سَن سوئیت

اجاره بهترین سوئیت و واحد
های مبله تهران

آپارتمان مبله و همه چیز در مورد ویژگی‌ها و شرایط آنها

Best Value Of SanSuite

اقامت در شهرهای بزرگی مانند تهران، نیازمند داشتن یک خانه است. با این حال، برای افرادی که قصد اقامتی کوتاه مدت دارند، خرید خانه و یا اجاره بلند مدت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. چنین افرادی نیاز به مکانی دارند که هم از نظر هزینه‌ای برای آن‌ها مناسب باشد و هم بتوانند بدون زحمت این واحدها را اجاره کنند و سپس به مالک آن پس بدهند. آپارتمان مبله مکانی است که برای پاسخ به این نیاز ارائه شده است و روز به روز در حال محبوب شدن در شهرهای بزرگی مثل تهران است.

این آپارتمان‌ها مزایای بی‌شماری دارند و به همین دلیل است که محبوبیت این واحدها بیشتر شده است. با این حال استفاده از این آپارتمان‌ها شرایط به خصوصی دارد. این آپارتمان‌های مبله را باید طبق ویژگی‌های خاصی اجاره کنید و به تعهدات اولیه پایبند باشید و طبق شرایط خاصی نیز این واحد مبله را تحویل بدهید. احتمالا برای شما سوال باشد که این ویژگی‌ها و شرایط چیست و چرا زندگی در آپارتمان مبله با بقیه واحدها متفاوت است. اگر قصد دارید جواب سوال‌های خود را پیدا کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

آپارتمان مبله چیست؟

آپارتمان ها هنگام خرید یا اجاره معمولا بدون هیچ گونه اسباب و وسایل زندگی هستند. آپارتمان مبله به آپارتمانی گفته می‌شود که از پیش تمامی وسایل زندگی در داخل آن قرار داد. شخصی که قرار است این آپارتمان را اجاره کند، با تمامی وسایل آن را اجاره می‌کند. پس از اتمام قرارداد نیز موظف است که تمامی وسایل را به همان شکلی که تحویل گرفته است پس بدهد. در واقع در این نوع اجاره، وسایل نیز به همراه خانه اجاره داده می‌شوند. با این وجود، از آن جایی که وسایل قرار است که سالم تحویل داده شوند اجاره دهندگان در بسیاری از موارد پول اجاره‌ای برای وسایل دریافت نمی‌کنند و اجاره آنها معادل اجاره یک آپارتمان است.

علت این مسئله گاها به شخص اجاره دهنده برمی‌گردد. برخی ای این اجاره دهندگان افرادی هستند که به صورت موقت شهر زندگی خود را ترک کرده اند. برخی دیگر نیز افرادی هستند که بیشتر از یک خانه دارند. به همین دلیل سعی می‌کنند آن‌ها را با تمامی وسایل اجاره بدهند. مدت قرارداد اجاره آپارتمان مبله البته بسیار کمتر از حالت عادی است. آپارتمان‌ها را معمولا کمتر از شش ماه اجاره نمی‌دهند اما اجاره واحد مبله را حتی می‌توان برای یک روز اجاره کرد. در عین حال می‌توان این آپارتمان‌ها را برای مدت زمان چند ماه نیز اجاره کرد. مدت زمان اجاره بستگی با ترجیحات مالک آن دارد. راه‌های زیادی نیز برای اجاره این آپارتمان‌ها وجود دارد.

امکانات آپارتمان مبله

هر آپارتمان مبله می‌تواند دارای امکانات زیادی باشد که پیش از اجاره باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشید. در صورتی که امکانات یک آپارتمان مبله روزانه زیاد باشد، قطعا آسایش بیشتری در طی مدت اقامت خود خواهید داشت. در عوض عدم توجه به امکانات و وسایل داخلی این آپارتمان‌ها تجربه جالبی برای شما نخواهد بود و شاید نیاز باشد خودتان وسایلی بخرید. در چنین حالتی مشکلاتی مانند افزایش هزینه و جا به جایی این وسایل را خواهید داشت.

به صورت کلی چند دسته بندی کلی می‌توان برای مشخص شدن کیفیت آپارتمان مبله می‌توان ارائه کرد. پیش از هر چیزی آپارتمان باید دارای آشپزخانه، هال، سرویس و اتاق باشد. این دسته بندی را شرایط داخلی آپارتمان می‌گویند. محیط آپارتمان نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این آپارتمان‌ها است که باید آن را مد نظر داشت. منطقه‌ای که این آپارتمان‌ها در آن قرار دارند نیز می‌توان مهم دانست. در ادامه به تفکیک در مورد این بخش‌ها صحبت خواهیم کرد.

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از ضروریات هر خانه‌های محسوب می‌شوند و آپارتمان‌های مبله نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شما با اجاره یک واحد مبله قرار نیست که یک آشپزخانه بدون وسایل تحویل بگیرید. هر کدام از این وسایل علیرغم این که در ظاهر کم اهمیت هستند اما خرید آنها هزینه بسیار زیادی دارد و در صورتی که در آپارتمان مبله موجود باشند، کیفیت اقامت شما بیشتر خواهد بود.

ظروف آشپزخانه اولین مسئله مهم در این زمینه خواهد بود. پیش از آنکه برای اجاره آپارتمان مبله اقدام کنید وسایل ضروری آشپزخانه را چک کنید تا در دوران اقامت در این آپارتمان‌های مبله مشکلی نداشته باشید. بشقاب، لیوان، قاشق و غیره از جمله این ظروف هستند. با این حال، نیاز هم نیست که سرویس تمامی وسایل و ظروف آشپزخانه در آنها کامل باشد. در صورتی که ظروف شخصی مانند لیوان شخصی نیز داشته باشید، بهتر است که آنها را به همراه داشته باشید چرا که بهداشت بیشتر رعایت می شود.

هال و پذیرایی

اگر شما در یک آپارتمان مبله اقامت داشته باشید، احتمالا بیشتر وقت خود را در هال می‌گذرانید. به همین دلیل می‌توان گفت که هال باید یکی از نقاط هر آپارتمان مبله باشد که بیشترین میزان امکانات را دارد. داشتن مبلمان زیبا، جذاب و راحت می‌تواند در زمان استراحت خستگی شما را در کند. علاوه بر مبلمان، می‌توان تلویزیون را نیز یکی از اصلی‌ترین امکانات آپارتمان مبله در نظر گرفت. برخی از مالکان آپارتمان‌های مبله آنقدر به تجهیزات اهمیت می‌دهند که در آن علاوه بر تلویزیون‌های بزرگ و سینمای خانگی، امکانات دیگری نیز مانند دستگاه بازی و یا سیستم پخش ویدیو نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

فضای کلی هال نیز باید تا حد امکان بزرگ و دلباز باشد. این مسئله البته به متراژ آپارتمان مبله نیز بستگی دارد. متراژ مورد نظر را می‌توانید پیش از وبسایتی که قرار است آپارتمان را از آن اجاره کنید بگیرید. با این حال، مسئله دیگری که بسیار روی دلباز بودن هال و پذیرایی اثرگذار است، چینش اسباب و وسایل مختلف در داخل ساختمان است. مبلمان بیشترین تاثیر را در این زمینه دارد. چینش مبلمان و میزها به صورت اصولی می‌تواند فضای خالی زیادی را باز کند و این مسئله باعث شود که احساس راحتی بیشتری در آپارتمان مبله داشته باشید. در صورتی که قصد داشته باشید با فرزندان خود در این آپارتمان ها اقامت داشته باشید، داشتن فضای کافی برای بازی کودکان می‌تواند یک مزیت برای یک اپارتمان مبله محسوب شود.

معمولا تغییر دکوراسیون آپارتمان مبله کار درستی نیست ولی می‌توانید در صورت عدم خسارت زدن به وسایل جای مبلمان یا میز را تغییر بدهید. با این حال پس از تحویل خانه حتما باید این وسایل را به جای اصلی خود برگردانید. کار بهتر این است که قبل از انجام چنین کاری از مالک یا اجاره دهنده اجازه بگیرید.

نورپردازی

نورپردازی و آباژورها، لوسترها و حتی پنجره‌ها نیز می‌توانند روی حال و هوای شما در یک آپارتمان مبله تاثیر بگذارند و فضا را زیباتر و دلبازتر کنند. برخی از آپارتمان‌ها نیز در این موارد دارای نقص هستند. چک کردن فضای کلی حال از این نظر بسیار مهم است.

نظافت

نظافت کلی هال نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این بخش از آپارتمان است. هیچ کس دوست ندارد که در خانه‌ای زندگی کند که کثیف باشد. با این حال، برخی از آپارتمان‌ها نیز کاملا کثیف نیستند ولی چندان هم تمیز به نظر نمی‌رسد. به وقت اجاره آپارتمان مبله اجاره ای حتما به این نکته دقت داشته باشید که مکان موردنظر، کاملا تمیز باشد. از آن جایی که شما مسئول تمیزی آپارتمان نیستید، انتظار منطقی است که به دنبال اجاره یک واحد مبله باشید که کاملا تمیز باشد. در واقع کسی که این خانه را اجاره می‌دهد، باید به دنبال جلب نظر مشتریان باشد و تمیز نبودن واحد مبله به معنای این است که مالک آن ارزشی برای مشتریان قائل نیست.

با این وجود ممکن است که در مدت اقامت شما در آپارتمان، کمی کثیف شود. شما می‌توانید از وسایلی که برای نظافت در آپارتمان قرار داده شده‌اند استفاده کنید تا بتوانید به خوبی آن را نظافت کنید. به عنوان مثال جاروبرقی یکی از این موارد است. در صورتی که خانه دچار کثیفی شد می‌توانید آن را تمیز کنید. همچنین موارد دیگری نیز هستند که برای نظافت به کار می‌برند. مواد شونده در داخل سرویس بهداشتی و یا گردگیرها نیز می‌توانند در این مورد به شما کم کنند.

اتاق

یک آپارتمان مبله معمولا دارای یک یا دو اتاق است که بیشتر برای خوابیدن از آنها استفاده می‌شود. اتاق‌هایی بزرگ با تخت خواب‌هایی راحت می‌توانند باعث شوند که خواب راحتی داشته باشید و تجربه خوشایندی هنگام اقامت فراهم کنند.

نکات دیگری نیز هستند که می‌توانند به شما در انتخاب یک واحد مبله فوق العاده با اتاق‌هایی مناسب کمک کنند. داشتن پنجره برای گرفتن نور و یا جلوگیری از ورود صدا و رخت خواب و پتوهای اضافه، تهویه هوا، پرده هایی زیبا و مانع نور، چوب لباسی و کمد، میز تحریر و غیره همگی می‌توانند ویژگی‌های اتاق های یک واحد مبله مناسب برای اقامت باشند.

سرویس بهداشتی و حمام

هیچکس دوست ندارند برای لحظاتی در داخل یک خانه باشد که محیط سرویس بهداشتی آن کثیف یا تنگ باشد. به همین دلیل سرویس بهداشتی نیز یکی از مواردی است که باید پیش از اجاره واحد مبله به آن توجه داشته باشید. نوع دستشویی‌ها(مثلا فرنگی یا سنتی بودن آن) می‌تواند نکته‌ای مهم باشد چرا که در صورتی که استفاده از آن برای شما مشکل‌زا باشد در طول دوره اقامت دچار مشکلات جدی‌تری خواهید شد. وجود روشویی، تمیزی کلی آن، وجود مواد شوینده و غیره، وجود وان و دوش سالم، آبدهی گرم و سرد و … ویژگی‌های یک آپارتمان مبله در تهران مناسب است.

این نکته را مدنظر داشته باشید که حتی در صورتی که وسایل شخصی در آنجا برای شما فراهم باشد، بهتر است از آنها استفاده نکنید. وسایلی مانند حوله، مسواک و خمیردندان، شانه را همیشه به همراه داشته باشید تا موارد بهداشتی را رعایت کرده باشید و سلامت خود را نیز حفظ کرده باشید.

سیستم گرمایشی و سرمایشی

در صورتی که قصد داشته باشید در فصول گرم و سرد سال در هر آپارتمان مبله حضور داشته باشید، احتمالا بدون سیستم گرمایشی و سرمایشی حتی ساعاتی نیز دوام نخواهید آورد. سیستم گرمایشی معمولا شامل شوفاژ می شود. با این حال وسایل دیگر مانند بخاری‌ها نیز می‌توانند نیاز شما را در یک آپارتمان مبله برطرف کنند.

از طرف دیگر وجود کولر در فصول گرم یک ضرورت است ولی در صورتی که چنین امکانی فراهم نشده بود، باید وسایلی مانند پنکه در آن آپارتمان وجود داشته باشند.

فضای محوطه

آپارتمان مبله در داخل یک واحد آپارتمانی قرار دارد. در طبقات دیگر نیز احتمالا افرادی زندگی می‌کند و خود محوطه دارای فضایی برای پارکینگ، استراحت و غیره است. برخی از آپارتمان‌ها در داخل محوطه‌هایی هستند که می‌توانند لحظات خوشی را برای افراد تعیین کنند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها دارای پارک و یا فضای سبز هستند. همچنین نظافت آن‌ها بسیار بالا است و ظاهر مناسبی نیز دارند. این واحدها، همان واحدهایی هستند که طرفداران زیادی برای آن‌ها وجود دارد و معمولا برای رزرو آن‌ها باید سریعا عمل کنید.

با این حال، آپارتمان‌هایی که دارای این خصوصیات نیستند نیز در دسته آپارتمان‌های مبله بی‌کیفیت قرار نمی‌گیرند. همین که محوطه بیرون آپارتمان جای مناسبی باشد، کافی است.

دسترسی به مراکز خرید

احتمالا خرید یکی از نیازهایی هست که هر کسی در دوران اقامت در یک آپارتمان مبله آن را تجربه می‌کند. خرید هم به فراهم کردن وسایل معمول زندگی اشاره دارد و هم به خرید لباس و دیگر لوازم غیرضروری اشاره دارد. در صورتی که واحد مبله موردنظر شما در نزدیکی مراکز خرید باشد، احتمالا گزینه مناسبی برای اقامت است.

البته دور بودن از مراکز خرید نیز به شرط دسترسی فراوان یک عیب محسوب نمی‌شود. برخی از مناطق تهران هستند که اگر چه در نزدیکی خود بهترین اماکن خرید شهر را ندارند اما به راحتی می‌تواند به مناطق دیگر رفت و به بهترین مراکز خرید دسترسی پیدا کرد.

دسترسی به مراکز درمانی

اتفاق خبر نمی‌کند و همیشه ممکن است که در دوران اقامت شما در آپارتمان مبله اتفاقی برای شما بیفتد. نزدیکی به مراکز درمانی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید سلامت خود را بازیابی کنید.

اجاره آپارتمان مبله در دوران کرونا

با شیوع بیماری کرونا در جهان، مسافرخانه‌ها و هتل‌ها معمولا تعطیل شده‌اند ولی آن‌هایی که باز هستند نیز به علت رفت و آمد فراوان افراد مختلف معمولا گزینه‌ای مناسب برای اقامت نیستند. برای حفظ سلامت خود باید حتما جایی را برای اقامت کنید که تقریبا رفت و آمد کمتری در آن بوده باشد و آپارتمان مبله این خصوصیت را دارا است. با این وجود، آپارتمان را باید از مراکزی اجاره کنید تهیه کنید که معتبر باشند. مراکز معتبر، برای مشتریان خود ارزش قائل هستند و به همین دلیل اقدام به انجام تمهیداتی برای حفظ سلامت آن‌ها می‌کنند. ضد عفونی کردن فضای  آپارتمان مبله یکی از ابتدایی‌ترین کارهایی است که این مراکز انجام می‌دهند. با این حال، بسیاری از مراکز اقدام به تهیه وسایل بهداشتی مانند ژل دست و ماسک و غیره برای مشتریان در داخل خانه می‌کنند.

چه افرادی به واحد مبله نیاز دارند

هر کسی می‌تواند با توجه به شرایط خود اقدام به اجاره این آپارتمان‌های مبله کند و محدودیتی جز از نظر مالی، برای اجاره آن‌ها وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد هستند که به این واحدها نیاز دارند و در صورت نبود این آپارتمان‌ها در سطح شهر به مشکل بر می‌خورند.

گردشگران داخلی

دسته اول افراد علاقمند به سفر هستند و ترجیح می‌دهند به خاطر قیمت یا راحت نبودن هتل‌ها یا هر دلیل شخصی دیگری، در یک خانه اقامت داشته باشند. آپارتمان مبله می‌تواند به خوبی نیاز این گردشگران را فراهم کند. پس از دوره سفر نیز خانه را پس می‌دهند و در این فاصله زمانی؛ نیازی به خرید وسایل نیز وجود ندارد.

افرادی که به دنبال کارهای اداری هستند

بسیاری از افراد هستند که به طور مداوم به تهران سفر می‌کنند ولی مقاصد آن‌ها کاری است. برخی از افرادی که به دنبال حل کردن مشکلات، گرفتن مدارک، ثبت نام و موارد دیگر هستند می‌توانند از این واحدهای مبله استفاده کنند تا دردسرهای زندگی در واحدهای دیگر یا اجاره خانه یا موارد دیگر را نداشته باشند.

گردشگران خارجی

گردشگران خارجی نیز می‌توانند دسته دیگری از افراد باشند که نیازمند این آپارتمان‌ها هستند. از آن جایی که امکان اجاره خانه به صورت بلندمدت برای این گردشگران وجود ندارد، بهتر است که در واحدهای مبله اقامت پیدا کنند. این افراد از نظر مالی نیز معمولا مشکلی ندارند و می‌توانند بهترین آپارتمان‌های موجود را اجاره کنند.

مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها

از آن جایی که اکثر بیمارستان‌های فوق تخصصی در شهر تهران وجود دارد و توزیع بیمارستان‌ها در سراسر کشور یکسان نیست، بسیاری از افراد به خاطر درمان بیماری‌های خود یا اعضای خانواده، به صورت مکرر به تهران سفر می‌کنند. این افراد می‌توانند در واحدهای مبله‌ای اقامت داشته باشند که بتواند برای آن‌ها مانند یک خانه واقعی باشد. اکثر واحدهای مبله نیز در مناطقی هستند که دسترسی آسانی به مراکز درمانی و یا بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی وجود داشته باشد.

ساکنان تهران

دسته دیگری از افراد هستند که در گروه افراد بالا قرار نمی‌گیرند ولی به دلایل مختلف نیازمند اقامت در این آپارتمان‌ها هستند. این افراد معمولا ساکن خود تهران هستند و به دنبال مکانی برای تفریح در زمان فراغت می‌گردند. برخی از افراد نیز مانند دانشجویانی که قصد دارند به دانشگاه نزدیک‌تر باشند یا افرادی که ماموریت‌هایی دارند که باید مسافتی به اندازه وسعت تهران برای آن طی کنند، می‌توانند از این واحدها استفاده کنند.

دانشجویان

برخی از دانشجویانی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند و فقط در روزهای خاصی در شهر تهران اقامت دارند، می‌توانند از این آپارتمان‌های مبله استفاده کنند. مقاطع تحصیلات تکمیلی معمولا دارای خوابگاه نیستند و دانشجویات مجبور هستند فضایی خارج از دانشگاه را برای اقامت پیدا کنند. از آن جایی که اجاره این واحدها در هر زمانی ممکن است، این افراد می‌توانند آپارتمانی را اجاره کنند تا در روزی که کلاس یا کارهای اداری مربوط به دانشگاه دارند در آن جا اقامت داشته باشند و پس از آن با خیالت راحت و بدون استرس زمانی و خستگی تهران را به مقصد شهر خود ترک کنند.

مزایای استفاده از آپارتمان مبله

اجاره آپارتمان مبله مزایای فراوانی دارد که می‌تواند افراد را متقاعد به انجام آن کند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از آپارتمان مبله را برای شما تشریح می‌کنیم.

هزینه پایین‌تر

تصور کنید که بخواهید برای مدت یک ماه در شهری مانند تهران زندگی کمید. در چنینی حالتی باید چندین مشاور املاک را برای اجاره یک آپارتمان بگردید. پس از این که آپارتمان را نیز اجاره کردید؛ باید برای آن وسایل بخرید چرا که این جور امکان به شما آپارتمان را با اسباب و وسایل تحویل نمی‌دهند و خالی است.

در این صورت چند راه بیشتر ندارید. یا باید مبلمان خود را به همراه بیاورید که اگر ساکن شهر تهران نیستید کار منطقی‌ای نیست و یا مجبورید که وسایل مختلفی خریداری کنید که پس از مدت اقامت به درد شما نخواهند خورد. اجاره یک آپارتمان مبله موجب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد و دیگر نیازی به نگرانی در مورد هزینه‌های بیش از حد نیز ندارید. قیمت مبلمان می‌تواند رقم بسیار بالایی باشد و بازپرداخت پولی که برای مبله آپارتمان خالی سرمایه گذاری می‌کنید ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا به دست شما برسد. اگر بودجه خرید خانه ندارید، اجاره آپارتمان مبله یکی از بهترین گزینه‌ها است.

رفت و آمد آسان

اگر قصد داشته باشید که از مکانی به مکان دیگر بروید و برای مدتی در آن زندگی کنید، معمولا چندین جعبه باید همراه خود ببرید و وسایل خانه را جا به جا کنید. حتی اگر قصد شما اقامتی کوتاه مدت نیز باشد چنین اتفاقی خواهد افتاد. اگر یک آپارتمان مبله اجاره کنید، مجبور نخواهید شد با جعبه‌های زیادی خانه خود را ترک کنید و به آپارتمان مبله بروید. در آپارتمان مبله همه چیز در دسترس شما قرار دارد. به همین دلیل حرکت و رفت و آمد شما بسیار آسان خواهد بود. حتی بسیاری از وسایلی که اصلا به آن‌ها نیازی نخواهید داشت نیز در اختیار شما قرار دارند.

انعطاف پذیری

آپارتمان های مبله اغلب به عنوان مکانی برای اجاره کوتاه مدت و اقامت مطرح می‌شوند. با این حال، این تغییر مکان می‌تواند تغییر در سبک زندگی افراد نیز باشد. بسیاری از امکاناتی که در اطراف یک آپارتمان مبله قرار دارد می‌تواند در دسترس این افراد باشد. به عنوان مثال وقتی شما به غرب تهران می‌روید و در یک آپارتمان در آن جا اجاره می‌کنید، می‌توانید به بسیاری از مراکز تفریحی دسترسی سریعی داشته باشید و به مرور تفریحات شما عوض می‌شود.

مثلا اگر به شمال تهران بروید و در یک واحد مبله در آن منطقه زندگی کنید، می‌بینید که بهترین مراکز خرید در دسترس شما هستند و به راحتی می‌توانید از این مراکز استفاده کنید. انعطافی که زندگی در یک آپارتمان مبله به شما می‌دهد این است که می‌توانید با آن به هر نقطه از شهر که دوست داشتید دسترسی داشته باشید. این امکان با هزینه کم برای شما وجود ندارد و نمی‌توانید با چنین مبلغ کمی خانه خود را عوض کنید.

رفاه

از آن جایی که یک آپارتمان مبله برای اجاره دادن به مشتری‌های مختلف اختصاص یافته است، بسیاری از واحدهای مبله امکانات فراوانی دارند. به بیان بهتر، اکثریت این امکانات ممکن است که از امکانات منزل شخصی شما نیز بهتر باشند. بسیاری از وسایلی که در داخل این خانه‌ها قرار دارد، به راحتی در منزل شخصی خود به آن‌ها دسترسی ندارید و باید برای داشتن آن‌ها هزینه زیادی انجام بدهید. زندگی در یک آپارتمان مبله آرامش بیشتری برای شما خواهد داشت و می‌توانید برای حداقل چند روز بهترین لحظات را در آن‌ها تجربه کنید.

بهترین مناطق برای اجاره آپارتمان مبله

تهران مناطق مختلفی دارد و هر کدام از این مناطق ویژگی‌های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، مناطق جنوب تهران به خاطر دسترسی به ترمینال، حرم امام، شهر ری و موارد این چنینی معروف است. شما باید با توجه به نیاز خود مشخص کنید که چه منطقه‌ای از تهران برای شما بهتر است. به عنوان مثال اگر با ادارات رسمی دولتی سرو کار دارید، مناطق مرکزی تهران برای شما بهتر است. اگر قرار است که کارهای مربوط به خدمت نظام وظیفه و موارد این چنینی را انجام بدهید شرق تهران برای شما بهتر است. با این حال، شاید بسیاری از افراد ترجیحات خاصی نیز نداشته باشند و فقط به دنبال مکانی برای اقامت باشند.

در ادامه برخی از مهم‌ترین محلات تهران معرفی خواهند شد و شما خواهید دید که با اقامت در هر کدام از این محله‌های تهران دقیقا به چه امکاناتی دست پیدا خواهید کرد.

سعادت آباد

سعادت آباد منطقه‌ای ثروتمند و لوکس که در شمال تهران واقع شده است. این منطقه یکی از مناسب‌ترین بافت‌های شهری را در اختیار دارد. با این حال هیجان زندگی در این منطقه از تهران فقط به خاطر لوکس بودن آن نیست. امکاناتی که سعادت آباد برای افراد فراهم می‌کند باعث شده که این محله طرفداران زیادی داشته باشند و آپارتمان‌های مبله آن سریعا رزرو شوند.

برخی از امکانات قابل توجه شهری که در منطقه سعادت آباد واقع شده است شامل هتل لوکس 5 ستاره اسپیناس تهران، مرکز خرید آریکه ایران، مرکز خرید آرن، مرکز خرید صدف، مجموعه ورزشی زیتون، پارک ژوراسیک تهران، پارک سعادت آباد پارک، باغ پرواز، بیمارستان عرفان، بیمارستان آتیه و بیمارستان پارسیان هستند. همانطور که می‌بینید امکانات بسیار وسیعی حین زندگی در این منطقه به دست خواهید آورد. اگر قرار است که برای لحظاتی در بیرون واحد مبله خود قدم بزنید، باید گفت که سعادت آباد از این نظر نیز منطقه خاصی محسوب می‌شود. منطقه سعادت آباد به دلیل قرار گرفتن در شمال تهران و مجاورت آن با کوه های البرز، از کیفیت بهتر هوایی برخوردار است و آلودگی هوا­ی آن بسیار کمتر است.

پاسداران

پاسداران محله‌ای در شمال تهران با محوریت خیابان پاسداران است. این خیابان، خیابان نیاوران (از شمال) را به خیابان شریعتی (در جنوب) متصل می‌کند. خیابان پاسداران همچنین دسترسی به دو خیابان اصلی شهر یعنی خیابان شریعتی و ولیعصر دارد. این دو خیابان به همراه پاسداران، پر از بزرگترین مراکز خرید است. همچنین این محله بسیار دنج و خوش آب و هوا است و جزو معدود محله‌های تهران محسوب می‌شود که از این نظر بسیار در موقعیت مناسبی قرار دارد.

پاسداران به دلیل نزدیکی به بزرگراه صدر و صیاد شیرازی، دسترسی خوبی به دیگر شهر تهران نیز نقاط دارد. علاوه بر مراکز خریدی که گفته شد، رستوران‌هی زیادی نیز در پاسداران وجود دارند که می‌توانند بهترین غذا را برای شما تهیه کنند. محله پاسداران به کاخ‌موزه نیاوران و عمارت تاریخی ضرابخانه نیز نزدیک است و می‌توانید از این امکان تاریخی در حین اقامت در آپارتمان مبله لذت ببرید. آپارتمان‌های مبله‌ای که در این منطقه واقع هستند معمولا دارای متراژ بالایی هستند و این به خاطر بافت شهرنشینی خوب این منطقه است.

آپارتمان‌های این مناطق دارای امکانات بیشتری نیز نسبت به محله‌های دیگر هستند. سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی به‌روز، سونا و استخر در برخی از آن‌ها دیده می‌شود و به همین دلیل می‌توان گفت که پاسداران نیز جزو مناطق لوکس تهران محسوب می‌شود. این لوکس بودن در فضای زیبای این خیابان نیز به صورت واضحی مشهود است.

پونک

پونک یکی از محله‌های شمال غرب تهران است. این محله از بخش شرق به شهرک غرب، دره پونک و بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، از بخش شمال به محله حصارک و در نهایت از بخش جنوب به بزرگراه شهید همت و باغ فیض محدود می شود. این دسترسی فراوان به خوبی خود باعث می‌شود که یکی از بهترین مناطق تهران برای اجاره آپارتمان مبله باشد. با این حال، دسترسی به بزرگترین معابر شهر تهران تنها ویژگی این محله نیست.

پونک یکی از مناطق نوساز تهران است و اکثر محله‌های آن بعد از انقلاب ساخته شده‌اند. به همین دلیل اگر سری به خیابان‌های اطراف آن بزنید متوجه خواهید شد که این محله از زیبایی خاصی برخوردار است. آب و هوای خوب، واقع شدن در کنار مراکز بزرگ خرید مانند تیراژه و بوستان، کوچه های بزرگ و پهن، پارک های زیاد، فضاهای سبز زیادی که در آن وجود دارد و بافت شهری نوساز و مقاوم در مقایسه با دیگر محله های مجاور در کنار دسترسی فراوانی که به بزرگراه‌های مختلف دارد باعث شده که یکی از بهترین محله‌های تهران باشد.

مطهری

محله مطهری که به آن تخت طاووس نیز می‌گویند یکی از خیابان‌های مرکزی تهران است. از آن جایی که این خیابان در قلب تهران واقع شده است، به راحتی می‌توان از طریق آن به اماکن دیگر تهران دسترسی پیدا کرد. این خیابان که از غرب به شرق کشیده شده است، از سمت غرب به خیابان ولیعصر و از سمت شرق به بزرگراه شهید صیاد شیرازی منتهی می‌شود که دو مورد از بزرگترین خیابان‌های تهران هستند. به عنوان مثال شما می‌توانید با دسترسی به خیابان ولیعصر به مراکز خرید، رستوران، مراکز تفریحی مثل پارک و غیره دسترسی پیدا کنید.

بافت خیابان تخت طاووس با موقعیت اداری است و بسیاری از نهادهای دولتی، شرکت‌های مالی، بازرگانی، خدماتی و صنعتی در آن مستقر هستند. به همین دلیل می‌توان گفت که اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که برای انجام اداری خود به شهر تهران سفر می‌کنید، اقامت در یک آپارتمان مبله در این منطقه برای شما بسیار مناسب است. این محله نسبت به دیگر محله‌های تهران، معمولا کمی گرم‌تر است و اقامت در این محله برای فصل‌های سرد سال مناسب است ولی اگر آپارتمان مبله شما در نزدیکی پارک‌های این منطقه باشد می‌توانید از آب و هوای معتدل تهران نیز لذت ببرید.

باغ فیض

باغ فیض یکی از محله‌های نوستالوژیک و قدیمی تهران است که امروزه بافت شهری مدرن و زیبایی را در دل خود جای داده است. این تلفیق باعث شده که به یکی از زیباترین محله‌های تهران برای اقامت تبدیل شود. باغ فیض از جنوب به بزرگراه شهید حکیم از شمال به بزرگراه همت از غرب به بزرگراه ستاری از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی منتهی می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که باغ فیض یکی از بهترین نقاط تهران از نظر دسترسی است. اگر علاقمند به رفت و آمد در تهران با مترو باشید؛ متروی صادقیه در نزدیکی آن قرار دارد، خطوط اتوبوس و بی آر تی دارد و همچنین دسترسی به ایستگاه اتوبوس و تاکسی صادقیه نیز یکی دیگر از مزایای باغ فیض است.

از نظر تفریحی نیز باغ فیض یکی از بهترین محله‌های تهران محسوب می‌شود چرا که به مراکز خریدی مانند بوستان و تیراژه و همچنین مجتمع سینمایی کورش دسترسی دارد. اگر علاقمند به گشت و گذار در خارج از شهر تهران نیز باشید، باغ فیض دسترسی خوبی به غرب تهران و مکان‌هایی مانند چیتگر، بام لند، ورزشگاه آزادی و غیره دارد. همچنین شهربازی ارم نیز یکی دیگر از تفریحاتی است که برای ساکنان آپارتمان‌های مبله در باغ فیض فراهم است.

باغ فیض از یک نظر دیگر نیز اهمیت فراوانی دارد و آن هم باغ‌ها و درخت‌های فضای سبز آن است. این مسئله باعث شده که از نظر آب و هوا یکی از سالم‌ترین مناطق تهران باشد و واحدهای مبله آن نیز متقاضی فراوانی داشته باشند.

قیمت آپارتمان مبله

تعیین قیمت آپارتمان مبله به معیارهای بسیار زیادی بستگی دارد و گاهی نیز هیچ معیاری جز تقاضای فراوان برای یک واحد مبله نمی‌تواند افزایش قیمت آن را توضیح بدهد. معمولا اولین معیاری که برای تعیین قیمت آپارتمان مبله ذکر می‌شود، متراژ آن است. بدیهی است که هر واحدی که بزرگتر باشد گران‌تر است. با این حال، متراژ تنها دلیل برای تعیین قیمت نیست.

منطقه‌ای که آن آپارتمان در آن واقع شده است نیز تاثیر بسیار زیادی روی قیمت آن دارد. برخی از مناطق مانند مناطق شمال تهران (مثلا سعادت آباد یا پاسداران) دارای قیمت‌های بیشتری نسبت به محله‌های جنوبی‌تر مانند باغ فیض هستند. این مسئله به خاطر لوکس بودن این محله‌ها است. اگر سری به مراکز ارائه کننده آپارتمان‌های مبله بزنید متوجه خواهید شد که بسیاری از آپارتمان‌هایی که در مناطق شمالی واقع هستند، تقریبا قیمتی دوبرابر واحدهای مناطق دیگر تهران دارند.

با این حال، امکانات دیگری نیز هستند که می‌توانند تاثیر فراوانی در قیمت هر آپارتمان مبله داشته باشند. برخی از آن‌ها ممکن است که آن قدر از نظر امکانات مناسب باشند که حتی اشخاص مایل به نادیده گرفتن محله و متراژ به خاطر آن‌ها هستند. تعداد تخت خواب و اتاق، رخت خواب‌های اضافه، اقلام بهداشتی، آب لوله کشی، سیستم گرمایش، وسایل آشپزخانه، مایکروفر، جاروبرقی، اتو، مبلمان، کمد، آسانسور، توالت فرنگی و ایرانی، استخر، پارکینگ، میز نهار خوری، یخچال و ماشین لباسشویی، سونا و جکوزی، اجاق گاز و سیستم سرمایش و گرمایش، اینترنت، دسته‌های بازی، نورپردازی‌های خاص، اتاق بازی و اسباب ورزش و بدنسازی، سرایدار و نگهبان، تلفن ثابت، جعبه کمک‌های اولیه، میز بیلیارد، حمام و چند سرویس بهداشتی فقط برخی از ویژگی‌های این واحدهای مبله هستند.

در برخی از آپارتمان‌های مبله حتی امکان فراهم کردن غذای خانگی نیز وجود دارد و سر ساعات مشخصی غذا در درب منزل تحویل داده می‌شود.

تخفیف و کسر

در بسیاری از آپارتمان‌های مبله، مسئله‌ای با نام تخفیف یا کسر وجود دارد که بسیاری از افراد به جای یکدیگر آن‌ها را به کار می‌برند ولی با هم متفاوت هستند. آپارتمان‌های مبله ممکن است که در نهایت از نظر قیمتی تخفیف داشته باشند. این تخفیف برای شرایط خاصی است که اگر آن را عملی کنید به شما تعلق می‌گیرد.

یکی از تخفیف‌های معروفی که در مورد آپارتمان‌های مبله وجود دارد، اقامت بیشتر است. از آن جایی که اقامت بیشتر شما در یک واحد مبله به نفع مالک آن است، بسیاری از آن‌ها اقدام به تخفیف دادن در زمینه اجاره می‌کنند. این تخفیف ولی بستگی به سیاست‌های مالک آن دارد. برخی از افراد برای اقامت یک ماهه، دو ماهه و بیشتر تخفیفات بسیاری زیادی قائل می‌شوند. با این حال، این مسئله در مورد همه آپارتمان‌های مبله وجود ندارد و بسیاری از آن‌ها نیز تحت هیچ شرایطی تخفیف نمی‌خورند.

کسر کردن اجاره اما چیز دیگری است. امکانات مربوط به تحویل غذا را به خاطر بیاورید. در صورتی که از این امکان استفاده نکنید، مالک در مبلغی که قرار است به او پردازید کسر قائل می‌شود. این امر در مورد امکانات اضافی آپارتمان‌های مبله صادق است. با این حال، ضروریات یک واحد مبله شامل چنین کسری نمی‌شوند. مثلا شما نمی‌توانید ادعا کنید در صورتی که از حمام استفاده نکرده‌اید پس باید از شما مبلغ کمتری بگیرند! در واقع اجاره دهنده سری امکانات را به صورت کلی به شما ارائه می‌کند و استفاده یا عدم استفاده از آن تاثیری روی مبلغ دریافتی از شما ندارد.

قوانین اجاره

از آنجایی که آپارتمان‌های مبله مالکان متفاوتی دارند، قوانین متفاوتی نیز ممکن است روی آن‌ها اعمال شود. البته یک سری قوانین کلی در این مورد وجود دارند و یک سری قوانین نیز به صورت خاص تعریف می‌شوند. قوانین کلی

قوانین کلی که در مورد اجاره آپارتمان مبله مطرح می‌شود، قوانینی هستند که بیشتر به بحث اجاره مربوط می‌شوند. این قوانین معمولا با قوانین اجاره خانه به صورت معمول نیز تفاوت ندارند. مثلا اگر بخواهید کلیت قوانین را بدانید، می‌توان آن‌ها را در چند جمله خلاصه کرد: شما باید پیش از ورود به آپارتمان مبله مبلغ موردنظر را به مالک بپردازید و تعهد کنید که در موعد مقرر، خانه و تمامی وسایل آن را تحویل اجاره دهنده می‌دهید و هیچ آسیبی نیز به وسایل خانه و خانه زده نشده است. در صورتی که قبل از موعد مقرر نیز از خانه بیرون بیایید، پول به شما برنمی‌گردد چرا که قرارداد بسته شده است. پس امکان تغییر نظر نیز وجود ندارد. این قوانین در مورد همه آپارتمان‌های اجاره‌ای در سراسر جهان وجود دارد.

با این حال، در این نوع روش اجاره معمولا اقدام به ثبت محضری قرارداد نمی‌کنند و طرفین در نهایت فقط از طریق امضا کردن یک قرارداد کاغذی و به صورت اعتماد دو طرفه اقدام به اجاره می‌کنند. در صورتی که مشکلی بین طرفین ایجاد شود، قرارداد بین آن‌ها مشخص می‌کند که حق با کدام یک از طرفین است. با این حال، مهم‌ترین و اصلی‌ترین قانونی که در مورد اجاره آپارتمان مبله وجود دارد این است که به وسایل خانه آسیبی زده نشود. این جمله را احتمالا از زبان تمامی اجاره دهندگان در سراسر شهر تهران خواهید شنید.

قوانین خاص

قوانین خاص آن دسته از قوانینی هستند که در آن مالک با توجه به سلیقه و نظر خود، شرایط کشور و یا محیط آپارتمان آن را قرار داده است. برخی از این قوانین منع کننده هستند و برخی دیگر نیستند. مثلا برخی از اجاره دهندگان معتقد هستند که اجاره کننده نباید در ساعات استراحت سروصدایی بلند ایجاد کند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که آپارتمان مبله خود را به افراد مجرد اجاره ندهد. برخی دیگر با برگزاری مهمانی شبانه مخالف هستند. بعضی دیگر نیز قانونی برای خود دارند که هیچ حیوانی مانند سگ و گربه وارد خانه نشود.

از آن جایی که مالک حق کامل در مورد خانه خود دارد، شما نمی‌توانید از آن‌ها سرپیچی کنید و طبق قرارداد او می‌تواند شما را در صورت مشاهده تخلفات بیرون کند. تنها کاری که از دست شما برمی‌آید این است که پیش از اجاره این شرایط را به خوبی گوش بدهید و انتخاب کنید که این شرایط را بپذیرید یا خیر.

برخی دیگر از قوانین خاص، مختص به نحوه لغو درخواست رزرو یا موارد این چنینی هستند. مثلا برخی از مالکان می‌گویند که در صورت کنسل کردن درخواست اقامت در این واحدهای مبله، چند درصد پولی که به او پرداخت شده را برمی‌دارد و باقی آن را برمی‌گرداند. مالک دیگری ممکن است که بگوید به هیچ عنوان مسئله‌ای با نام رزرو وجود ندارد و تمامی پول مورد نظر را در صورت لغو برای خود برمی‌دارد. پیش از امضا کردن قرارداد بهتر است که تمامی قوانین را با دقت مطالعه کنید تا به چنین مشکلاتی برخورد نکنید.

روش‌های اجاره آپارتمان مبله

در گذشته مرسوم که برای اجاره آپارتمان مبله، معمولا به بنگاه‌ها و مشاوران املاک مراجعه می‌کردند. با این حال، گسترش اینترنت در عصر امروز باعث شده است که این مسئله برداشته شود و بسیاری از افراد با استفاده از امکاناتی که فضای مجازی و فرهنگ استارتاپی فراهم کرده، اقدام به تاسیس شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اجاره آپارتمان مبله کنند.

تعداد این مراکز بسیار زیاد است ولی باید در انتخاب این مراکز بسیار هوشیار باشید چرا که بسیاری از آن‌ها فقط به دنبال سواستفاده هستند. شما باید ویژگی‌های یک مرکز خوب ارائه کننده این خدمات را بدانید تا بتوانید به خوبی از آن‌ها استفاده کنید.

ویژگی‌های یکی مرکز اجاره آپارتمان مبله خوب

اولین مسئله چک کردن سایت آن‌ها برای اطلاع از مجوزها است. کسب و کارهای مجازی مجوزهایی باید دریافت کنند که معمولا در زیر صفحه اصلی سایت دیده می‌شوند. با توجه به این بخش می‌توانید ببینید که پشت این مرکز یک شرکت واقعی است یا یک سایت نامعتبر.

مسئله بعدی میزان قیمتی است که این امکان ارائه می‌کنند. گاهی قیمت آن‌ها بسیار پایین و گاهی قیمت آن‌ها بسیار بالا است. بدون شک قیمت پایین یا بالا نشان دهنده پایین بودن کیفیت یک مرکز نیست. شما باید چند آپارتمان را در یک سایت یا سایت‌های دیگر مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مراکز معتبر همچنین سابقه کار مناسبی دارند و مشتریان زیادی نیز داشته‌اند. بسیاری از مشتریان قبلی نظرات خود را در سایت این مراکز به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید آن‌ها را بخوانید و در مورد اعتبارشان تصمیم گیری کنید.

مراکز معتبر معمولا لیستی از آپارتمان‌های سراسر شهر تهران ارائه می‌دهند. این مسئله در مورد اکثر مراکز وجود ندارد و تنها چند واحد محدود برای ارائه در آن‌ سایت‌ها وجود دارد. همچنین یکی دیگر از مسائلی که باید در این مورد بدانید این است که واحدهای یک مرکز معتبر معمولا در مناطق خوب شهر تهران هستند. اگر در وبسایتی دیدید که خانه‌های آن در مناطق پرت تهران هستند، به هیچ عنوان نباید به آن‌ها اطمینان کنید چرا که قرار است شما در آن خانه‌ها اقامت داشته باشید و امکان هر گونه خطری وجود دارد.

همچنین مراکز معتبر دارای یک پشتیبانی فعال و پاسخگو هستند که به تمامی سوالات کاربران به خوبی و با آرامش پاسخ می‌دهند و به همین دلیل می‌توانند رضایت مشتری را جلب کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب نگاهی به یک آپارتمان مبله انداختیم و دیدیم که این آپارتمان‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. همچنین مزایای اقامت در این آپارتمان‌ها را بررسی کردیم و دیدیم که شرایط اقامت در یک آپارتمان مبله چیست. زندگی در آپارتمان مبله بدون شک برای افرادی که ساکن یک شهر نیستند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای اقامت است. اگر واحد مبله، یک واحد مبله مناسب باشد، به احتمال فراوان تجربه حضور در آن را فراموش نخواهید کرد.

واحد مبله مناسب را تنها باید از مکان‌های خاصی اجاره کنید که هم قابل اعتماد باشند و هم بتوانند از مین چند واحد مبله، بهترین گزینه را در اختیار شما قرار بدهند. این مراکز به مشتریان خود احترام می‌گذارند و می‌دانند که هر مشتری ممکن است در آینده دوباره برای اقامت به آن خانه مبله برگردد. به همین دلیل علاوه بر این که رفتارهای مثبتی باید داشته باشد، باید تجربه خوشایندی نیز در زمینه سرویس دهی به کاربران موردنظر ارائه بدهد. اگر قصد دارید یکی از این واحدهای مبله را اجاره کنید، وقت را از دست ندهید و با مرکز …. تماس بگیرید. این مرکز به شما بهترین آپارتمان‌های مبله را در مناطق مناسبی مانند شمال و غرب تهران به شما اجاره می‌دهد.