سَن سوئیت

اجاره بهترین سوئیت و واحد
های مبله تهران

اجاره ماهانه آپارتمان مبله و نگاهی جامع به اجاره خانه‌های مبله در پایتخت کشور

سوئیت مبله | نگاهی جامع به اجاره خانه‌های مبله در پایتخت کشور

مقدمه

اگر بخواهیم تعریفی ساده از سوئیت مبله داشته باشیم، باید بگوییم به اتاق یا خانه‌ای که از اثاثیه و امکانات رفاهی کامل برخوردار باشد، سوئیت یا خانه مبله گفته می‌شود. برخی از افراد هستند که بنا به دلایل مختلف، ترجیح می‌دهند در چنین آپارتمان‌هایی اقمت کنند.

سوئیت‌های مبله بدون تردید مزایای زیادی دارند. اگر شما هم قصد دارید این سوئیت‌ها را اجاره کنید، باید به نکات خاصی دقت داشته باشید تا اقامتی راحت و بی دردسر را تجربه کنید. در ادامه این مطلب نکات مختلفی را در خصوص اجاره خانه‌های مبله و شرایط آن‌ها بیان خواهیم کرد.

 

اجاره سوئیت مبله

اگر قصد دارید مدتی در شهر تهران اقامت داشته باشید و از هزینه‌های سنگین هتل دوری کنید و اقامتی آسوده مانند سکونت در منزل خود را تجربه کنید، می‌توانید با هزینه مناسب برای اجاره سوئیت‌های مبله شهر تهران اقدام کنید. شما می‌توانید با مبلغ بسیار پایین‌تر نسبت به هتل‌های تهران، در این نوع خانه‌ها ساکن شوید. اکثر این سوئیت‌ها از کلیه امکانات یک خانه برخوردار هستند و گزینه بسیار خوبی برای اقامت چند روزه محسوب می‌شوند.

یکی از خصوصیات سوئیت مبله که به عنوان اولین مزیت آن در ذهن همه افراد نقش می‌بندد این است که باعث می‌شود شما انرژی و وقت خود را برای بستن چمدان و بار سفر! هدر ندهید. در واقع می‌توانید در هنگامی که قصد سفر دارید، تنها به همراه یک کیف که وسیله‌های شخصی شما درون آن قرار دارد، به این سوئیت‌ها وارد شوید، بدون اینکه به خود زحمت جابجایی لوازم سفر را بدهید و با اجاره خانه‌ مبله به سرعت می‌توانید در یک سوئیت مجهز ساکن شوید.

برای اینکه بتوانید در زمینه اجاره سوئیت مبله روزانه در تهران بدون اشتباه عمل کنید و بهترین سوئیت ممکن را اجاره کنید، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. برای مثال در ایام پس از کرونا، در درجه اول باید به نظافت سوئیت توجه کنید. این مورد بسیار مهم بوده و در صورت عدم توجه به آن، ممکن است دچار بیماری شوید. به قیمت سوئیت مورد نظر نیز دقت فرمایید.

با توجه به اینکه که ممکن است مبلغ اجاره سوئیت با ارزش اصلی آن همخوانی نداشته باشد، بهتر است پیش از اجاره سوئیت مبله، در چند سایت اجاره خانه مبله تحقیق کرده و مورد مناسبی اجاره کنید و از مراکز معتبر فعال در این حوزه مثل سن سوئیت کمک بگیرید. به این نکته هم دقت کنید که الزاما نباید به دنبال اجاره سوئیت مبله ارزان باشید و کیفیت را فدای قیمت کنید.

نگاهی به تاریخچه اجاره سوئیت مبله

خانه‌های مبله خودشان مفهوم جدیدی نیستند و همه با آن‌ها آشنایی داریم. اما اجاره سوئیت مبله در تهران می‌تواند یک مفهوم جالب و جدید برای ما باشد. در اوایل قرن 19 که اسباب و وسایل اهمیت بسیار زیادی در زندگی انسان پیدا کرد، شکل نگاه به منازل نیز با تغییرات بسیار زیادی همراه شد. در واقع مردم پیش از آن اسباب خانه را به شکل ابزار می‌دیدند، اما با گذشت زمان کلیه این اسباب و وسایل به یک نیاز بدل شدند.

با توجه به اینکه جابجایی‌ها در زمان انقلاب صنعتی با گسترش زیادی همراه شد، برخی از مردم تصمیم گرفتند که برای انجام کارهای مختلف، به شهرهای دیگر سفر کنند. همین موضوع موجب شد که این افراد به سکونت در یک منزل با تمامی امکانات نیاز پیدا کنند. در ابتدا اشراف بسیار زیادی از این خانه‌ها برخوردار بودند و خانه‌هایی که استفاده‌ای نداشت را برای رسیدن به درآمد بیشتر، اجاره می‌دادند. البته در حال حاضر هم همینطور است و بیشتر افرادی که اوضاع مالی خوبی دارند، به فکر اجاره‌دادن سوئیت‌های مبله می‌افتند.

با آغاز قرن بیستم، شکل این کار تغییراتی پیدا کرد و بالا رفتن میزان آپارتمان‌ها در فضای شهر سبب شد که اجاره دادن سوئیت‌های مبله به عنوان یک راهکار جدید برای کسب درآمد مطرح شود. البته سال‌ها گذشت که مردم این مفهوم را به خوبی درک کنند. در همان قرن بیستم، موسساتی شروع به کار کردند و تمرکز اصلی آن‌ها روی همین موضوع بود و توانستند از راه اجاره خانه‌های مبله به سود خوبی برسند.

اجاره سوئیت مبله در تهران

اغلب کسانی که تصمیم سفر به شهر تهران را می‌گیرند، به این موضوع فکر می‌کنند که تکلیف محل اقامت چه می‌شود؛ زیرا تهران در نگاه اول و به شکل معمول، یک شهر توریستی به شمار نیم‌رود. بسیاری از همین افراد ساعات بسیار طولانی را به پیدا کردن محل مناسب برای اقامت اختصاص می‌دهند و در نهایت هم با نتیجه مطلوبی مواجه می‌شوند و یا باید در هتل‌های گران قیمت اتاق‌های کوچک را اجاره کنند یا در مسافرخانه‌های سنتی جنوب تهران ساکن شوند. اما این روزها نیازی به این همه تلاش بی‌نتیجه نیست و راهکارهای جدیدی برای این کار ایجاد شده‌اند.

شهر تهران این روزها پر شده از سوئیت‌های مبله که با امکانات بسیار زیاد و قیمت‌های نسبتا خوب، اجاره داده می‌شوند. فرقی نمی‌کند شما تمایل به اقامت در کدام یک از محله‌های شهر تهران داشته باشید، زیرا سایت‌هایی وجود دارند که سوئیت‌های مبله خوبی را در نقاط مختلف تهران اجاره می‌دهند. پس اگر بنا به هر دلیلی به پایتخت کشور سفر می‌کنید، می‌توانید به سادگی یک سوئیت مبله خوب اجاره کرده و در آن سکونت داشته باشید. در ادامه مطلب بیشتر راجع به سایت‌های معتبری که در زمینه اجاره سوئیت مبله فعالیت دارند، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چه افرادی به سوئیت مبله نیاز پیدا می‌کنند؟

تهران به عنوان‌ شلوغ‌ترین شهر ایران و مرکز سیاسی-تجاری-اداری کشور شناخته می‌شود. هر روز هزاران نفر از نقاط مختلف کشور و حتی سایر کشورهای جهان جهت کار، زندگی و یا تفریح به پایتخت ایران می‌آیند. در بخشی از مطلب عنوان شد که نیاز به سوئیت‌های مبله این روزها بیش از گذشته احساس می‌شود و جالب است بدانید که متقاضیان اجاره سوئیت مبله در تهران، بیشتر از هتل‌های لوکس و شیک می‌باشد.

بسیاری از افرادی که از دیگر شهرها به تهران می‌آیند، پول کافی برای اقامت در هتل‌ها را هم دارند، ما با اینحال ترجیح می‌دهند در سوئیت مبله ساکن شوند، زیرا راحتی اقامت در سوئیت و شباهت آن با منزل خودشان را به سختی اقامت در اتاق‌های گران‌قیمت، کوچک و دلگیر هتل را ترجیح می‌دهند. البته این موضوع به آن معنی نیست که سوئیت‌های مبله در تهران با قیمت بسیار ارزان اجاره داده می‌شود.

اما به طور معمول چه افرادی به این خانه‌های مبله نیاز بیشتری پیدا می‌کنند. در بخش بعدی گروه‌های مختلفی که نیاز به اجاره این نوع واحدها دارند را معرفی خواهیم کرد.

افرادی که به دنبال خدمات پزشکی هستند

افراد متعددی از شهرهای دیگر برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به این شهر سفر می‌کنند. برخی از این افراد مجبور هستند به مدت چند روز یا حتی چند ماه در تهران حضور داشته باشند و جالب است بدانید که به غیر از ایرانیان، بسیاری از مردم کشورهای حوزه خلیج فارس، قفقاز، عراق و افغانستان برای انجام خدمات پزشکی و عمل‌های جراحی پیشرفته به ایران مراجعه می‌کنند و تهران یکی از مقاصد اصلی گردشگری سلامت در منطقه خاورمیانه نیز هست.

مدیران شرکت‌های معتبر داخلی

با توجه به امکاناتی که اکثر خانه‌های مبله در تهران دارند و با توجه به اینکه تهران یک شهر صنعتی است و محل بسیاری از کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و دفاتر شرکت‌ها است، بسیاری از مدیران شرکت‌های معتبر داخلی که مقر آن‌ها در تهران نیست برای اقامت چند روزه، این سوئیت‌های مجهز را ترجیح می‌دهند. این افراد تمایل دارند در سفرهای کاری چند روزه تا یک ماهه از انواع سوئیت مبله لوکس استفاده می‌کنند.

گردشگران و مسافرین داخلی

مسافرینی که برای تماشای جاذبه‌های شهر تهران به مدت چند روز به این شهر سفر می‌کنند. می‌توانند در خانه‌های مبله ساکن شوند. در واقع سوئیت‌های مبله بهترین گزینه برای مسافرینی است که می‌خواهند چند روزی را مهمان شهر تهران باشند. با توجه به امکانات رفاهی خانه‌های مبله در پایتخت کشور، شما نباید نگران اقامت خود در شهر تهران باشید.

توریست‌های خارجی

گردشگران خارجی که قرار است چند روزی را در شهر تهران سپری کنند، می‌توانند در یکی از مناطق خوب شهر تهران، یک سوئیت مبله شیک اجاره کرده و در آن اقامت داشته باشند. این افراد می‌توانند با هزینه‌های بسیار کمتر نسبت به هتل، در خانه‌های مبله شهر تهران حضور پیدا کرده و اقامت بسیار خوب و راحتی داشته باشند. البته با توجه به وضعیت بد اقتصاد ایران، گردشگران خارجی می‌توانند با هزینه نسبتا پائین، در بهترین سوئیت‌های شهر تهران سکونت پیدا کنند.

کارمندان ارگا‌ن‌های مختلف

یکی دیگر از کاربردهای سوئیت مبله در تهران، برای کارمندان مختلف است. برای مثال اگر عضو نیروی انتظامی یا کارمند بانکی کشور هستید و برای ماموریت مجبور هستید چند روزی را در تهران سپری کنید، می‌توانید در سوئیت‌های مبله اقامت خود را پشت سر بگذارید. این سوئیت‌ها در قیاس با مسافرخانه‌ها بسیار باکیفیت‌تر هستند و در مقایسه با هتل‌ها برای شما مقرون به صرفه خواهند بود.

مدیران بین‌المللی

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید بسیاری از مدیران کسب و کارهای خارجی که برای انجام کارهای مختلف به پایتخت کشور سفر می‌کنند، تمایل دارند در سوئیت‌های مبله تهران اقامت خود را پشت سر بگذارند. برخی از سوئیت‌های شهر تهران از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار هستند و حتی در مقایسه با هتل‌ها هم برتری دارند. از این رو ترجیح مدیران معتبر بین‌المللی، اسکان در این خانه‌های مبله است و مدیران داخلی که میزبان این افراد هستند، این خانه‌ها را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

جوانان

برخی از افرادی که مشغول به مطالعه این مطلب هستند، در حال گذراندن دوران شیرین جوانی هستند. یکی از تفریحاتی که جوانان علاقه بسیار زیادی به آن دارند، شب زنده‌داری در کنار رفقا است. اگر شما هم قصد دارید به همراه دوستان خود، یک یا چند شب را به خوش‌گذرانی و تفریحات مثبت مشغول شوید، می‌توانید یکی از سوئیت‌های مبله تهران را در یکی از نقاط خوب این شهر اجاره کنید. در ضمن برخی از سوئیت‌ها هستند که از متراژ بالا، امکانات رفاهی و حتی امکانات تفریحی متعددی برخوردار هستند. اقامت در چنین سوئیت‌هایی می‌تواند برای جوانان بسیار لذت‌بخش باشد و شب‌های خاطره‌انگیزی را رقم بزند.

دانشجویان

برخی از دانشجویان تهران که از خانواده‌های مرفه شهرستانی هستند و علاقه‌ای به سکونت در خوابگاه‌های دانشجویی را ندارند می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اجاره سوئیت مبله در تهران، در یک سوئیت مبله مجهز سکونت داشته باشند. در ضمن این خانه‌ها می‌تواند فضای بسیار بهتری را هم برای درس خواندن فراهم کند، به این دلیل که شلوغی و همهمه خوابگاه‌های دانشجویی را به هیچ عنوان در این خانه‌ها تجربه نخواهید کرد و تمام امکانات برای داشتن یک اقامت لوکس در اختیار شماست.

افرادی که قصد مهاجرت دارند

گاهی اوقات در فاصله میان مهاجرت و فروش خانه و اثاثیه منزل فواصل کوتاهی ایجاد می‌شود که در این مدت امکان اجاره بلندمدت یک منزل مسکونی برای خانواده‌ای که قصد مهاجرت دارند، وجود ندارد. از طرفی اگر خانه‌ای هم برای کوتاه مدت اجاره شود، دیگر اثاثیه فروخته شده و خانه بدون اسباب به کار این افراد نمی‌آید. در چنین مواردی اجاره سوئیت مبله می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب و کار راه‌انداز باشد که امکان اقامت موقت این دسته از افراد در شهر تهران فراهم باشد.

کیفیت سوئیت‌های مبله در تهران

کیفیت سوئیت‌های مبله تهران به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. برای مثال خیلی مهم است که شما در چه منطقه‌ای از تهران به دنبال کرایه سوئیت مبله باشید. اگر در یکی از مناطق خوب این شهر خانه اجاره کرده باشید، از امکانات بهتری برخوردار خواهید شد و البته باید هزینه‌ بیشتری هم پرداخت کنید. کیفیت سوئیت‌های مبله در پایتخت کشور را به سادگی می‌توانید در سایت‌هایی که این خانه‌ها را اجاره می‌دهند، بررسی کنید و در نهایت سوئیت مورد علاقه خود را کرایه کنید.

قیمت تقریبی اجاره سوئیت مبله در تهران

قیمت کرایه آپارتمان در شهر تهران چه سوئیت‌های مبله و چه غیرمبله به موارد بسیار زیادی وابسته است. مثلا اینکه سوئیت چند خوابه است، وسایلش کامل است و یا نوساز است یا خیر، اهمیت زیادی در قیمت اجاره آن‌ها دارد. اما برای مثال اگر بخواهید یک آپارتمان 120 متری مبله خوب با کلیه امکانات را در محله‌ای مثل میرداماد کرایه کنید، باید حدود 600 هزار تومان برای هر شب بپردازید. اما یک سوئیت مبله 80 متری با همه امکانات را می‌توانید با مبلغی نزدیک به 500 هزار تومن در همان منطقه کرایه کنید.

اگر بخواهید همین سوئیت 90 متری دو خوابه را در محلی دیگر مثل سعادت آباد کرایه کنید، بایستی هر شب چیزی نزدیک به 600 هزار تومن پرداخت نمایید. چنین سوئیتی در مناطق لوکس‌تر مثل خیابان فرشته تهران ممکن است چیزی حدود 1 میلیون تومان و یا بیشتر هم قیمت داشته باشد. در واقع اصلی‌ترین عامل قیمت‌گذاری سوئیت‌های مبله، محل قرارگیری آن‌ها است. البته تمامی قیمت‌های سوئیت مبله برای اجاره در تهران در این حدود نیست و با کمی جستجو می‌توان گزینه‌های ارزان‌تری را هم پیدا کرد.

شما می‌توانید یک سوئیت مبله یک روزه را در مناطق متوسط شهر تهران کرایه کنید و 300 هزار تومان برای یک شبانه روز پرداخت کنید. برای مثال اگر قصد دارید یک آپارتمان مبله خوب با متراژ 60 متر و دارای یک اتاق خواب در خیابان مطهری تهران اجاره کنید، باید حدود 300 هزار تومن در هر شب پرداخت کنید. در مناطق نارمک و صادقیه نیز می‌توانید با پرداخت مبلغی نزدیک 300 هزار تومان نسبت به اجاره سوئیت مبله یک روزه با یک اتاق اقدام کنید.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت سوئیت‌های مبله

با تواجه به نکاتی که تاکنون گفته شد، می‌توان عنوان کرد که به طور کلی برای اجاره سوئیت مبله در تهران هزینه کمتری نسبت به هتل‌ها و بویژه هتل‌های لوکس، پرداخت خواهید کرد. البته به این موضوع هم دقت داشته باشید که این سوئیت‌ها علاوه بر قیمت کمتر نسبت به هتل‌ها، از متراژ بالاتر و امکانات بسیار بیشتری هم برخوردار هستند. در ادامه چند نمونه از عوامل موثر بر قیمت‌ها را بیان خواهیم کرد.

متراژ خانه

شاید نخستین سوالی که در زمان اجاره خانه مبله ذهن شما را درگیر کند، متراژ واحد مربوطه است. در واقع متراژ یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اجاره سوئیت روزانه است و قیمت سوئیت مبله بزرگ تفاوت زیادی با سوئیت‌های مبله نقلی و کوچک دارد و البته این موضوع همواره صادق نیست و برخی اوقات قیمت تجهیزات جانبی موجود در خانه و نوع محله‌ای که واحد در آن قرار دارد، نسبت به متراژ از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال یک خانه 90 متری در یک محله بسیار عالی مانند سعادت‌آباد یا اجاره سوئیت مبله در شمال تهران، به طبع گران‌تر از یک خانه 120 متری در یک منطقه متوسط یا جنوب شهر تهران است.

امکانات خواب و استراحت

افرادی که در یک واحد مبله قصد اقامت دارند، مطمئنا می‌خواهند اوقات استراحت خوبی را در این سوئیت‌ها پشت سر بگذارند. از این رو سوئیت‌های مبله باید از امکانات مناسب برای خواب راحت برخوردار باشند. نخستین موردی که برای یک استراحت مناسب لازم است، تخت خواب تمیز و با کیفیت است. تخت خواب‌ها معمولا یک نفره و یا دو نفره هستند.

بسیاری از افراد هستند که اهمیت بسیار زیادی به تخت و یا اتاق خواب می‌دهند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می‌توانید با بازدید از یک سوئیت مبله اجاره‌ای یا تماس با مراکز اجاره منازل مبله، در خصوص تخت‌ها و وضعیت اتاق خواب‌های سوئیت مورد نظر خود اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

برخی از سوئیت‌های مبله درون تهران به غیر از داشتن تخت خواب‌های عادی، از تخت‌های تاشو و همچنین کاناپه‌های ویژه نیز برخوردار هستند. این کاناپه‌ها به طور معمول در هال قرار می‌گیرند و برای استراحت‌های چند دقیقه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این شرایط می‌توان آن‌ها را در درون اتاق خواب نیز قرار داد و برای خواب شبانه استفاده کرد.

تعداد اتاق خواب‌های یک سوئیت مبله هم جزو مسائل مهم برای استراحت و خواب است. بسیاری از مردم علاقه دارند که تنها بر روی تخت بخوابند یا در یک اتاق خلوت استراحت کنند. سوئیت‌های مبله‌ای که در شهر تهران وجود دارند، به طور معمول از یک تا 3 اتاق خواب دارند. البته هستند واحدهایی که بیش از 3 اتاق دارند و برای اجاره آن‌ها باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

امکانات تفریحی

اگر جزو افراد اهل حال و تفریح هستید یا با گروهی از افراد پرانرژی همراه هستید، باید در یک سوئیت همه چیز تمام اقامت داشته باشید. در این صورت می‌توانید سوئیت‌هایی را انتخاب کنید که از امکانات تفریحی نیز برخوردار باشند. برخی از خانه‌های مبله تهران که متراژ بالایی دارند، از امکانات تفریحی متعددی برخوردار هستند. از بهترین امکانات تفریحی این سوئیت‌های بزرگ می‌توان به استخر، سونا، میز بیلیارد، میز فوتبال دستی، پینگ پنگ، کنسول بازی و سایر امکانات سرگرمی دیگر نام برد. این سوئیت‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای اقامت جوانان و خانواده‌های پرجمعیت باشند. طبعا هر چقدر که امکانات تفریحی در این خانه‌های مبله بیشتر باشد، قیمت کرایه آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت که گاهی اوقات ارزشش را دارد.

مدت زمان حضور در سوئیت

از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت تمام‌شده سوئیت‌های مبله می‌توان به مدت زمان حضور شما در واحد مربوطه اشاره کرد. قطعا هر چقدر که بیشتر در سوئیت مورد نظر اقامت داشته باشید، هزینه شما افزایش خواهد یافت. گاهی اوقات با اقامت چند روزه یا چند ماهه در سوئیت‌های مبله شهر تهران، می‌توانید تخفیف خوبی از صاحب ملک یا مرکز اجاره واحد مبله بگیرید. اما اگر بخواهید به مدت یکی دو شب در خانه مورد علاقه خود باشید، باید مبلغ اصلی کرایه را پرداخت کنید و بعید است بتوانید تخفیف زیادی بگیرید.

تعداد نفرات

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم که در قیمت سوئیت خیلی تاثیر دارد، تعداد نفرات است. حتما می‌دانید که اگر به هتل هم بروید بر اساس تعداد نفراتی که در اتاق اقامت خواهند داشت، هزینه اجاره اتاق بالا و پایین خواهد شد. بنابراین هر چقدر که تعداد نفرات شما کمتر باشد، هزینه کمتری را برای اجاره پرداخت خواهید کرد. البته در سوئیت‌های مبله یک تعداد حداقل نفرات برای اقامت در سوئیت پیش‌بینی شده است و برخی اوقات اگر تعداد نفرات از حداقل بیشتر باشد، باید هزینه نفر اضافی پرداخت شود. تأثیر تعداد نفرات بر افزایش هزینه از این جنبه اهمیت دارد که هر چقدر تعداد شما بیشتر باشد، به خانه با متراژ بالاتر نیاز پیدا خواهید کرد و قاعدتا خانه بزرگ‌تر هزینه کرایه بالاتری دارد.

نزدیک بودن به فروشگاه‌ها و اماکن تفریحی

برخی از افرادی که در زمینه اجاره سوئیت‌های مبله فعالیت دارند، قیمت سوئیت‌های خود را با توجه به نزدیک بودن آن به مرکز شهر، مراکز تجاری، اداری و اماکن تفریحی افزایش می‌دهند. البته این موضوع طبیعی است. به این دلیل که صاحبین چنین املاکی برای ساخت یا خرید ملک خود در نزدیکی چنین مراکزی، هزینه زیادی را پرداخت کرده‌اند. از این رو اگر شما هم می‌خواهید که محل اقامتتان نزدیک به فروشگاه‌های تجاری و مراکز تفریحی باشد، باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.

نکات مهم در زمینه اجاره سوئیت مبله در تهران

یکی از نکات مهم این است که با اینکه شهر تهران پر از هتل‌های لوکس و مسافرخانه‌های مختلف است. اما اگر می‌خواهید اقامت خوب و مقرون به صرفه‌ای در این شهر داشته باشید، اجاره سوئیت مبله می‌تواند گزینه بهتری باشد. چرا که این سوئیت‌ها کیفیت بهتری نسبت به مسافرخانه‌ها دارند و قیمت آن‌ها نیز در قیاس با هتل‌های تهران، ارزان‌تر است. سایر نکات مهم در زمینه اجاره این سوئیت‌ها عبارتند از:

 • توجه کنید که خانه انتخابی شما از کلیه امکانات لازم برخوردار باشد و شما مجبور نباشید به جای تفریح و اقامت راحت در این سوئیت‌ها، برای خرید وسایل هزینه اضافی کنید.
 • در مورد وضعیت آب، برق، گاز و تلفن محل اقامت خود نیز تحقیق کنید. نبود هر یک از این موارد بدون تردید برای شما مشکل‌ساز خواهد شد.
 • با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهر تهران، از این موضوع مطمئن شوید که سوئیت مورد نظر شما به بهترین شکل ممکن ضدعفونی شده باشد.
 • بهتر است اندازه سوئیت مبله را با توجه به تعداد نفراتی که در خانه مورد نظر اقامت دارند انتخاب کنید. در غیر این صورت یا هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد و یا با کمبود جا مواجه می‌شوید.
 • شما بایستی در زمانی که قصد دارید خانه را کرایه کنید، در خصوص مدت زمان حضور خود و پولی که باید پرداخت کنید، اتمام حجت کرده و در نهایت با مشکلی مواجه نشوید یا این کار را از سایت‌های معتبر مثل سن سوئیت انجام دهید که قیمت شفاف سوئیت از ابتدا مشخص است.
 • بهتر است خانه مبله مد نظر شما به مراکز خرید، مراکز درمانی، رستوران، اماکن تفریحی و سایر موارد از این دست، دسترسی داشته باشد.
 • نگران این نباشید که هزینه‌های اجاره سوئیت مبله در شهر تهران گران باشد. با یک گردش ساده در سایت‌هایی که به این موضوع مرتبط هستند، می‌توانید بهترین خانه‌ها را با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید و اقامت خاطره‌انگیزی را در تهران پشت سر بگذارید.

چک کردن وسایل سوئیت پیش از اجاره

یکی از نکات بسیار مهم در زمینه اجاره سوئیت مبله در تهران، بررسی وسایل داخل سوئیت است تا در زمان اقامت به مشکلی نخورید. برای چک کردن این وسایل بایستی اکثر وسایل برقی را بررسی کنید. در قدم اول سعی کنید به بررسی رویه‌های مبل، تخت، فرش، موکت و لوازم آشپزخانه، تلویزیون و سایر موارد این دست بپردازید. این وسایل به طور روزمره کاربردهای زیادی دارند و بررسی آن‌ها بهتر است در اولویت باشد.

پس از اتمام این فرآیند باید با دقت از سلامت وسایل برقی خانه اطمینان حاصل کنید. برای این کار باید همه لوازم را روشن کرده و مطمئن شوید که سالم هستند. از جمله این وسایل می‌توان به تلویزیون، قهوه‌جوش، اتو، سیستم‌های صوتی، چای‌ساز و سایر لوازم برقی مهم اشاره کرد. در نهایت هم بهتر است لیست کل وسایلی که در خانه وجود دارد را از صاحب منزل دریافت کنید و در زمان تحویل خانه همه آن‌ها را مثل روز اول در اختیار صاحب خانه قرار دهید.

برای پیشگیری از آسیب دیدگی اسباب موجود در سوئیت مبله، شما بایستی پیش از وقوع به فکر راه‌حل باشید. راهکار مناسب این کار در خانه‌های مبله این است که از وسایلی که مورد نیازتان نیست به هیچ وجه استفاده نکنید.

توضیحاتی راجع به امکانات معمول در یک سوئیت مبله

به طور معمول در سوئیت‌های مبله، اسباب و وسایل اولیه جهت زندگی به طور کامل فراهم شده است. در واقع به این موضوع دقت شده که افراد ساکن برای اقامت چند روزه خود دردسری نداشته باشند و بتوانند کلیه نیازهای خود در این آپارتمان‌ها را برآورده کنند. معمولا سوئیت‌هایی که به مدت یک روز الی چند ما یا حتی یک سال اجاره داده می‌شوند، از امکانات اولیه مانند ماشین لباسشویی، تلویزیون، گیرنده دیجیتال، میز ناهارخوری، چای‌ساز، قهوه‌جوش، اتو، سشوار، حوله، باربیکیو، اجاق گاز، هود، کمد لباس، رخت خواب، جارو برقی، تخت خواب و سایر موارد مشابه برخوردار هستند.

البته این امکان نیز وجود دارد که برخی از سوئیت‌های مبله کرایه‌ای، از این امکانات برخوردار نباشند و برخی از آن‌ها، امکاناتی فراتر از مواردی که گفته شد (مانند امکانات تفریحی و سرگرمی) داشته باشند. البته وجود وسایل لوکس و اضافی در چنین آپارتمان‌هایی باعث بالا رفتن مبلغ کرایه خواهد شد و موضوع حائز اهمیت این است که امکانات اولیه در خانه وجود داشته باشد. چند نمونه از امکانات اصلی که یک آپارتمان حتما باید از آن‌ها برخوردار باشد به شرح زیر هستند:

سیستم تهویه مناسب

یک سوئیت مبله خوب باید از یک سیستم تهویه مناسب نیز برخوردار باشد. این سوئیت‌ها در زمستان باید دارای سیستم گرمایشی قوی و در تابستان از سیستم سرمایشی مناسب برخوردار باشند. البته به طور معمول اکثر آپارتمان‌های مبله دارای سیستم‌های تهویه هوای بسیار خوبی هستند و این مورد یکی از اصلی‌ترین مواردی است که مدنظر مشتریان است. اگر از خانه‌ای خوشتان آمد و احساس کردید که سیستم تهویه آن از کیفیت لازم برخوردار نیست، از اجاره آن خانه صرف نظر کرده و به فکر سوئیت دیگری باشید. چون نامطلوب بودن هوا باعث کلافگی شما در طول اقامتتان خواهد شد.

مبلمان شیک و راحت

کسانی که تصمیم به استراحت در فضای داخلی منزل را دارند و همچنین می‌خواهند اوقاتی از سفر خود را به همراه دوستان و خانواده خود در کنار بنشینند و صحبت کنند، قطعا به یک یا چند دست مبلمان شیک و زیبا نیازمند دارند. وجود مبلمان خوب یکی از ضروریاتی است که باید در زمان اجاره سوئیت مبله به آن دقت شود و تقریبا اغلب سوئیت‌های مبله در تهران از مبلمان شیک و خوبی برخوردار هستند.

نوع مبلمان موجود در سوئیت نیز یکی دیگر از مواردی است که باید به آن دقت کنید. برای مثال اکثر مبلمان‌های استیل برای استراحت و نشستن طولانی مدت گزینه خوبی نیستند. در عوض مبلمان کاناپه و راحتی طرفداران بسیار زیادی در بین مردم دارند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم در زمان اجاره یک سوئیت مبله در تهران، حتما به نوع مبلمان دقت داشته باشید. حتی بهتر است قبل از اجاره سوئیت مورد نظر خود، چند ثانیه‌ای را به امتحان‌کردن کیفیت مبلمان اختصاص دهید.

تلویزیون

با وجود اینکه تلویزیون وسیله‌ای نیست که همه از آن استفاده کنند، اما نبود تلویزیون در یک سوئیت مبله اصلا جالب نیست. تلویزیون این روزها در هر خانه‌ای وجود دارد و طبعا خانه مبله نیز از این قاعده مستثنی نیست. دقت داشته باشید پیش از آن که سوئیت مبله مورد نظر خود را کرایه کنید، در خصوص سلامت تلویزیون و وجود شبکه‌های مورد علاقه خود اطلاعات لازم را به دست بیاورید. در ضمن اگر شما به همراه خود کنسول بازی و یا فلش پر از فیلم سینمایی برده باشید، برای استفاده از آن‌ها باید از تلویزیون‌های به روز و با کیفیت استفاده کنید و سوئیت موردنظر هم باید چنین امکاناتی را داشته باشید.

حمام و سرویس بهداشتی

سوئیتی که قصد اجاره آن در تهران را دارید، بایستی از حمام و سرویس بهداشتی خوب و تمیزی برخوردار باشد. این مورد یکی از ضروری‌ترین امکاناتی است که واحد‌های مبله باید در اختیار داشته باشند. اگر وضعیت سرویس بهداشتی و حمام سوئیت مبله مورد نظر شما مساعد نبود، بهتر است که از اجاره آن صرف نظر کنید. اگر فرد مسن دارید و برای درمان وی به شهر تهران آمده‌اید، حتما منزلی تهیه کنید که از سرویس بهداشتی فرنگی برخوردار باشد. در زمان اجاره سوئیت مبله توجه کنید که حمام و سرویس بهداشتی دارای وسایلی مانند صابون، شامپو، مایع شستشوی دست، دستمال کاغذی و موارد مشابه باشد.

اینترنت

این روزها تقریبا همه افراد حداقل چند دقیقه در روز را در اینترنت سپری می‌کنند. برخی دیگر از افراد هم هستند که به واسطه شغل خود، مجبور به استفاده از اینترنت هستند؛ برای مثال، کارمندانی که برای ماموریت‌های خود به تهران آمده‌اند، مدیران شرکت‌های معتبر که برای کارهای مختلف به این شهر سفر کرده‌اند و یا جوانانی که برای تفریح، اقدام به اجاره سوئیت‌های مبله نموده‌اند، به اینرنت پرسرعت نیاز دارند. با توجه به این شرایط بهتر است سوئیت مبله مورد نظر شما از اینترنت پرسرعت وای فای برخوردار باشد.

در واقع وجود وای فای و اینترنت خوب یکی از الزامات اصلی یک سوئیت مبله محسوب می‌شود. اگر هم واحد مبله‌ای که قصد کرایه آن را دارید، دارای اینترنت پرسرعت نیست، در خصوص وضعیت آنتن‌دهی آن اطلاعات لازم را به دست بیاورید تا بتوانید از اینترنت همراه استفاده کنید.

آشپزخانه

بدون تردید یکی از اصلی‌ترین خصوصیاتی که یک سوئیت مبله در تهران باید داشته باشد، آشپزخانه مجهز است. به این دلیل که هر فردی در طول روز برای پختن غذاهای مختلف به آشپزخانه نیاز دارد و بسیاری از افراد تمایل دارند که شخصا آشپزی کنند. این مورد مخصوصا در ایام کرونا و پس از آن اهمیت زیادی پیدا کرده است. در نظر داشته باشید که آشپزخانه سوئیت مربوطه باید از تمام امکانات لازم برای پختن غذا برخوردار باشد. به عنوان مثال دقت کنید که اجاق گاز آشپزخانه سوئیت مبله مشکلی نداشته باشد و یا مایکرویو و امکانات پخت سریع غذا را داشته باشد. توصیه می‌شود در زمان ورود به واحد مبله، لوازمی مثل اجاق گاز را تست کنید.

یکی دیگر از امکاناتی که باید در درون آشپزخانه وجود داشته باشد، یخچال است. البته بعید است که سوئیت‌های مبله شهر تهران از چنین امکاناتی برخوردار نباشند. اما بهتر است در زمان ورود به سوئیت در خصوص شرایط یخچال هم مطمئن شوید؛ زیرا بسیاری از یخچال‌های قدیمی هستند که ممکن است فریزر آن‌ها خراب باشد یا به خوبی کار نکنند. اگر سوئیت مبله را از مراکز معتبر مثل سن سوئیت اجاره کنید، دیگر نیازی به نگرانی از چنین مواردی نیست.

برخی دیگر از امکاناتی که آشپزخانه منزل مبله موردنظر حتما باید از آن‌ها برخوردار باشد؛ موارد زیر هستند:

 • بشقاب
 • چنگال
 • قاشق
 • دیش غذاخوری
 • کفگیر
 • قابلمه
 • ماهیتابه
 • نمکدان
 • چاقو
 • لیوان و …

در کدامیک از مناطق تهران سوئیت مبله کرایه کنیم؟

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که اجاره سوئیت مبله در کدام منطقه از تهران می‌تواند بهتر باشد. در جواب به این سوال باید بگوییم که این امر در ابتدا به نیاز شما بستگی دارد و ممکن است الزام به اسکان در محله خاص داشته باشید که سوئیت‌های آن هم قیمت مشخصی دارند. اما اگر الزامی به اسکان در یک محله خاص ندارید، باید دقت کنید که اگر بودجه مناسبی در اختیار دارید، می‌توانید در بهترین مناطق پایتخت کشور مثل سعادت آباد، پاسداران یا پونک، خانه‌‌های مبله را کرایه کنید. خانه‌هایی که از امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند و اقامت خاطره‌انگیزی را برای شما رقم خواهند زد. به طور کلی اجاره سوئیت در غرب و همچنین شمال تهران می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

اگر بخواهیم نام محله‌های مختلف تهران را ذکر کنیم، اشاره‌کردن به محله سعادت آباد خالی از لطف نیست. در این منطقه بهترین خانه‌های مبله با امکانات بالا وجود دارند و محله‌ای اعیان نشین با دسترسی خوب به مراکز ادای و تجاری است. بعلاوه مناطقی مانند باغ فیض و پونک نیز می‌توانند انتخاب‌های بسیار خوبی باشند.

از سایر مناطقی که می‌توانند گزینه‌های خوبی برای اقامت چند روزه شما باشند، می‌توان به محله‌های پاسداران، ونک و مطهری، باغ فیض  و یا اجاره سوئیت مبله در غرب تهران یا محله‌های شمال تهران اشاره کرد. به طور معمول این محله‌ها هم بافت شهری بسیار زیبایی دارند، هم نزدیک مراکز درمانی هستند و هم فاصله کمی با فروشگاه‌های تجاری و اماکن تفریحی دارند.

اجاره سوئیت مبله در دوران شیوع ویروس کرونا

این روزها با شیوع ویروس کرونا، مردم دیگر اعتماد زیادی به هتل‌ها ندارند. اما شما نباید نگران این موضوع باشید. به این علت که می‌توان با مراجعه به مراکز معتبر اجاره سوئیت مبله در تهران، بدون هیچ مشکل و استرسی خانه مبله بهداشتی کرایه کنید که شرایط نظافتی بسیار بهتری از خیلی هتل‌ها و مسافرخانه‌های شهر تهران دارند.

زمانی که خانه مورد نظر خود را اجاره کردید، برای اینکه خیالتان راحت‌تر شود می‌توانید کلیه لوازم را با محلول آب و وایتکس رقیق و یک اسپری بزرگ ضدعفونی کنید و سپس از اقامت خود لذت ببرید. البته تمامی وسایل و اثاث داخل این سوئیت‌‌ها پیش از حضور شما، یک مرتبه ضدعفونی شده‌اند و در بخش بعدی بیشتر در خصوص نظافت سوئیت‌ها با شما صحبت خواهیم کرد.

اهمیت نظافت سوئیت مبله

تمیز بودن سوئیت مبله یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که در دوران شیوع ویروس کرونا باید به آن توجه کنید. هیچ فردی دوست ندارد که در یک سوئیت کثیف اقامت داشته باشد. شما می‌توانید با یک بررسی کامل در خصوص نظافت خانه مبله مورد نظر خود اطمینان کسب کنید. سوئیت‌های مبله تهران از لحاظ نظافت و پاکیزگی باید از خصوصیات زیر برخوردار باشند.

 1. روی فرش و موکت‌های داخل سوئیت اثری از آشغال و گرد و خاک دیده نشود.
 2. مبلمان ساختمان تمیز بوده و نیازی به نظافت مجدد نداشته باشد.
 3. سرویس بهداشتی و حمام با موادهای شوینده تمیز شده باشد و به هیچ عنوان بوی نامطبوع ندهد.
 4. اثری از گرد و خاک و همچنین مو بر روی پتوها و روتختی‌ها دیده نشود.
 5. فرش‌ها، قالیچه‌ها، تشک‌ها و سایر موارد از این دست لکه‌دار نباشند.
 6. بر روی ظروف آشپزخانه مانند بشقاب، قاشق، چنگال، لیوان و … لک مشاهده نشود.
 7. کلیه سطل‌های زباله درون سوئیت خالی و تمیز باشند.
 8. محوطه خانه بوی نامطبوع ندهد.
 9. دیوارهای خانه دارای لک نباشد.
 • بر روی میز تلویزیون، میز ناهارخوری و … هیچ اثری از کثیفی دیده نشود.
 1. مجهز بودن سوئیت مبله به امکانات نظافتی

در مورد آیتم اخیر در ادامه متن مطالب بیشتری را در اختیار شما می‌گذاریم.

مجهز بودن سوئیت مبله به وسایل نظافتی

امکان دارد که شما در زمان اقامت خود به طور غیرعمد فرش، حمام، دیوار و سایر نقاط خانه را کثیف کرده باشید. در این شرایط بهتر است خودتان دست به کار شوید و شروع به تمیزکردن خانه کنید. در صورتی که احساس کردید سوئیت مبله از زباله‌های ریز پر شده، می‌توانید با استفاده از جاروبرقی این مورد را برطرف کنید. حمام و دستشویی خانه را هم بهتر است با استفاده شوینده‌هایی که وجود دارند، به خوبی بشویید.

البته همه این‌ها مشروط به آن است که سوئیت مورد نظر شما از کلیه وسایل نظافتی مانند شوینده، گردگیر، جاروبرقی و سایر موارد از دست برخوردار باشد. به این نکته هم توجه کنید که اگر قصد ندارید این کارها را خودتان انجام دهید، می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، مشکل را حل کنید و یک نفر نظافتچی را برای این کار در نظر بگیرید.

اجاره سوئیت مبله از سایت‌های متخصص

شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های اجاره سوئیت مبله، کار خود را برای اقامت در شهر تهران آسان کنید. شاید برای شما پیش آمده باشد که ساعت‌ها برای کرایه یک محل اقامت معطل شده‌اید و در نهایت هم نتوانسته‌اید خانه خوبی کرایه کنید. اما با مراجعه به یک سایت حرفه‌ای اجاره سوئیت‌های مبله مثل سن سوئیت به سادگی می‌توانید خانه مورد علاقه خود را در عرض چند دقیقه کرایه کنید.

برخی از ویژگی‌های یک سایت خوب برای اجاره سوئیت مبله

به این موضوع دقت داشته باشید که اگر سایت مورد نظر شما از خصوصیات زیر برخوردار نباشد، سایت کاملی نیست و نمی‌توان روی آن حساب کرد. این خصوصیات عبارتند از:

 • دارای قابلیت مقایسه واحدهای مبله با یکدیگر
 • قیمت‌های مطلوب و مقرون به صرفه
 • برخوردار بودن از سابقه مناسب در زمینه اجاره سوئیت مبله
 • کامل بودن لیست واحدها
 • قرارگیری واحدها در مناطق خوب شهر
 • وجود امکانات رفاهی کامل در واحدهای پیشنهادی
 • پشتیبانی و پاسخگویی سریع به سوالات مشتریان

برخی از قوانین اجاره سوئیت مبله

به طبع قوانینی برای اجاره سوئیت‌های مبله نیز وجود دارد. مشتری باید تمام سعی خود را بکند که لوازم خانه در سلامت به صاحب ملک تحویل دهد. اما مشکلاتی که ممکن است برای اسباب و وسایل خانه رخ دهد، به دو قسمت تقسیم می‌شوند. به عنوان مثال مشکلاتی که امکان دارد بر اثر استفاده برای آبگرمکن رخ دهد با مشکلاتی که بر اثر ضربه به تلویزیون و یا لوستر به وجود می‌آید، تفاوت‌های زیادی دارند. کاملا مشخص است که مشتری باید هزینه مشکل دوم را شخصا بپردازد، اما مشکل اول ارتباطی به مشتری ندارد و ممکن است بر اثر خرابی قبلی آبگرمکن یا هر وسیله‌ای دیگری بوده باشد.

برای اینکه یک سوئیت مبله در تهران کرایه کنید، باید از قوانین اجاره سوئیت‌های مبله پیروی کنید، برخی از این قوانین عبارتند از:

 • مالک خانه بایستی سوئیت را به شکل کاملا تمیز و بهداشتی به مشتری تحویل دهد
 • بعد از اینکه سوئیت اجاره داده شد، مالک خانه حق ندارد بدون اجازه مشتری وارد سوئیت شود
 • مشتری باید به بهترین شکل ممکن از خانه و وسایلی که در آن وجود دارد استفاده و نگهداری کند. اگر بنا به هر دلیلی آسیبی به اثاث خانه وارد شد، مشتری باید خسارت پرداخت کند
 • سوئیت‌های مبله تنها به افرادی اجاره داده می‌شود که بالای 18 سال سن داشته باشند
 • مشتری باید خانه را درست مانند روز تحویل، در اختیار مالک سوئیت قرار دهد.
 • صاحب ملک باید در زمان باز پس‌گیری خانه، وسایل موجود در سوئیت را در همان روز بررسی کرده و از سلامت و یا عدم سلامت آن‌ها اطلاعات بدست بیاورد.
 • اگر قصد دارید یک واحد مبله را به مدت کوتاه کرایه کند، باید یکی از مدارک شناسنامه، سند ازدواج، گواهینامه ماشین، گواهینامه موتور، کارت پایان خدمت، کارت ملی و سایر موارد مشابه را به عنوان مدرک در اختیار صاحب خانه قرار دهید
 • اگر بنا به هر دلیلی برای آب، برق، گاز، تلفن و یا اینترنت خانه مشکل پیش آمده باشد، صاحب خانه باید این مشکلات را به سرعت برطرف کند
 • پیش از اجاره سوئیت مبله باید قراردادی تنظیم شود و هر دو طرف به بندهای این قرارداد متعهد باشند
 • در زمان اجاره سوئیت از قوانین اختصاصی هر سایت یا مرکز اجاره آگاهی داشته باشید

جمع‌بندی

این روزها میزان استفاده از سوئیت‌های مبله در شهر تهران افزایش پیدا کرده است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای تفریح، کار، درمان بیماری، مسافرت یا سایر امور به شهر تهران آمده‌اید؛ می‌توانید با مراجعه سایت معتبر سن سوئیت، لیستی از بهترین سوئیت‌های شهر تهران را مشاهده، مقایسه و انتخاب کنید و با خیال آسوده از یک اقامت دلچسب چندروزه در شهر تهران لذت ببرید.