوقات خانه روزانه برای اجاره و اسکان مسافران و افرادی است که بنا به دلایلی شرایط اقامت بلندمدت در تهران یا تمایل به استفاده از خدمات مراکزی مثل هتل‌ها و مسافرخانه‌ها را نداشته و مجبور به رزرو یکی از آن‌ها هستند. این خانه‌ها در نگاه اول مانند یک خانه معمولی به نظر آمده و هیچ فرقی با سایر مجتمع‌های مسکونی ندارند؛ به گونه‌ای که در یک مجتمع آپارتمانی یا ویلایی واقع شده و احتمال سکونت سایر ساکنین و همسایگان نیز در آن‌ها وجود دارد. این خانه‌ها از نظر امکانات به درجه‌های مختلفی دسته‌بندی شده و هر کدام قیمت مختص به خود را دارند. در واقع خانه‌هایی که در شمال یا غرب تهران واقع شده باشند، از قیمت و امکانات رفاهی و دسترسی محلی بیشتری نیز برخوردار هستند.

متراژ خانه

این خانه‌ها در متراژهای مختلفی وجود دارند؛ اما، اغلب آن‌ها 1 الی 2 خواب بوده و برای سکونت 2 الی 4 نفر مناسب هستند. البته، واحدهایی با متراژ بالا نیز وجود دارند که قیمت آن‌ها بیشتر است. شما به عنوان مهمان باید ودیعه یک ماه را به ازای یک شب سکونت بپردازید. شاید با خود بگویید که این مبلغ کمی گران است، اما با توجه به نرخ تورم و قیمت هتل‌های تهران، میزان اجاره خانه‌های روزانه به مراتب از آن‌ها کمتر است. شما به عنوان مهمان در واقع مالک یک یا چند شب این واحدها هستید و هیچ کس جز شما حق سکونت در آن را ندارد. مالکین نیز موظفند یک کلید یدکی در اختیار شما گذاشته و تمام شرایط را برای سکونت فراهم کنند. در غیر این صورت طبق قراداد می‌توانید مبلغی را برای جریمه نزد به او نپردازید.

نمای ساختمان

نمای ساختمان نیز بستگی به بافت شهری و مدت زمان ساخت آن دارد. البته، نما هرگز در قیمت خانه‌های روزانه تاثیر نداشته و تنها محیط داخلی خانه روزانه است که مد نظر قرار می‌گیرد. البته، در صورتیکه نمای ساختمان مناسب نباشد، ممکن است بتوانید این مورد را بهانه کنید و در روش‌های سنتی قیمت کمتری به مالک پرداخت کنید که این امر بستگی به هنر چانه‌زنی شما دارد. اما، اغلب واحدهای مبله در تهران که در سایت‌های معتبری مثل سن سوئیت دارای نمای زیبا و مجلل هستند.

انواع خانه‌های روزانه

خانه‌های روزانه به دو نوع دربست و نیمه دربست دسته‌بندی می‌شوند. خانه‌های دربست به این معنی است که واحد مربوطه به طور تمام و کمال به مدت تعیین شده در اختیار شما گذاشته می‌شود. اما در مقابل، خانه‌های نیمه دربست به سوییت‌های چند خوابه و مشترک اشاره دارد. در این نوع سوییت‌ها که معمولا برای افراد مجرد در نظر گرفته شده مانند مسافرخانه‌ها محیط سوییت به چند نفر اجاره داده می‌شود. مزیت این خانه‌ها به این است که قیمت‌ها بین ساکنین خانه تقسیم شده و شما تنها سهم یک شب خود را پرداخت خواهید کرد. وجود خانه روزانه نیمه دربست موجب شده است تا بسیاری از دانشجویان در ایام امتحانات و سفرهای علمی خود به صورت دسته جمعی در این سوییت‌ها ساکن شوند. شاید تصور کنید که امکانات این واحدها کمتر از واحدهای دربستی باشد؛ خیر! این واحدها نیز فول امکانات بوده و در برخی از موارد نیز از خانه‌های دربست باکیفیت‌تر هستند. از این رو، می‌توانید در ایام مختلف سال در صورت نیاز در یکی از این واحدها با کمترین قیمت سکونت کنید. برخی از واحدهای نیمه دربست شرایط سکونت چند ماه را نیز دارند. شما می‌توانید با عقد قرارداد با مالکین و پرداخت حق ماهیانه با توجه به نرخ مصوب هر چند وقت که بخواهید در آنجا زندگی کنید. اما، بهتر است قبل از هر چیزی هم خانه‌های خود را انتخاب کنید تا در پرداخت حق اجاره سهیم باشند. خانه‌های روزانه همچنین به صورت انفرادی نیز تنها برای چند ساعت اجاره داده می‌شوند. شرایط پرداخت ودیعه نیز بستگی به شرایط اتخاذ شده از سوی مالک دارد. برخی از مالکین تنها هزینه چند ساعت حضور شما در منزل را دریافت می‌کنند؛ در حالی که برخی هزینه 1 شب کامل را از شما می‌گیرند.

چه افرادی به خانه روزانه نیاز دارند؟

خانه‌های مبله را می‌توان هتل‌های بدون ستاره در نظر گرفت. این خانه‌ها از نظر امکانات چیزی از هتل کم نداشته و تنها فرق آن‌ها در نداشتن مواردی مثل سرویس و خدمات خدمه هتل به مهمانان است. به طور کلی، افراد زیر به سکونت در خانه‌های مبله نیاز دارند.
 • توریست های داخلی
 • افرادی که سفرهای یک یا چند روزه کاری به تهران دارند
 • گردشگران خارجی
 • افرادی که سفرهای درمانی برای آن‌ها پیش می‌آید
 • افرادی که ساکن تهران هستند ولی برای تفریح و فراغت تمایل به استفاده از این واحدها دارند

توریست‌های داخلی

سالانه تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان به اقصی نقاط کشور سفر کرده و خیلی از آن‌ها برای گذراندن شب به یکی از خانه‌های مبله مراجعه می‌کنند. این افراد می‌توانند با اجاره خانه‌ روزانه برای چند روز یا حتی بیشتر در آن سکونت کرده و در این حین از شهر نیز دیدن کنند. تمام مالکین خانه‌های اجاره‌ای موظفند که یک کلید یدکی در اختیار مهمانان بگذارند تا هر وقت که بخواهند بتوانند در خانه رفت و آمد کنند.

افرادی که سفرهای یک یا چند روزه کاری به تهران دارند

خیلی از افراد برای مشغله‌های مختلف به استان تهران سفر می‌کنند. بسیاری از این افراد مجبورند برای انجام امور اداری یا تجاری خود، مدتی را در تهران سپری کنند که همین امر باعث می‌شود تا در یکی از خانه‌های مبله سکونت کنند. همچنین، برخی از اساتید یا پزشکان برای برگزاری سمینار یا تدریس باید چند روز در ماه را به تهران سفر کنند. از آن جای که قیمت رهن دائمی خانه در تهران بسیار بالا است، آن‌ها اجاره خانه‌های مبله را ترجیح می‌دهند. با رزرو خانه روزانه یا مبله هم در صرف هزینه صرفه‌جویی می‌شود و هم نیازی به سکونت در هتل‌های گران‌قیمت نیست. تا پیش از اجاره خانه‌های مبله در تهران، بسیاری از این افراد مجبور بودند تا هزینه‌های زیادی را برای رزرو هتل پرداخت کنند که این امر چالشی بزرگ برای آن‌ها به وجود می‌آورد. تا اینکه مالکین تهرانی تصمیم به اجاره دادن واحدهای بلااستفاده خود به این افراد دادند.

گردشگران خارجی

گردشگران خارجی یکی از مشتریان پر و پا قرص خانه‌های مبله در تهران هستند. آین افراد به لطف وجود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی با تورگایدهای ایرانی آشنا شده و از آن‌ها برای مدیریت کردن خرج سفر خود کمک می‌گیرند. این تورگایدها نیز با رزرو خانه‌های اجاره‌ای ارزان قیمت سفر خاطره انگیز را برای آن‌ها رقم می‌زنند. اگر اهل سفر باشید، مطمئنا می‌دانید که 50 درصد هزینه‌های سفر صرف هتل و محل اسکان می‌شود. از این رو، خانه‌های مبله را باید یه ابتکار خلاقانه در صنعت توریست دانست. گردشگران خارجی با اجاره خانه روزانه به اعتبار این واحدها اضافه کرده و کم‌کم این ذهنیت را در هموطنان ایرانی ایجاد می‌کنند که نیم نگاهی نیز به این خانه‌ها داشته باشند. متاسفانه، برخی از تصورات غلط موجب شده است تا مسافران ایرانی به چنین خانه‌های اعتماد نکنند. اما، باید گفت که امکانات خانه‌های مبله چیزی کم از هتل‌های 3 ستاره نداشته و تنها فرق آن‌ها در نام و نحوه رزرو آن‌ها است. همچنین خانه‌های مبله همانطور که در بالا اشاره کردیم فاقد خدمتگذار هستند. در عوض صفر تا صد خانه در اختیار شما بوده و حتی خود مالک نیز اجازه دخل و تصرف در خانه را ندارد.

افرادی که سفرهای درمانی برای آن‌ها پیش می‌آید

تهران یکی از شرهای پیشرفته در زمینه پزشکی و بیمارستان‌های مدرن است. روزانه حجم انبوهی از بیماران برای مداوا به این شهر سفر کرده و اقدام به عمل‌های مختلف جراحی می‌کنند. خیلی از آن‌ها نیز در این شهر شلوغ آشنایی را برای سکونت در منزل او نداشته و مجبورند که چند شبی را برای طی کردن دوران نقاهت در یکی از هتل‌های شهر سکونت کنند. اما، با کمی حساب سرانگشتی خواهید دید که هزینه اسکان در هتل به مدت چند شب سر به فلک کشیده و بیماران را با چالش‌های جدی مالی روبرو خواهد کرد. در اینجا یک گزینه ایده‌آل تحت عنوان خانه‌های مبله مطرح می‌شود. این افراد می‌توانند با کمترین هزینه در یکی از این خانه‌ها سکونت کرده و دوران نقاهت خود را بگذرانند. در واقع خانه روزانه هیچ فرقی با خانه‌های معمولی نداشته و از نظر امکانات در بالاترین سطح قرار دارند. از آن جایی که در دوران نقاهت ممکن است برای چند بار نزد پزشک بروید، توصیه می‌شود برای رفت و آمد راحت‌تر خود در جاهایی نزدیک کلینیک یا بیمارستان خانه رزرو کنید. جالب است بدانید که برخی از این خانه‌ها اجازه استفاده از خودرو را نیز به مهمانان می‌دهند. البته، این امر شرایط خاص خود را داشته و باید سفته یا چک سفید نزد مالک خانه بسپارید.

ساکنین تهران که برای تفریح از این خانه‌ها استفاده می‌کنند

مطمئنا، شما نیز بارها برای دعوت کردن دوستان خود و یک دورهمی دوستانه با مشکل جا و مکان مواجه شده‌اید. بسیاری از خانواده‌ها تمایل به دعوت دوستان خود به خانه‌های شخصی را ندارند؛ از این رو، با اجاره خانه‌های مبله دوستان خود را برای تفریح و فراغت دعوت می‌کنند. برخی از افراد نیز تولدهای شخصی خود را در این خانه‌ها برگزار می‌کنند. بسیاری از خانه‌های مبله مخصوص برگزار جشن‌های تولد و خصوصی طراحی شده‌اند و دارای خدمتگذار نیز هستند. جالب است که قیمت رزرو این خانه‌ها با توجه به برگزاری جشن و ارائه خدمات بی‌نظیر بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. این خانه‌ها دارای میز و صندلی تک نفره و دستگاه‌های پخش صدا نیز بوده و این امکان را به مهمانان می‌دهد تا یک شب به یادماندنی را در کنار دوستان خود سپری کنند. از دیگر امکانات خانه روزانه وجود عایق‌های صداست. این خانه‌ها برای جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی برای همسایگان از عایق‌های صوتی استفاده می‌کنند. البته، بهتر است برای امینان خاطر از خانه‌های خارج از شهر یا محله‌های خلوت برای برگزاری جشن‌های شخصی خود استفاده کنید.

ورزشکارانی که برای انجام مسابقه به تهران می‌آیند

شاید فکرش را هم نکنید، اما برخی از باشگاه‌های فوتبال (اغلب باشگاه‌های لیگ آزادگان) برای کاهش هزینه‌های هتل از خانه روزانه برای اسکان استفاده می‌کنند. تیم‌های ورزشی به خاطر این که هر هفته باید برای انجام مسابقه به یکی از شهرهای کشور سفر کنند، مجبور به رزرو هتل و پرداخت هزینه‌های سنگین هستند. از این رو، برای کاهش هزینه‌های خود در چند خانه‌ مبله سکونت کرده و مدتی را در آن جا می‌گذارنند. برخی از مالکین خوش ذوق برای راحتی بیشتر ورزشکاران، فضای خانه را تبدیل به فضایی ورزشی کرده و تمامی نیازهای آن‌ها را تامین کرده‌اند. وسایلی نظیر:
 • کمپرسور یخ
 • صندلی‌های ریلکسینگ
 • تردمیل
 • بارفیکس و سایر تجهیزات ورزشی
 • یخچال‌هایی مملو از محصولات غذایی پر کالری
 • ظرف غذا به تعداد کافی
 • سیستم‌های گرم کننده غذا و غیره
این امر موجب شده است تا ورزشکاران هیچ کم و کاستی را متوجه نشوند و با خیالی آسوده به فکر مسابقه آینده خود باشند. خوشبختانه مالکین محترم خانه‌های مبله مبلغ مناسبی را از این ورزشکاران می‌گیرند تا از نظر مالی دچار چالش نشوند.

کدام مناطق را برای رزرو خانه روزانه انتخاب کنیم؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. شهر تهران دارای محله‌های زیادی بوده و شمال و جنوب آن پر از خانه‌های اجاره‌ای است. اما، کیفت و امکانات خانه‌ها با توجه به مناطق آن‌ها تفاوت‌هایی دارد. به عنوان مثال، خانه‌هایی که واقع در جنوب تهران هستند به دلیل موقعیت جغرافیایی خود از امکانات کمتری برخوردار هستند. اما، در مقابل، خانه‌های روازنه در مناطق شمالی تهران و غرب آن از امکانات ویژه‌ای برخوردار هستند. همچنین، خانه‌هایی که در شمال و مرکز شهر قرار دارند، دسترسی بهتری به فروشگاه‌ها و مناطق تفریحی و تجاری شهر دارند. توجه داشته باشید که این خانه‌ها باید کاملا امن و بی سر و صدا باشند. به این فکر کنید که تنها برای چند شب قرار است در یکی از آن‌ها سکونت کنید. این طور نباشد که با رزرو خانه‌های ناامن و بی کیفیت خاطرات بدی از سفر خود در تهران در ذهن بسپارید. متاسفانه، بسیاری از افرا بدون توجه به این مسئله اقدام به رزور خانه‌های بی کیفیت و ناامن کرده و شرایط بدی را در آن جا گذرانده‌اند. از این رو، بهتر است برای رزور خانه مبله از افراد باتجربه و بومیان تهران کمک بگیرید. به طور کلی محله‌ای زیر از موقعیت خوبی برخوردارند:
 • پاسداران
 • پونک
 • مطهری
 • باغ فیض
 • سعادت آباد

پاسداران

محله پاسداران یکی از محله‌های قدیمی و کلاسیک تهران است. این محله دارای باغ‌های فراوان بوده و بخش بزرگی از زمین‌ها آن در دوران قاجار در اختیار خاندان سلطنتی بوده است. از این رو، هنوز هم عمارت‌هایی از آن زمان باقی مانده و زیبایی خاصی به محله داده‌اند. وجود واحدهای مسکونی مختلف و آب و هوایی معتدل از مهمترین امکانات محله پاسداران است. شما می‌توانید با رزرو خانه روزانه در پاسدارن خاطره‌ای خوش از سفر خود بر جای بگذارید.

پونک

این محله از نظر جغرافیایی از سمت شمال در مجاورت بزرگراه نیایش قرار داشته و از جنوب نیز مشرف به بزرگراه همت است. از خیابان‌های اصلی این محله می‌توان به اشرف اصفهانی، میرزابابایی، چمران و خیابان زیتون اشاره کرد که همگی دسترسی به مرکز شهر راآسان می‌کنند. وجود رستوران‌های متنوع و مراکز خرید مجلل نیز از امکانات رفاهی این محله است. وجود ساختمان‌های مسکونی شیک نیز موجب شده است تا افراد زیادی علاقه به سکونت در این منطقه داشته باشند.

مطهری

خیابان مطهری نیز از دیگر محله‌های قدیمی و باصفای شهر تهران است. وجود بیمارستان‌های بزرگ و کلینیک‌های معتبر موجب شده است تا بسیاری از بیمارانی که از شهرستان به تهران می‌آیند در این محله اقدام به رزرو خانه روزانه کنند. دسترسی‌های محلی نیز بسیار اسان بوده و تمامی مراکز خرید و فضاهای سبز در دسترس هستند.

باغ فیض

باغ فیض یکی از محله‌های منطقه 5 تهران در شمال غرب این شهر است. باغ فیض دسترسی مناسبی به اتوبان‌های اصلی شهر داشته و برای مسافرانی که قصد رفت و آمد به مرکز شهر را دارند بسیار مناسب است. وجود پارک‌های متنوع و مراکز تجاری مهم نظیر مرکز خرید تیراژه، مجتمع تجاری کوروش و مرکز خرید آرمان موجب شده است تا این محله از امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد. این محله از نظر معنوی نیز در جایگاه والایی قرار داشته و امامزاده جعفر و حمیده خاتون فضای محله را روحانی کرده‌اند. افرادی که قصد رزرو خانه روزانه در تهران را دارند، این محله به شدت توصیه می‌شود.

سعادت آباد

سعادت آباد لوکس‌ترین محله غرب تهران است. این محله در منطقه 2 قرار داشته و از نظر امکانات در سطح بسیار بالایی قرار دارد. دسترسی مناسب به بزرگراه‌ها، وجود پارک‌های مفرح، مراکز خرید لوکس همگی موجب شده‌اند تا سکونت در این محله بسیار خاطره‌انگیز باشد. اکثر خانه‌های این محله نوساز بوده و همگی در ارتفاع بالایی از شهر قرار دارند؛ به گونه‌ای که از آلودگی شهری به دور بوده و خطری از این بابت بیماران دیابتی را تهدید نمی‌کند. تراکم کم جمعیت در این محله موجب شده است تا هیچ گونه سر و صدایی آسایش شما را سلب نکند.

معیارهایی برای انتخاب خانه روزانه خوب

توجه داشته باشید که تعداد خانه‌های مبله در تهران بسیار زیاد بوده و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. ممکن است یکی از امکانات فوق العاده‌ای برخوردار باشید، اما دیگری علاوه بر هزینه بالا هیچ امکاناتی نداشته باشد. بنابراین، قبل از رزرو باید به برخی نکات مهم توجه کرده و آن‌ها را ملاک کار خود قرار دهید.

توجه به موقعیت جغرافیایی منزل

یکی از اصلی‌ترین ملاک‌ها برای انتخاب خانه مبله توجه به موقعیت جغرافیایی آن است. خانه‌های مبله باید در مناطقی از شهر واقع شده باشند که امکان دسترسی راحت به مرکز شهر برای مسافران فراهم باشد. در غیر این صورت رزرو آن‌ها هیچ ارزشی ندارد. معمولا، خانه‌هایی که غرب تهران و سعادت آباد قرار دارند بهترین دسترسی را به مراکز مختلف تهران دارند. البته، این بدان معنا نیست که خانه‌های جنوب یا شرق تهران از امکانات محدودی برخوردار باشند. ممکن است برخی از این خانه‌ها حتی از واحدهای شمالی شهر نیز باکیفیت‌تر باشند. شما می‌توانید شرایط و امکانات را از کسانی که قبلا در خانه روزانه سکونت داشته‌اند، جویا شوید. فقط سعی کنید از مشتریان واقعی پرس و جو کنید تا شرایط را به طور صادقانه بازگو کنند. متاسفانه، گزارش شده است که برخی از افراد از کسانی که خود مالک یکی از این خانه‌ها بودند به طور اتفاقی سوالاتی در خصوص امکانات خانه‌ها مطرح کرده‌اند؛ اما، مالکین بدون این که هویت خود را فاش کنند، خانه‌های بی کیفیت خود را به آن‌ها معرفی کرده و شرایط بدی را برای ساکنین رقم زده‌اند.

توجه به امکانات خانه

امکانات حرف اول را در رزرو خانه‌های اجاره‌ای می‌زند؛ به گونه‌ای که اگر چنین خانه‌هایی از امکانات کافی برای سکونت برخوردار نباشند، هیچ ارزشی برای رزرو کردن نداشته و مسافران را با چالش‌های جدی مواجه می‌کنند. شما باید در انتخاب خانه مبله صبور باشید. بهتر است ابتدا از چند خانه بازدید کرده و در نهایت بهترین آن‌ها را برای اسکان انتخاب کنید. بهتر است قبل از اعزام خانواده از شهرستان، یکی از افراد برای یافتن یک خانه مبله مجهز به تهران سفر کرده و سپس سایر اهالی خانواده را باخبر کند. این چنین دیگر کسی دغدغه‌ای از بابت رزرو خانه باکیفیت ندارد. البته، رزرو اینترنتی بهترین روش برای این کار است که در ادامه به صورت مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

در نظر گرفتن قیمت خانه روزانه

بحث قیمت همیشه و در همه جا مطرح بوده و جزو اصلی‌ترین معیارها برای انتخاب است. شما باید به دنبال خانه‌هایی باشید که در عین ارزان بودن از امکانات کافی برخوردار باشد. برخی از خانه‌ها علی‌رغم امکانات مناسب از قیمت‌های بالایی برخوردارند. به گونه‌ای که مالکین با بارگذاری عکس‌های زیبا و فیک اقدام به فریب مسافران می‌کنند. از این رو، هیچگاه فریب عکس‌های اینترنتی خانه‌ها را نخورده و حتما قبل از رزرو به صورت حضوری از آن دیدن کنید. برای این کار حتما با افراد مطمئن معامله کنید تا شما را فریب ندهند.

توجه به تعداد همسایگان

سعی کنید خانه‌هایی را انتخاب کنید که به صورت دربست در اختیار شما قرار داده شوند. خانه‌هایی آپارتمانی علی‌رغم داشتن امکانات کافی در برخی از مواقع می‌توانند آسایش را از شما سلب کنند. بهتر است خانه‌های دو طبقه یا ویلایی را رزرو کنید تا هیچ سر و صدایی شما را اذیت نکند. البته، برخی از آپارتمان‌ها خالی از سکنه بوده و تنها برای رزرو مسافران در نظر گرفته شده‌اند؛ به گونه‌ای که سایر افراد نیز مانند شما مهمان بوده و از این بابت مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد. در واقع چنین آپارتمان‌هایی حکم هتل‌های چند ستاره را داشته و تنها مسافران در آن سکونت می‌کنند. ایده خانه روزانه موجب شده است تا خیلی از مسافران تشویق برای سفر به سایر شهرها کنند. چراکه هزینه سکونت آن‌ها تا حد زیادی کاهش یافته و دیگر خبری از مبالغ سنگین برای رزرو هتل در میان نیست.

توجه به نظافت خانه روزانه

بررسی نظافت این خانه‌ها را حتما در اولویت خود قرار دهید. از آن جایی که قبل از شما تعداد زیادی مسافر نیز سکونت داشته‌اند، به طور حتم خانه از نظر پروتکل‌های بهداشتی در سطح خوبی قرار ندارد. از این رو، از صاحبخانه بخواهید تا قبل از اسکان یافتن شما، خانه را به طور دقیق نظافت کرده و هیچ اثری از کثیفی در آن باقی نگذارد. مالکین موظفند تا تمامی تجهیزات را ضد عفونی کرده و ملحفه‌ و بالشت‌های یکبار مصرف برای مسافران تهیه کند. البته ،بهتر است برای خواب از بالشت و پتوی شخصی خود استفاده کنید تا خطری از این بابت شما را تهدید نکند. برای اطمینان از تمیز بودن خانه، دستی به دیوارها و تجهیزات آن بکشید تا از میزان گرد و غبار بر روی آن‌ها مطلع شوید. همچنین وسایل آشپزخانه را نیز مورد بررسی قرار دهید. تا حد امکان از ظرف‌های شخصی خود برای خوردن غذا استفاده کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید با ضد عفونی کردن وسایل این خانه‌ها از آن‌ها برای صرف غذا استفاده کنید.

توجه به رفتار صاحبخانه

توصیه می‌شود خانه‌هایی را انتخاب کنید که دارای صاحبخانه‌های خوش برخورد باشند. این امر موجب می‌شود تا در مدت زمانی که در آن جا ساکن هستید هیچ رفتاری شما را آزرده خاطر نکند. همچنین، توصیه می‌شود در خانه‌هایی اسکان کنید که مالک آن در جایی دیگر سکونت کند. چراکه حضور مالک در این واحدها مشکلاتی را برای مهمانان به وجود خواهد آورد. برخی از صاحبخانه‌ها با رفتارهای غیر حرفه‌ای خود موجب می‌شوند تا مهمانان احساس غریبی و ناراحتی کرده و سفر خوشی را تجربه نکنند.

روش‌های رزرو خانه روزانه در تهران

روش‌های زیاید برای رزور خانه مبله در تهران وجود دارد که در بین آن‌ها روش اینترنتی از همه بهتر است. در ادامه توضیحاتی جامع در خصوص نحوه رزرو این خانه‌ها به شما ارائه می‌دهیم.

روش‌های سنتی

احتمالا، بارها در ورودی‌های شهر با افرادی که با در دست داشتن تابلوهای “اجاره سوییت” در حال تبلیغ هستند، مواجه شده‌اید. این افراد معمولا مالک خانه‌‌ها و یا کارمندان آن‌ها هستند. در این روش شما به صورت مستقیم با فرد وارد معامله شده و در صورت توافق به محل بدرقه می‌شود. این روش‌ قدیمی‌ترین روش اجاره سوییت در شهرستان بوده و بسیار مطمئن است. زیرا شما تنها زمانی هزینه خانه را پرداخت می‌کنید که به محل سکونت برده شوید و کلید را تحویل بگیرید. از آن جایی که تعداد زیادی از این افراد در ورودی‌های شهر ایستاده‌اند، بهتر است به صورت نامحسوس با آن‌ها وارد معامله شوید. چراکه اگر بقیه افراد متوجه مسافر بودن شما شوند به سمت شما هجوم آورده و ممکن است شما را با سردرگمی مواجه کنند. بهتر است برای مذاکره از ماشین خود پیاده شده و خیلی ریلکس به سمت آن‌ها بروید. طوری که سایر خانه‌داران متوجه این امر نشوند.

رزرو خانه روزانه از مشاورین املاک

مغازه‌های املاک بهترین مکان برای مذاکره و اجاره خانه‌های مبله هستند. اما، این روش یک عیب بزرگ دارد و آن هم پرداخت حق کمیسیون به آن‌ها است. تنها مزیت بزرگی که دارند، امکان بازدید از خانه به صورت مطمئن است. شما خیلی محترمانه برای بازدید از خانه به آن جا رفته و در صورت رضایت همانجا قرارداد را امضا می‌کنید. خوبی مشاورین املاک این است که برای مدت حضور شما قرارداد تنظیم می‌کنند. به گونه‌ای که در این مدت هیچکس قادر به مزاحت شما نبوده و ساعاتی آارم را در این خانه‌ها سپری خواهید کرد.

رزرو خانه به صورت اینترنتی

رزرو خانه مبله به صورت اینترنتی را باید بهترین نوع رزرو دانست. چراکه امکان رزرو از سایر شهرها نیز وجود داشته و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. شما از طریق اینترنت می‌توانید تمامی خانه‌ها را با جزئیات و مشخصات آن‌ها مشاهده کرده و با توجه به بودجه خود یکی را انتخاب کنید. در صورت رزرو اینترنتی به شما هدایای ویژه‌ای نیز تعلق می‌گیرد. برخی از سایت‌ها برای رونق بخشیدن به رزرو آنلاین و باب کردن این موضوع در حال ارائه خدمات جهت تشویق مسافران به رزرو خانه روزانه به صورت اینترنتی هستند. از مزایای بزرگ ای روش می‌توان به انتخاب خانه‌ها در شهر خود و بدون هیچ دغدغه‌ای اشاره کرد. شما می‌توانید چند روز قبل از سفر خود به یکی از سایت‌های فروش سر زده و خانه‌هایی که دارای ظرفیت هستند را رزرو کنید. در ادامه به مهمترین مزایای این روش اشاره خواهیم کرد.

برخورداری از قدرت انتخاب وسیع

یکی از مهمترین مزایای رزرو آنلاین خانه مبله، وسعت انتخاب شماست. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های مختلف از امکانات خانه‌های مبله مطلع شده و بهترین آن را انتخاب کنید. این در حالی است که رزرو خانه اجاره‌ای به صورت حضوری این شرایط را نداشته و شما مجبور هستید که خانه‌ها را به صورت حضوری و جداگانه بازدید کنید. امری که نیاز به وقت بسیار زیادی دارد و حوصله شما را سر خواهد برد.

رزرو خانه روزانه از روزها قبل

شما قادرید تا خانه‌های مبله را از چند روز قبل با پرداخت هزینه آن رزرو کنید. در واقع هیچ ضمانتی وجود ندارد که با حضور شما در تهران تمام خانه‌های مبله خالی از سکنه باشند. در بسیاری از مواقع سال به خصوص در تابستان و ایام عید اغلب خانه‌ها پر بوده و هیچ مکانی برای رزرو وجود ندارد. در واقع هزینه پایین و امکانات مناسب این خانه‌ها موجب شده است تا افراد قید رزرو هتل‌ها را بزنند.

بازدید نقطه نظرات مردم

بسیاری از این سایت‌ها دارای قابلیت کامنت گذاری بوده و افرادی که سابقا در یکی از این خانه‌ها سکونت داشته‌اند اقدام به ارائه توضیحاتی در خصوص امکانات آن می‌کنند. شما می‌توانید با خواندن این کامنت‌ها از امکانات و نقاط ضعف خانه‌های مبله آگاه شده و با دیدی باز اقدام به رزرو آن‌ها کنید. همچنین شما می‌توانید در کامنت‌ها به صورت مستقیم سوالات خود را مطرح کرده و سریعا پاسخ خود را دریافت کنید. البته، توجه داشته باشید که در دام کامنت‌های ساختگی مالکین خانه‌ها نیفتید. بسیاری از مالکین با ساختن اکانت‌ها فیک اقدام به گذاشتن کامنت‌ها دروغین و تبلیغاتی می‌کنند.

امکان بازپسگیری مبلغ پرداختی از مالکین خانه روزانه

در صورت لغو سفر می‌توانید به راحتی با پرداخت هزینه کنسلی باقی مبلغ خود را دریافت کنید. مطمئنا، بارها شده است که بنا به دلایلی سفر شما کنسل شود. این سایت‌ها با آگاهی از این موضوع این امکان را برای کاربران فراهم کرده‌اند که در صورت بروز اتفاقات غیر مترقبه بتوانند رزرو خود را کنسل و مبلغ پرداختی خود را پس بگیرند. البته، تمام سایت‌ها از این ویژگی برخوردار نبوده و برای اطمینان بهتر است به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. قبل از رزرو نیز توصیه می‌شود با واحد پشتیبانی سایت تماس گرفته و از مزایا و قابلیت‌ها سایت اطلاعات کسب کنید.

مشخصات یک سایت خوب برای رزرو خانه مبله

سایت‌های زیادی در حال فعالیت گسترده در حوزه رزرو خانه‌های مبله هستند. اما، نکته‌ای که مطرح است نحوه خدمات‌رسانی آن‌هاست. یک سایت خوب باید یکی سری امکانات را در اختیار کاربران خود بگذارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دارای خانه‌های متنوع برای انتخاب

یک سایت خوب باید گزینه‌های زیادی را برای انتخاب ارائه دهد؛ به این معنی که تمامی خانه‌ها در مناطق مختلف تهران بر اساس امکانات مختلف در سایت طبقه‌بندی شوند. این امر به کاربران اجازه می‌دهد تا با توجه به بودجه خود یکی از خانه‌ها را انتخاب کنند.

دسترسی آزاد به کامنت

هنگامی که اقدام به رزرو خانه روزانه می‌کنید، باید از نظر سایر کاربران درباره محله و سایر امکانات مطلع شوید. از این رو، یک سایت خوب باشد دسترسی کامنت‌ها برای عموم را باز بگذارد تا به راحتی بتوانند نظرات خود را در زیر هر پست مطرح کنند.

دارای رتبه الکسای خوب

زمانی که تعداد بازدید از یک سایت بالا باشد، رتبه الکسای آن نیز به مراتب بالا می‌رود. شما می‌توانید با نصب افزونه الکسا از سایت آمازون از رتبه سات‌های مختلف مطلع شوید. این امر به شما اجازه می‌دهد تا سایت‌های فیک را شناسایی کرده و از سایت‌های معتبر و پربازدید استفاده کنید.

دارای قرارداد هوشمند اینترنتی باشد

از آن جایی که رزرو خانه روزانه باید به صورت قانونی و اصولی پیش برود، بهتر است از سایت‌هایی استفاده کنید که امکان عقد قراداد اینترنتی را برای کاربران فراهم کرده باشد. به گونه‌ای که پس از رزور خانه یک سری فرم را برای تکمیل کردن بر روی سایت بارگذاری کند. شما نیز با پرینت گرفتن این فرم مدرکی جهت ارائه و دریافت کلید سوییت در اختیار خواهید داشت.

قابلیت مقایسه واحدها وجود داشته باشد

اگر سری به سایت دیجی کالا بزنید، خواهید دید که اغلب کالاهای آن قابلیت مقایسه با سایر کالاها را دارند. شما نیز به عنوان کاربر باید بتوانید واحدهای قابل رزرو را با سایر واحدها مقایسه کرده و یک شمای کلی از آن به دست آورید. این امر موجب می‌شود تا از نقاط ضعف و قوت هر واحد مطلع شده و در نهایت بهترین گزینه را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید.

باید قیمت‌هایی در سطح مقول داشته باشد

زمانی که صحبت از رزرو خانه روزانه می‌شود، اولین چیزی که در ذهن افراد خطور می‌کند بحث قیمت است. اجاره برخی از واحدهای مبله شبی 1 الی 2 میلیون است که این مبلغ کاملا خارج از عرف است. امری که موجب می‌شود تا فرد هتل را ترجیح دهد. در واقع باید یک فرقی بین هتل و سوییت‌های اجاره‌ای وجود داشته باشد تا افراد تشویق به اجاره آن شوند. در غیر این صورت هیچکس تمایلی به رزرو این خانه‌ها نخواهد داشت.

پشتیبانی فعال و پاسخگو داشته باشد

بسیاری از افراد هنگام معامله و اجاره خانه تمایل به مذاکره تلفنی و حضوری دارند. از این رو، سایتی خوب است که پشتیبانی فعال داشته باشد تا پاسخ تمامی کاربران خود را در آن واحد بدهد. دقیقا مانند یک مغازه مشاور املاک که روزانه با ده‌ها نفر در خصوص معاملات واحدهای مسکونی صحبت می‌کنند. به یاد داشته باشید که سایت‌های اینرتنتی املاک همان مشاوران املاک هستند، با این تفاوت که دیگر حضوری فیزیکی نداشته و به صورت آنلاین به کاربران خدمات ارائه می‌دهند.

اجاره خانه روزانه در زمان کرونا

متاسفانه، شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا بسیاری از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست بدهند. همچنین، حجم انبوهی از کارهای روزانه مختل شده و همین امر تاثیر به سزایی بر تاجران و مسافران شهرستانی داشته است. تاجرانی که باید ماهانه چندین بار به تهران سفر کرده و امور خود را بگذرانند. پیش از همه‌گیری کرونا رزرو خانه‌های مبله بسیار آسان بود. اما، اکنون با توجه به وضع قوانین سفت و سخت از سوی نهاد مبارزه با ویروس کرونا، امکان رزرو این خانه‌ها کمی سخت شده است. البته، این نهاد به خانه‌هایی که تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند اجازه فعالیت داده و از این بابت هیچ خطری متوجه مسافران نیست. چراکه مالکین این خانه‌ها تمام تجهیزات و دیوارهای خانه را مدام ضد عفونی کرده و پس از هر بار اجاره تمامی لوازم را اعم از پتوها و ظروف یکبار مصرف را تعویض می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های رزرو آنلاین از آخرین شرایط این مکان‌ها اطلاعات کسب کنید.

قیمت رزرو خانه روزانه در تهران

قیمت خانه‌های مبله در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:
 • موقعیت جغرافیایی خانه
 • امکانات رفاهی خانه
 • متراژ و تعداد تخت‌ها و اتاق‌ها
 • کیفیت تجهیزات
 • میزان مطلوبیت دسترسی به شهر
 • مدت زمان ساخت

موقعیت جغرافیایی

به تبع خانه‌هایی که در شمال و غرب تهران واقع هستند از قیمت بیشتری نسبت به خانه‌های جنوب شهر برخوردارند. محله‌هایی نظیر پاسداران، سعادت آباد، مطهری، باغ فیض و پونک از محله‌های خوش آب و هوای تهران بوده و قیمت واحدهای اجاره‌ای در آن حدود 300 الی 700 هزار تومان برای یک شب تخمین زده می‌شود.

امکانات رفاهی

از دیگر فاکتورهایی که بر قیمت رزرو خانه روزانه در تهران تاثیرگذار است، امکانات رفاهی خانه‌های اجاره‌ای است. به تبع خانه‌هایی که از تجهیزات مدرن و وسایل بیشتری برخرودار باشند، اجاره آن‌ها نیز بیشتر است. اغلب سوییت‌هایی پاسداران و سعادت آباد از امکانات رفاهی بالایی برخوردار بوده و همین امر بر قیمت آن‌ها افزوده است.

متراژ و تعداد تخت‌ها و اتاق‌ها

هرچه متراژ خانه‌ها بیشتر باشد، اجاره آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. اغلب خانه‌های مبله در تهران دو خواب هستند. خانه‌های کمی با متراژ بالا و 3 الی 4 خواب برای رزرو پیدا می‌شوند که دلیل آن هم طبیعی است؛ چراکه کمتر کسی تمایل به اجاره خانه‌های متراژ بالای خود به صورت روزانه یا ساعتی دارد.

کیفیت تجهیزات

کیفیت تجهیزات نیز در تعیین قیمت اجاره اثرگذار است. برخی از خانه‌های مبله از وسایل دست دوم و بی کیفیت استفاده می‌کنند که این امر هم بر روحیه مسافران تاثیر منفی می‌گذارد و هم قیمت خانه را با افت مواجه می‌کند. اما، خانه‌های مبله شمال تهران همگی دارای تجهیزات نو و گران قیمت بوده و اجاره آن‌ها به مراتب گران‌تر از خانه‌های جنوب شهر است. البته، تعداد معدودی از خانه‌های جنوب شهر وجود دارند که هم از نظر امکانات رفاهی و هم از نظر کیفیت تجهیزات در شرایط خوبی قرار دارند.

میزان مطلوبیت دسترسی به شهر

بسیاری از افرادی که اقدام به رزرو خانه روزانه در تهران می‌کنند، از شهرهای دور و برای انجام کارهای خاص سفر کرده‌اند. چه گردشگرانی که قصد بازدید آسان و بدون دغدغه از زیبایی‌های شهر داشته و چه بیمارانی که برای درمان به اسین شهر سفر کرده‌اند؛ هدف همگی یک چیز بوده و همین امر لزوم برخورداری آسان به مراکز اصلی شهر را برای خانه‌های مبله ضروری می‌کند.

مدت زمان ساخت

در واقع خانه‌های نوساز به دلیل کیفت ساخت و زیبایی ظاهری در شرایط مطلوب‌تری نسبت به خانه‌های قدیمی قرار دارند و همین امر موجب می‌شود تا اجاره بهای خانه‌های روزانه پیدا کند. البته، در بسیاری از مواقع این فاکتور معیار تعیین قیمت قرار نگرفته و تنها فاکتورهای فوق تاثیر مستقیم بر قیمت‌ها می‌گذارند. به طور کلی، قیمت اجاره خانه روزانه در تهران بین 150 الی 1.5 میلیون تومان برای یک شب تخمین زده می‌شود. توصیه می‌شود که برای اجاره خانه‌ها با قیمت‌های واقعی به سایت‌های آنلاین معتبر مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین قیمت‌ها با واحد پشتیبانی آن ارتباط برقرار کنید.

قوانین اجاره خانه‌های مبله در تهران

با توجه به صدور قطعنامه وزیر مسکن در خصوص مالیات برای خانه‌های خالی از سکنه این تصور می‌رود که در آینده‌ای نزدیک قیمت خانه‌های روزانه افزایش پیدا کرده و یا قوانین سفت و سختی برای آن‌ها وضع شود. به طور کلی، اجاره دادن خانه‌های مبله برای 1 روز جرم محسوب شده و از سوی وزارت ارشاد و همچنین قوه قضاییه در حال پیگیری است. البته، این موضوع مربوط به اجاره خانه برای برگزاری جشن‌های شبانه و نامتعارف می‌شود. در واقع، زمانی که مالکین این خانه مجوزهای لازم جهت اجاره روزانه خانه را از نهادهای ذی ربط دریافت کنند، دیگر جرمی متوجه نخواهد بود. البته، بحث اخذ مالیات از مالکین این خانه‌ها نیز از گذشته مطرح بوده سات. از آنجایی که رزرو خانه روزانه جزو شغل‌های شناور بازار محسوب می‌شود به آن مالیات تعلق می‌گیرد. از این رو، کسانی که اقدام به اجاره خانه بدون پرداخت مالیات کنند مجرم محسوب شده و با آن‌ها به صورت قانونی برخورد خواهد شد. در واقع تمام واحدهای گردشگری نظیر هتل، مهمانسرا، بومگردی و مسافرخانه در سازمان گردشگری کشور مجوزهای لازم را اخذ نموده و به عنوان واحدهای مجاز برای اجاره منزل شناخته می‌شوند. حال باید منتظر ماند و دید که خانه‌های مبله چه زمان جزو واحدهای مجاز گردشگری محسوب خواهند شد.

پیشنهاد ما برای رزرو خانه روازانه

توصیه ما به شما این است که حتما خانه‌های مجاز را برای اجاره انتخاب کنید. همچنین، از برگزاری جشن‌های نامتعارف خودداری کنید، چراکه شما نیز به عنوان شریک جرم شناخته شده و باید برای اقدامات غیرقانونی خود پاسخگو باشید. سایت‌های زیادی در حال فعالیت در این زمینه هستند که تعداد زیادی از آن‌ها اعتبار لازم را ندارند. بنابراین، باید به سایت‌های معتبر و پربازدید جهت رزرو خانه‌های مبله مراجعه کرد. توجه به قیمت نیز نباید فراومش شود. هیچگاه احساسانه رفتار نکنید. مطمئن باشید که خانه‌های اجاره‌ای در تهران تمام نخواهند شد. پس یا صبر و حوصله به دنبال یک خانه مناسب با قیمتی معقول بگردید.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با ویژگی‌های خانه روزانه در تهارن آشنا کردیم. این خانه‌ها از نظر ساختار و ماهیت شبیه به هتل‌ها و مهمانسراها بوده و تمامی شراط لازم جهت زندگی برای چند شب را دارند. بهتر است برای رزرو این خانه‌ها از چند روز قبل در سایت‌های معتبر اینترنتی اقدام کنید تا دغدغه‌ای از این بابت در روز سفر نداشته باشید. بسیاری از مسافران معمولا قبل از سفر به این مسئله فکر کرده و دچار سردرگمی‌های زیادی می‌شوند. همچنین، نباید قیمت را بر امکانات ترجیح دهید. درست است که قیمت بسیار مهم است اما، طوری نباشد که امکانات ضعیف خانه باعث آزردگی خاطر شما شوند. به یاد داشته باشید که شما تنها قرار است 1 الی 3 شب در این خانه‌ها سکونت کنید. بنابراین، در انتخاب آن نهایت دقت را به خرج دهید.